Co podwyższa wartość domu? Nowoczesne technologie!

Co podwyższa wartość domu? Nowoczesne technologie!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wzrost świadomości Polaków oraz poprawiająca się sytuacja materialna wielu osób sprawiły, że chcą oni unowocześniać swoje domy. Nowinki technologiczne nie tylko podniosą komfort naszego życia, ale również znacząco podwyższą wartość nieruchomości, w której będą wykorzystane. W czasach, gdy sprzedaż domu jest sposobem na zarobienie dużej kwoty, warto sukcesywnie w niego inwestować np. poprzez regularne remonty czy instalację urządzeń typu smart. Zobacz, jak proste i niedrogie gadżety mogą sprawić, że dom będzie wyglądał na bardziej nowoczesny i luksusowy. 

Myśli o potencjalnej wartości domu pojawiają się zwykle wtedy, gdy chcemy go sprzedać. Prostymi sposobami, które sprawią, że wnętrza będą wydawać się atrakcyjniejsze jest np. odnowienie ścian i sufitu. Coraz więcej osób korzysta również z usługi home stagingu, który poprawia aranżację. Czasami dodanie kilku elementów dekoracyjnych może spowodować, że mieszkanie będzie przytulniejsze. Aktualnie dużym zainteresowaniem cieszą się systemy typu smartdom, które pozwalają nam na zarządzanie urządzeniami z poziomu smartphona. Ich ogromną zaletą jest również fakt, że mają wiele spersonalizowanych funkcji, dzięki czemu dostosowują się do potrzeb i preferencji domowników. Sztuczna inteligencja zaczyna być obecna w wielu dziedzinach naszego życia, dlatego nikogo nie dziwi, że świetnie sprawdza się również w naszych domach. Sprawdź, które nowinki techniczne sprawią, że Twoje mieszkanie będzie nowoczesne i na pewno wpłynie to pozytywnie na opinie potencjalnych kontrahentów. 

5 rozwiązań, które podwyższą wartość Twojej nieruchomości 

1. Rolety sterowane smartfonem

Świetnym rozwiązaniem do każdego domu czy mieszkania będą rolety, które można podnosić i obniżać za pomocą smartfonu. Jest to wygodny sposób, aby mieć odpowiadający nam poziom nasłonecznienia w pokoju. Ten gadżet na pewno spodoba się również przyszłym właścicielom. 

2. Inteligentny telewizor 

W większości domów duży ekran telewizora jest źródłem rozrywki dla całej rodziny. Aktualnie najnowsze telewizory dają nam mnóstwo możliwości, aby na ekranie oglądać ulubione firmy, korzystać z platform streamingowych czy mieć dostęp do zaawansowanych aplikacji. Coraz częściej możemy operować funkcjami telewizora z poziomu naszego telefonu, dzięki czemu nie musimy tracić czasu na szukanie pilota. 

3. Oświetlenie typu smart  

Kolejnym znakomitym sposobem na podwyższenie wartości domu jest zamontowanie w nim inteligentnego oświetlenia. System czujników ruchu sprawia, że światło zapali się w momencie, gdy wejdziemy do konkretnego pomieszczenia. Możemy również regulować poziom natężania światła, a nawet jego barwę. Jest to fantastyczny krok w stronę spersonalizowanych wnętrz. 

4. Nowoczesny termostat 

Bardzo ważną kwestią jest przebywanie w zalecanej dla zdrowia temperaturze. Niestety zimą łatwo jest przegrzać dom. Optymalnym rozwiązaniem będzie zamontowanie inteligentnego termostatu, który analizując dane i nasze potrzeby, ustawi idealną temperaturę w całym domu. 

5. Podniesienie bezpieczeństwa domu 

Każdy chce się czuć w domu bezpiecznie i komfortowo, dlatego coraz więcej osób inwestuje w monitoring czy innowacyjne systemu alarmowe. Dzięki nowoczesnym funkcjom możemy połączyć kilka urządzeń w jeden centralnie zarządzany system, dzięki czemu mamy pewność, że nasi bliscy są odpowiednio zabezpieczeni.

Zdj. główne: Sidekix Media/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowe inteligentne urządzenia do wideokonferencji na rynku od Jabra
Nowe inteligentne urządzenia do wideokonferencji na rynku od Jabra
Ostatni czas zweryfikował model pracy z tradycyjnego na zdalny. Firma Jabra zaprojektowała pierwsze inteligentne urządzenie do wideokonferencji.
Popularne konsole do gier. Którą najlepiej wybrać?
Popularne konsole do gier. Którą najlepiej wybrać?
W obecnej branży gamingowej, trzy platformy dominują rynek, każda z nich przyciągając różne segmenty graczy swoimi unikalnymi ofertami i możliwościami.
Jak wybrać idealne dodatki do dekoracji świątecznego stołu – inspiracje i pomysły
Jak wybrać idealne dodatki do dekoracji świątecznego stołu – inspiracje i pomysły
Podpowiadamy, jakie akcesoria będą idealnym dodatkiem do świątecznego stołu. Zainspiruj się naszymi pomysłami i stwórz niezapomnianą atmosferę przy świętecznym stole!
Ostatnie wpisy