Symulator obecności domowników – sprytny sposób na każdą porę roku

Symulator obecności domowników – sprytny sposób na każdą porę roku

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Włamanie i obecność obcej, nieproszonej osoby w domu to koszmar niejednego domatora. Niestety ta wizja spełnia się częściej, niż byśmy tego chcieli. 

Jedynym skutecznym sposobem na uniknięcie włamania do domu jest dobry system przeciwwłamaniowy. Na rynku dostępnych jest wiele różnych wariantów takiego systemu o bardzo szerokim działaniu i zastosowaniu. Na przykład symulator obecności domowników – sposób na odstraszenie nieproszonych gości. 

Symulator obecności domowników – co to jest?

Symulator obecności domowników to jeden z najskuteczniejszych sposobów na odstraszenie włamywaczy i złodziei. Taki system nie pozwala włamywaczowi rozróżnić momentów, kiedy domownicy są na miejscu, od tych, kiedy dom stoi pusty. Nie da się oczywiście zasymulować takich znaków, jak obecność samochodu na podjeździe czy sterowanie manualnymi sprzętami w domu. Mimo to złodziej nigdy nie będzie miał pewności, czy posesja na pewno jest pusta, a w związku z tym będzie bał się wejść i przekonać się.

Jak działa symulator obecności domowników?

Wszyscy Polacy doskonale znają scenę z „Kevina samego w domu”, w której chłopiec, chcąc odstraszyć od swojego domu przestępców, symuluje przyjęcie bożonarodzeniowe. Symulator obecności domowników działa zdecydowanie mniej spektakularnie (z pewnością nie musisz umieszczać kartonowego Michaela Jordana na elektrycznej kolejce), ale równie skutecznie.

Zamiast kolejki elektrycznej, potrzebujesz centralnego sterownika, który synchronizuje pracę urządzeń, z których korzystasz na co dzień. Możliwy jest też podział sterowania na kilka oddzielnych systemów, z których każdy będzie odpowiedzialny za coś innego, na przykład jeden steruje światłem, drugi elektroniką, a trzeci roletami automatycznymi. 

Możliwe jest też zdalne sterowanie sprzętami, na przykład za pomocą telefonu, z każdego miejsca na ziemi. Wszystko zależy od tego, jaki system wybierzesz, ponieważ istnieje wiele symulatorów, które możesz dopasować do swoich potrzeb. 

Symulator obecności domowników a inteligentny dom

Jeśli posiadasz w domu system urządzeń Smart, możesz z powodzeniem stworzyć swój własny symulator obecności domowników. Urządzenia wystarczy zsynchronizować i zaprogramować tak, by włączały się i wyłączały o określonych godzinach. 

Każdego dnia ten czas może być inny, wtedy efekt będzie bardziej naturalny i realistyczny oraz trudniejszy do rozszyfrowania przy długotrwałej obserwacji. Z oświetleniem możesz zrobić to samo za pomocą inteligentnych żarówek, którymi można sterować zdalnie za pomocą aplikacji lub ustawić na uruchamianie o konkretnych godzinach. 

Taki system przydaje się zwłaszcza w sezonie urlopowo-wakacyjnym, kiedy wiele osób opuszcza swoje domy na dłuższy czas i wyjeżdża na tygodniowy lub nawet dłuższy urlop. W tej sytuacji dom staje się łatwym łupem i jest znacznie bardziej narażony na wizytę włamywacza. 

Poczucie bezpieczeństwa we własnym domu jest niezwykle ważne i powinno zawsze być jak najwyższe. Niestety bardzo łatwo może zaburzyć je włamanie i świadomość tego, że ktoś zupełnie obcy był w Twojej kuchni, łazience, sypialni czy w pokoju Twoich dzieci. Ta perspektywa jest przerażająca i każdy człowiek chciałby uniknąć takiego przeżycia. Dlatego tak ważne jest utrzymanie bezpieczeństwa w swoim domu. 

zdjęcie główne: pixabay.com/Morgengry

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki jest koszt stworzenia aplikacji mobilnej?
Jaki jest koszt stworzenia aplikacji mobilnej?
Aplikacja na urządzenie mobilne, czyli najczęściej na smartfona, stała się obowiązkowym elementem promocji niemal każdej obecnej na rynku marki.
Jak dobrze wybrać drzwi z przeszkleniami do łazienki. Praktyczne porady i wskazówki
Jak dobrze wybrać drzwi z przeszkleniami do łazienki. Praktyczne porady i wskazówki
Odkryj praktyczne porady i wskazówki na temat wyboru idealnych drzwi przeszklonych do łazienki, aby wzmacniać styl i funkcjonalność Twojego domu.
Popularne konsole do gier. Którą najlepiej wybrać?
Popularne konsole do gier. Którą najlepiej wybrać?
W obecnej branży gamingowej, trzy platformy dominują rynek, każda z nich przyciągając różne segmenty graczy swoimi unikalnymi ofertami i możliwościami.
Ostatnie wpisy