Do czego przyda się aplikacja eWeLink?

Do czego przyda się aplikacja eWeLink?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

System smart home zyskuje coraz więcej zwolenników. Zarządzanie domowymi urządzeniami ułatwiają przeznaczone do tego aplikacje. Jedną z nich jest eWeLink.

Smart home, a więc po prostu inteligentny dom, jeszcze kilka lat temu wydawał się fanaberią stworzoną z myślą o miłośnikach nowych technologii. Dziś coraz chętniej sięgamy po zautomatyzowane rozwiązania, doceniając ich wpływ na komfortowe funkcjonowanie w życiu codziennym. W całym systemie ogromne znaczenie ma wygodna i prosta obsługa, którą ułatwiają dobrane aplikacje. Dzięki nim jesteśmy w stanie zarządzać domowymi urządzeniami tylko przy wykorzystaniu własnego smartfona.

Dom inteligentny – czyli jaki?

Inteligentny dom niektórym może kojarzyć się z futurystycznym budynkiem wypełnionym kamerami, czujnikami, mikrofonami i najnowocześniejszymi technologiami. Takie utarte przekonanie niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. W smart home najistotniejsze staje się zbudowanie systemu, dzięki któremu domowe urządzenia będą ze sobą połączone i dobrze skomunikowane. System smart home umożliwia przykładowo sterowanie przy pomocy smartfona ogrzewaniem, światłem, roletami zewnętrznymi lub bramą wjazdową.

Inteligentny dom tworzą różne urządzenia, jednak najczęściej wykorzystuje się: gniazdka, które umożliwiają zdalne włączanie i wyłączanie urządzeń, sprzęty multimedialne, czujniki gazu, dymu, temperatury bądź ruchu, monitoring i systemy alarmowe, systemy oświetlenia, sterujące żaluzjami i podlewania roślin.

Systemy smart home dzielimy na dwie kategorie: systemy przewodowe i bezprzewodowe. Pierwszy rodzaj stanowi bardziej skomplikowane i droższe rozwiązanie, ponieważ wymaga szczegółowego rozplanowania instalacji i poprowadzenia kabli ethernet. Z kolei system bezprzewodowy jest i tańszy, i wygodniejszy. Dzięki temu, że opiera się na bezprzewodowej łączności Wi-Fi i Bluetooth, może zostać wprowadzony w każdej chwili i być swobodnie modyfikowany.

Jak steruje się inteligentnym domem?

Do sterowania inteligentnym domem konieczne są zintegrowane panele i włączniki. Zdalne zarządzanie jest możliwe również dzięki aplikacjom na telefon lub tablet, asystentom głosowym, a nawet poprzez przeglądarki internetowe. Aplikacje to najwygodniejszy sposób na sterowanie urządzeniami, szczególnie gdy wszystkie należą do tego samego systemu. Asystent głosowy musi tylko wysłuchać polecenia, które wypowiadamy na głos, nie musimy nawet wyciągać telefonu. Z kolei możliwość zarządzania inteligentnym domem poprzez przeglądarki internetowe jest praktycznym rozwiązaniem, przydającym się gdy na przykład rozładuje się smartfon.

eWeLink – aplikacja dla Twojego smart home

Darmowa aplikacja eWeLink pomaga w zdalnym zarządzaniu i obsługiwaniu urządzeń (nawet różnych producentów) podłączonych do inteligentnych przełączników, które są sterowanych za pomocą WiFi lub Zigbee. Co istotne, eWeLink umożliwia tworzenie harmonogramów oraz czasowych scenariuszy, dzięki którym urządzenia automatycznie się włączają i wyłączają w zaplanowanym czasie. Możemy przy tym kontrolować stan urządzeń.

Ciekawą funkcją aplikacji eWeLink jest „Funkcja grupowania”, ułatwiająca przypisanie domowych urządzeń do różnych grup, przez co łatwiej i szybciej się je wyszukuje i kontroluje. Przydatne mogą być także funkcje stopera, odliczania i zapętlania czasu.

Zdj. główne: geralt/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne dozowniki i akcesoria higieniczne dla twojego biura czy domu?
Jak wybrać idealne dozowniki i akcesoria higieniczne dla twojego biura czy domu?
Odkryj, jak podjąć odpowiednie decyzje dotyczące dozowników i akcesoriów higienicznych, które pomogą utrzymać czystość i porządek w twoim miejscu pracy lub domu.
Worki na śmieci – jak wybrać odpowiednie?
Worki na śmieci – jak wybrać odpowiednie?
Worki na śmieci to obligatoryjny element każdego gospodarstwa domowego. Dzięki nim możliwe jest zachowanie idealnej czystości i szybkie pozbywanie się niechcianych odpadów. Znalezienie dobrych worków na śmieci może jednak nie być łatwym zadaniem.
Nowoczesny lokalizator GPS – kontrola bagażu, roweru i innych
Nowoczesny lokalizator GPS – kontrola bagażu, roweru i innych
Zastanawiasz się nad zakupem lokalizatora GPS? Poznaj korzyści tego nowoczesnego rozwiązania – uchroń cenne przedmioty osobiste przed kradzieżą dzięki nadajnikowi GPS!
Ostatnie wpisy