Gra VR sterowana za pomocą mózgu? Zaskakujące, ale prawdziwe

Gra VR sterowana za pomocą mózgu? Zaskakujące, ale prawdziwe

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Technologia VR, która do tej pory częściej kojarzona była z rozrywką, znajduje coraz większe uznanie w biznesie, przemyśle, nauce i medycynie. Połączenie grywalizacji z możliwością badania ludzkich odruchów pozwoli na nowy wymiar analizy danych o ciele człowieka.

Gra w wirtualnej rzeczywistości wykorzystująca mózg

Polacy stworzyli grę, w której wykorzystano elementy wirtualnej rzeczywistości. Specjalne oprogramowanie kontroluje mózg i odbiera od niego sygnały. Porównuje się to do ćwiczeń na siłowni. Tworzona przez Polaków gra ma na celu większą koncentrację oraz skuteczność, która jest istotna w wielu dziedzinach życia.

 

– Gra w wirtualnej rzeczywistości, którą stworzyliśmy w połączeniu z naszym urządzeniem do badania aktywności mózgu, bazuje na reakcjach użytkownika, które wykonuje w ramach gry, i daje mu informację zwrotną o tym, w jakiej kondycji akurat jest jego mózg. Możemy w skrócie powiedzieć, że jest to gra sterowana mózgiem. Na podstawie tego, czy użytkownik się skupia, czy gdzieś to jego skupienie ucieka, pewne rzeczy dzieją się w grze lub się nie dzieją – mówi agencji informacyjnej Newseria Innowacje Wojciech Broniatowski, dyrektor operacyjny CortiVision. – W tej chwili gra ma dwa warianty. Jeden z nich ma bardziej klimat bajkowo-fantasy, drugi bardziej klimat stricte naukowy, w którym np. możemy poruszać rękami, chociaż nimi nie ruszamy.

Gra ma zostać wykorzystana np. w szkoleniach pracowników jako trening mózgu. Na jej podstawie w łatwiejszy sposób można ocenić działanie impulsów. Takie badania są niesamowicie ważne w wielu zawodach, np. kontrolera ruchu lotniczego.

Źródło: Newseria

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rozłączniki bezpiecznikowe — jak działają i dlaczego są istotne dla twojego bezpieczeństwa
Rozłączniki bezpiecznikowe — jak działają i dlaczego są istotne dla twojego bezpieczeństwa
Rozłączniki bezpiecznikowe — klucz do ochrony przed awariami i pożarami. Sprawdź, dlaczego są niezbędne dla Twojego bezpieczeństwa!
Kominek wolnostojący – jaki wybrać?
Kominek wolnostojący – jaki wybrać?
Kominek wolnostojący - wybór, który połączy funkcjonalność i estetykę. Sprawdź, jak dokonać odpowiedniego wyboru dla Twojego wnętrza.
Praktyczne rozwiązania elektroniczne dla inteligentnego domu
Praktyczne rozwiązania elektroniczne dla inteligentnego domu
Co zrobić, aby dom był nowoczesny, wygodny i funkcjonalny? Najlepszym wyborem będą rozwiązania smart – swoją przygodę z tego typu urządzeniami można zacząć nawet od niewielkich produktów, takich jak gniazdka, czujniki czy przełączniki światła. Dowiedz się więcej o najbardziej praktycznych propozycjach tego typu i wybierz najlepsze opcje dla siebie.
Ostatnie wpisy