Ubezpieczenie noworodka – jak wybrać polisę?

Ubezpieczenie noworodka – jak wybrać polisę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Bogata oferta i łatwa dostępność różnego rodzaju polis na rynku pozwala wybrać tę najbardziej dopasowaną do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Osoby, które myślą o powiększeniu rodzinny, powinny przemyśleć postawienie na ubezpieczenia dla noworodka, które zapewni w razie potrzeby niezbędne wsparcie finansowe i pozwoli pokryć wszelkie koszty związane z leczeniem i opieką medyczną.

Ubezpieczenie noworodka – co oferuje?

Dobrze dopasowana polisa dla noworodka lub niemowlaka powinna zapewnić niezbędne wsparcie finansowe i opiekę w wyniku następstwa nieszczęśliwego wypadku czy zachorowania dziecka. Można nabyć ją indywidualnie, dostosowując do własnych potrzeb, ale również w ramach ubezpieczenia grupowego, dostępnego w zakładzie pracy. Najbardziej preferowany jest jednak wariant indywidualny, ze względu na znacznie szerszy zakres ochrony i dodatkowy pakiet opcji, który obejmuje i zapewnia takie udogodnienia, jak pomoc psychologiczna, ułatwiony dostęp do informacji po wypadku, transport medyczny czy sfinansowanie niezbędnych rehabilitacji oraz konsultacji.

Ochrona noworodka – rodzaje polis

Pakiet NNW dla noworodka 

Umowa ta podpisywana jest na rok, a swoją ochroną obejmuje dziecko 24 godz. na dobę, 7 dni w tygodniu, bez względu na miejsce pobytu. Ubezpieczenie gwarantuje rodzicom wypłatę świadczenia finansowego w przypadku nieszczęśliwego wypadku, a towarzystwo pokrywa także koszty opieki, która ma po nim miejsce. Jest to jeden z podstawowych wariantów, a jego koszty zaczynają się już od 50 zł.

Polisa na życie dla rodziny 

Ubezpieczenia noworodka można dokonać także w ramach rodzinnej polisy na życie, nabytej indywidualnie lub grupowo w zakładzie pracy. Zapewnia wsparcie finansowe dla bliskich w przypadku śmierci ubezpieczonego, jednak zakres ochrony można poszerzyć poprzez zakup polisy z tytułu urodzenia dziecka, na które przyszli rodzice powinni zdecydować się zawczasu.

Polisa zdrowotna dla dziecka 

Ubezpieczenie to pozwala na zaoszczędzenie wielu środków i skrócenie czasu oczekiwania na wizytę u specjalisty. Ponadto swoim zakresem ochrony może objąć również wiele innych zjawisk, jak np. dodatkowe świadczenia finansowe za każdy dzień rehabilitacji. Uzależnione jest to od indywidualnego wyboru dodatkowych opcji, na które zdecydują się rodzice. Cena za ubezpieczenie wynosi od 35 zł miesięcznie, jednak trzeba pamiętać też o wyłączeniach odpowiedzialności, do których kwalifikuje się zatajenie przed ubezpieczycielem rzeczywistego stanu zdrowia dziecka.

Polisa posagowa

Ubezpieczenie posagowe umożliwia zaoszczędzenie odpowiednich środków finansowych na przyszłość dziecku, a jego działanie opiera się na gromadzeniu wpłacanych składek i wypłaceniu świadczenia, gdy nasza pociecha osiągnie pełnoletność. Jeśli w trakcie umowy dojdzie do zgonu rodzica, ubezpieczyciel jest zobowiązany do opłacania za niego składki do końca trwania umowy.  Pieniądze nie zostaną wypłacone, jeśli śmierć nastąpiła wskutek zdarzeń zaliczonych do wyłączenia odpowiedzialności. W znalezieniu najlepszej polisy dla noworodka może pomóc ranking, dostępny na www.rankingubezpieczennazycie.pl

Polisa dla noworodka – czy warto?

Ubezpieczenie noworodka to świetne rozwiązanie, na które warto zdecydować się już na etapie planowania ciąży, co jest początkowo tzw. polisą na wypadek urodzenia dziecka, która pokryje wszelkie finanse związane z opieką medyczną po porodzie oraz zapewni odszkodowanie w przypadku wystąpienia u malucha wad wrodzonych. Dodatkowe informacje o ubezpieczeniu noworodka można znaleźć na stronie https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpieczenie-noworodka/172.html.

Zdjecie główne: Jonathan Borba/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wentylator do domu – jaki wybrać?
Wentylator do domu – jaki wybrać?
Zapraszamy do wpisu, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę, kupując urządzenie dla siebie.
Reklama kontekstowa – wykorzystaj jej możliwości!
Reklama kontekstowa – wykorzystaj jej możliwości!
Czym wyróżnia się reklama kontekstowa? Jakie ma zalety? Sprawdź, jak możesz wykorzystać jej możliwości!
Ogrzewanie pelletem – czy to się opłaca?
Ogrzewanie pelletem – czy to się opłaca?
Ogrzewanie pelletem: Opłacalność, ekologia i wygoda. Oto analiza korzyści i czynników do rozważenia.
Ostatnie wpisy