Jak odebrać paczkę z paczkomatu bez kodu?

Jak odebrać paczkę z paczkomatu bez kodu?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób korzysta z paczkomatów, ponieważ to najszybszy i najbardziej ekonomiczny sposób nadawania oraz odbierania paczek. Dzięki paczkomatom mamy pewność, że nasza przesyłka dojdzie na czas. Dodatkowo nie musimy czekać na kuriera w domu – wystarczy, że będziemy w pobliżu paczkomatu kiedy paczka znajdzie w skrytce i już możemy ją odebrać. Od niedawna istnieje bardzo szybki sposób odbierania paczek z paczkomatów. Nie musimy wpisywać kodu odbioru, by odebrać naszą długo wyczekiwaną przesyłkę. Jak to zrobić?

Jak odebrać przesyłkę z paczkomatu wpisując kod odbioru?

W klasycznym sposobie odbierania paczek z paczkomatów Inpost musimy podejść do wyświetlacza i wpisać kod odbioru. Na początku na ekranie wybieramy opcję „odbierz paczkę”, następnie wpisujemy numer telefonu oraz kod odbioru. Po wpisaniu kodu otwiera się skrytka z naszą przesyłką. Jeśli przesyłek w jednej skrytce jest więcej, zostaniemy o tym wcześniej poinformowani. Zamiast wpisywania za każdym razem sześciocyfrowego kodu można również zeskanować kod QR, jeśli posiadamy aplikację Inpost na naszym telefonie.

>> Zobacz też: Albicla – portal społecznościowy, który wywołał burzę w sieci

Jak odebrać paczkę z paczkomatu bez kodu?

Istnieje możliwość zdalnego otwierania skrytki w paczkomacie oraz odbierania paczek. Sposobem na odbieranie przesyłek bez podawania kodu na ekranie paczkomatu jest zainstalowanie aplikacji Inpost. Można ściągnąć ją za darmo ze sklepu Google Play lub z App Store. Logujemy się za pomocą naszego numeru telefonu. Po zalogowaniu się w aplikacji wchodzimy w naszą przesyłkę do odbioru i klikamy na panel „otwórz skrytkę zdalnie”. Dzięki tej funkcji już nigdy więcej nie będziemy musieli czekać w kolejce do paczkomatu. Podczas odbioru przesyłki ważne jest dokładne sprawdzenie, czy paczka nie jest rozerwana, uszkodzona, czy przemoknięta.

Jakie są zalety odbierania paczek bez kodu w paczkomacie?

Wiele osób woli odbierać przesyłki w paczkomacie bez wpisywania kodu. Ma to wiele zalet, m.in.

  • szybkość w odbieraniu przesyłki,
  • nie musimy dotykać ekranu paczkomatu,
  • nie musimy czekać w kolejce do paczkomatu,
  • otworzymy skrytkę z naszą paczką nawet w momencie, kiedy nie możemy znaleźć naszego SMS z kodem. 

Otwieranie skrytki w sposób zdalny za pomocą aplikacji w czasie pandemii ma podwójną korzyść. Dla osób, które obawiają się wirusa, jest to możliwość uniknięcia zbyt dużego tłumu przy paczkomacie oraz dotykania ekranu paczkomatu. 

>> Zobacz też: Jak zgłosić oszustwo na Allegro?

Nowe funkcjonalności wprowadzone przez Inpost

Inpost wprowadził nowe funkcje, które mogą znacznie ułatwić nam korzystanie z paczkomatów. Jedną z nich jest możliwość nadawania przesyłek bez potrzeby drukowania danych do przesyłki. Wcześniej informację o nadaniu paczki musieliśmy wydrukować oraz umieścić w specjalnej kopercie, która chroniła kartkę przed uszkodzeniem, a następnie nakleić ją na przesyłkę. Teraz wystarczy wejść w opcję „nadaj paczkę”, a następnie wybrać, czy paczka ma dotrzeć na wybrany przez nas adres, czy do paczkomatu. Następnie wybieramy gabaryt przesyłki: mały, średni lub duży, a później płacimy za nadanie paczki za pomocą kodu BLIK.

Paczkę możemy nadać w dowolnie wybranym przez nas paczkomacie. Po zeskanowaniu kodu QR otwiera się skrytka, do której wkładamy przesyłkę. Kurier, odbierając paczkę naklei na nią dane do wysyłki i dostarczy do wybranego paczkomatu. To szybki i nowoczesny sposób na wysyłanie przesyłek krajowych, który znacznie ułatwi nam codzienne funkcjonowanie. To wielkie ułatwienie zwłaszcza dla właścicieli sklepów internetowych, którzy muszą wysyłać duże ilości przesyłek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak naprawić klawisz w laptopie?
Jak naprawić klawisz w laptopie?
Niektóre problemy z laptopem wymagają pomocy profesjonalisty, inne można przeprowadzić bez jego udziału. Sprawdź, jak możesz samodzielnie naprawić klawisz w laptopie.
Zasilanie elektroniki ludzkim ciałem zamiast baterii? To nasza przyszłość!
Zasilanie elektroniki ludzkim ciałem zamiast baterii? To nasza przyszłość!
Jak będzie działała elektronika przyszłości? Możliwe, że zasilimy ją własnym ciałem.
Czy fotowoltaika to dobre rozwiązanie do domu?
Czy fotowoltaika to dobre rozwiązanie do domu?
Do niedawna korzystanie z prądu elektrycznego dostarczanego do domu za pomocą sieci energetycznej było jedynym sposobem zasilania domowych czy firmowych odbiorników.
Ostatnie wpisy