Najpopularniejsze polskie podcasty – tych twórców powinieneś posłuchać!

Najpopularniejsze polskie podcasty – tych twórców powinieneś posłuchać!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Podcasty biją w ostatnich czasach rekordy popularności. Zarówno wśród słuchaczy, jak i wśród twórców, którzy coraz częściej wybierają właśnie podcast jako formę dotarcia do odbiorców.

Czym jest podcast?

Podcast to rodzaj publikacji dźwiękowej lub filmowej (rzadziej), który jest zamieszczony w internecie. Podcasty są zazwyczaj publikowane regularnie i często bywają porównywane do audycji radiowych, jednak formy te nie są tożsame. Przewagą podcastu nad audycją jest to, że może zostać odtworzony w dowolnym miejscu i czasie, podczas gdy audycji radiowych możemy słuchać tylko o określonych porach. Trzeba jednak przyznać, że coraz więcej stacji radiowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom słuchaczy i zamieszcza  audycje w formie podcastów na swoich stronach internetowych.

Najpopularniejsze polskie podcasty

Liczba polskich podcastów rośnie lawinowo, a na liście najpopularniejszych znalazły się następujące produkcje:

  • Podsiadło Kotarski Podcast – to produkcja stworzona przez twórców, którzy znają się od lat. Jak zaznacza Podsiadło i Kotarski, ich podcast z założenia ma mieć formę luźnej, przyjacielskiej pogawędki, w której poruszają tematy ze świata popkultury i dzielą się ze słuchaczami opiniami o bieżących wydarzeniach. Podcast doczekał się dwóch sezonów, a jego poszczególne odcinki cieszą się bardzo dużą popularnością wśród odbiorców;
  • Piąte: Nie zabijaj – to autorski podcast Justyny Mazur-Kudelskiej, w którym opowiada słuchaczom o tajemniczych zaginięciach i morderstwach z Polski oraz z zagranicy. Każdy odcinek to jedna zagadka kryminalna. Autorka w swoich podcastach sięga też do głośnych spraw, takich jak na przykład zaginięcie Iwony Wieczorek czy śmierci Szymona z Cieszyna. Jak dotąd powstało już niemal 100 odcinków tego popularnego podcastu;
  • Zagadki Kryminalne – tą docenianą przez odbiorców produkcję tworzy autorka kanału Karolina Anna. W podcaście autorka mierzy się z opowiedzeniem historii brutalnych i mrożących krew w żyłach spraw z całego świata. Karolina Anna w „Kryminalnych Zagadkach” zajęła się między innymi sprawą Lisy Montgomery, która, by porwać nienarodzone dziecko, zabiła kobietę w ciąży. Co ciekawe, autorka wplata do podcastu także zagadki paranormalne.

Podcasty, których warto posłuchać

Chcielibyśmy Ci też zaproponować dwa podcasty, które nie są tak popularne wśród słuchaczy, jak powyższe produkcje, ale zdecydowanie są warte uwagi:

  • Raport o stanie świata – to autorski program Dariusza Rosiaka, w którym przedstawia on wybór komentarzy o wydarzeniach na świecie. Warto wiedzieć, że „Raport o stanie świata” to nie tylko podcast, ale też programy na żywo. Audycje są podzielone tematycznie, a każda z nich jest uzupełniona doskonale dobraną muzyką. W podcaście pojawiają się też goście, którzy, jak zaznacza autor, mają coś istotnego do powiedzenia na poruszany w odcinku temat;
  • Dzikoprzygody – podcast o naturze autorstwa Anety Chmielińskiej. Autorka podcastu prowadzi na co dzień warsztaty leśne dla dzieci. Pokazywanie dzieciom natury i nauka czerpania przyjemności z kontaktu z przyrodą to pasja autorki, co słychać w każdym odcinku jej podcastu. Aneta Chmielińska zaraża pasją do natury słuchaczy niezależnie od ich wieku. Autorka została laureatką Konkursu im. Redaktora Janusza Majki na Podcast Roku – zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii Debiutanci i Pasjonaci.

zdj. główne: Soundtrap/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pierwsze domy mieszkalne wydrukowane w 3D
Pierwsze domy mieszkalne wydrukowane w 3D
Dom z drukarki, który powstaje w 24 godziny? Brzmi to irracjonalnie, jednak jest już obecną w naszym świecie rzeczywistością! Wejdź i przekonaj się sam!
Innowacyjne rozwiązania w zbiornikach na nawozy płynne
Innowacyjne rozwiązania w zbiornikach na nawozy płynne
Innowacje w dziedzinie zbiorników na nawozy płynne przyczyniają się do bardziej efektywnego i zrównoważonego zarządzania nawożeniem w rolnictwie oraz ogrodnictwie. Oto kilka innowacyjnych rozwiązań, które można znaleźć w nowoczesnych zbiornikach na nawozy płynne:
Jak znaleźć odpowiedniego producenta wind dla swoich potrzeb
Jak znaleźć odpowiedniego producenta wind dla swoich potrzeb
Wybór odpowiedniego producenta to kluczowy krok w zapewnieniu efektywnych i niezawodnych rozwiązań dla różnorodnych zastosowań. W tym poradniku przedstawimy Ci kilka istotnych wskazówek, które pomogą Ci znaleźć idealnego producenta, spełniającego Twoje wymagania.
Ostatnie wpisy