Jak odebrać paczkę z paczkomatu bez kodu?

Jak odebrać paczkę z paczkomatu bez kodu?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób korzysta z paczkomatów, ponieważ to najszybszy i najbardziej ekonomiczny sposób nadawania oraz odbierania paczek. Dzięki paczkomatom mamy pewność, że nasza przesyłka dojdzie na czas. Dodatkowo nie musimy czekać na kuriera w domu – wystarczy, że będziemy w pobliżu paczkomatu kiedy paczka znajdzie w skrytce i już możemy ją odebrać. Od niedawna istnieje bardzo szybki sposób odbierania paczek z paczkomatów. Nie musimy wpisywać kodu odbioru, by odebrać naszą długo wyczekiwaną przesyłkę. Jak to zrobić?

Jak odebrać przesyłkę z paczkomatu wpisując kod odbioru?

W klasycznym sposobie odbierania paczek z paczkomatów Inpost musimy podejść do wyświetlacza i wpisać kod odbioru. Na początku na ekranie wybieramy opcję „odbierz paczkę”, następnie wpisujemy numer telefonu oraz kod odbioru. Po wpisaniu kodu otwiera się skrytka z naszą przesyłką. Jeśli przesyłek w jednej skrytce jest więcej, zostaniemy o tym wcześniej poinformowani. Zamiast wpisywania za każdym razem sześciocyfrowego kodu można również zeskanować kod QR, jeśli posiadamy aplikację Inpost na naszym telefonie.

>> Zobacz też: Albicla – portal społecznościowy, który wywołał burzę w sieci

Jak odebrać paczkę z paczkomatu bez kodu?

Istnieje możliwość zdalnego otwierania skrytki w paczkomacie oraz odbierania paczek. Sposobem na odbieranie przesyłek bez podawania kodu na ekranie paczkomatu jest zainstalowanie aplikacji Inpost. Można ściągnąć ją za darmo ze sklepu Google Play lub z App Store. Logujemy się za pomocą naszego numeru telefonu. Po zalogowaniu się w aplikacji wchodzimy w naszą przesyłkę do odbioru i klikamy na panel „otwórz skrytkę zdalnie”. Dzięki tej funkcji już nigdy więcej nie będziemy musieli czekać w kolejce do paczkomatu. Podczas odbioru przesyłki ważne jest dokładne sprawdzenie, czy paczka nie jest rozerwana, uszkodzona, czy przemoknięta.

Jakie są zalety odbierania paczek bez kodu w paczkomacie?

Wiele osób woli odbierać przesyłki w paczkomacie bez wpisywania kodu. Ma to wiele zalet, m.in.

  • szybkość w odbieraniu przesyłki,
  • nie musimy dotykać ekranu paczkomatu,
  • nie musimy czekać w kolejce do paczkomatu,
  • otworzymy skrytkę z naszą paczką nawet w momencie, kiedy nie możemy znaleźć naszego SMS z kodem. 

Otwieranie skrytki w sposób zdalny za pomocą aplikacji w czasie pandemii ma podwójną korzyść. Dla osób, które obawiają się wirusa, jest to możliwość uniknięcia zbyt dużego tłumu przy paczkomacie oraz dotykania ekranu paczkomatu. 

>> Zobacz też: Jak zgłosić oszustwo na Allegro?

Nowe funkcjonalności wprowadzone przez Inpost

Inpost wprowadził nowe funkcje, które mogą znacznie ułatwić nam korzystanie z paczkomatów. Jedną z nich jest możliwość nadawania przesyłek bez potrzeby drukowania danych do przesyłki. Wcześniej informację o nadaniu paczki musieliśmy wydrukować oraz umieścić w specjalnej kopercie, która chroniła kartkę przed uszkodzeniem, a następnie nakleić ją na przesyłkę. Teraz wystarczy wejść w opcję „nadaj paczkę”, a następnie wybrać, czy paczka ma dotrzeć na wybrany przez nas adres, czy do paczkomatu. Następnie wybieramy gabaryt przesyłki: mały, średni lub duży, a później płacimy za nadanie paczki za pomocą kodu BLIK.

Paczkę możemy nadać w dowolnie wybranym przez nas paczkomacie. Po zeskanowaniu kodu QR otwiera się skrytka, do której wkładamy przesyłkę. Kurier, odbierając paczkę naklei na nią dane do wysyłki i dostarczy do wybranego paczkomatu. To szybki i nowoczesny sposób na wysyłanie przesyłek krajowych, który znacznie ułatwi nam codzienne funkcjonowanie. To wielkie ułatwienie zwłaszcza dla właścicieli sklepów internetowych, którzy muszą wysyłać duże ilości przesyłek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praktyczne i stylowe rozwiązania do małych przestrzeni: pojemnik na pościel w wersalkach
Praktyczne i stylowe rozwiązania do małych przestrzeni: pojemnik na pościel w wersalkach
Odkryj praktyczne i stylowe sposoby na optymalizację małych przestrzeni. Dowiedz się, jak funkcjonalnie wykorzystać pojemnik na pościel w wersalkach, zyskując dodatkowe miejsce do przechowywania.
Zabezpiecz swój dom: Sposoby na ochronę przed kradzieżami i włamaniami
Zabezpiecz swój dom: Sposoby na ochronę przed kradzieżami i włamaniami
W tym artykule przedstawimy kilka skutecznych sposobów, które mogą pomóc w ochronie Twojego domu.
Jakie meble wstawić do nowoczesnego salonu?
Jakie meble wstawić do nowoczesnego salonu?
Marzysz o nowoczesnym, stylowym i funkcjonalnym salonie? Dzięki tym meblom z łatwością uzyskasz taki efekt!
Ostatnie wpisy