Aparat do zdjęć nocnych w Galaxy S22 5G – jak działa?

Aparat do zdjęć nocnych w Galaxy S22 5G – jak działa?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Znaczący postęp technologiczny, który nie ominął także telefonów, sprawił, że coraz częściej w różnorodnych urządzeniach mamy dostęp do funkcji, których istnienie jeszcze niedawno wydawało nam się niemożliwe. Dziś nikogo już nie dziwi, że nowoczesny smartfon może posłużyć nawet do profesjonalnej fotografii, zapewniając niesamowite efekty nie tylko w przypadku amatorów, ale także specjalistów w tej dziedzinie. Przy obecnie stosowanych rozwiązaniach nawet Nightografia, czyli zdjęcia wykonywane nocą, nie są już tak dużym wyzwaniem. Jak to wygląda w przypadku Samsung Galaxy S22 5G, który wyróżnia się m.in. właśnie aparatem do zdjęć nocnych?

Nightografia, czyli problematyczne zdjęcia nocą

Większość dzisiejszych smartfonów wyposażonych jest w wysokiej jakości aparaty, za sprawą których nawet laik wykona wyraziste, estetyczne zdjęcie. Przeważnie jednak poszczególne ujęcia powstają za dnia czy po prostu w dobrze oświetlonych pomieszczeniach, wobec czego nie musimy się martwić, czy na fotografii będą dobrze widoczne wszystkie szczegóły.

Problem pojawia się natomiast wtedy, kiedy zdjęcie chcemy wykonać wieczorem, i to na zewnątrz. Nawet dobry aparat w telefonie może sobie nie poradzić z takimi warunkami, gdzie zazwyczaj jedynymi źródłami światła są księżyc i gwiazdy, a do tego ewentualnie latarnie uliczne czy inne oświetlenie miejskie. Mimo wszystko narodził się trend w postaci Nightografii, czyli właśnie fotografii nocnej, który stał się możliwy m.in. za sprawą aparatu do zdjęć nocnych, który znajdziemy w telefonie Samsung S22 5G.

Jak robić zdjęcia nocą telefonem Samsung Galaxy S22 5G?

Galaxy S22 5G to obecnie jedna z flagowych propozycji w ofercie marki Samsung. To nowoczesny model wyróżniający się bardzo dobrymi podzespołami i estetycznym, minimalistycznym designem, który może przypaść do gustu wielu użytkownikom. W kontekście robienia zdjęć najważniejsze są jednak aparaty. W jego przypadku znajdziemy ich aż cztery – jeden 10 MP na przodzie oraz trzy umieszczone z tyłu urządzenia:

  • aparat ultraszerokokątny 12 MP;
  • aparat szerokokątny 50 MP;
  • teleobiektyw 10 MP z 3x zoomem.

A jak robić zdjęcia nocą telefonem Samsung Galaxy S22 5G? Okazuje się, że jest to całkiem proste dzięki zastosowanym funkcjom i aparatowi klasy profesjonalnej. Jego matryca wychwytuje pojedyncze piksele i łączy je w większe (o 23%), dzięki czemu możliwe jest wychwytywanie większej ilości światła z otoczenia. Dodatkowo mamy tu do czynienia z przetwarzaniem niskiego szumu, tak by obraz był jeszcze ostrzejszy. Oprócz tego przednia część aparatu tylnego została pokryta ultraprzejrzystym szkłem z nanopowłoką, co pozwala na redukowanie niepożądanych odblasków.Wraz z trybem fotografii nocnej dostępnym w Samsung Galaxy S22 5G możliwe jest nawet tworzenie filmów pod osłoną nocy. Jest to zasługa m.in. automatycznego dostosowywania liczby klatek. Wspomniany tryb oczyszcza materiał z szumów. Dzięki temu możliwe jest nagrywanie wideo nawet w trudnych warunkach oświetleniowych – obraz pozostanie wyraźny i płynny, łatwo będzie zatem utrwalić wspomnienia właśnie w ten sposób.

Grafika: materiał partnera

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Monitorowanie zużycia energii elektrycznej
Monitorowanie zużycia energii elektrycznej
Kontrolowanie na bieżąco zużycia energii elektrycznej jest bardzo ważne, szczególnie jeśli masz panele fotowoltaiczne.
Allegro kieruje swoją ofertę do firm – biznesowe zakupy
Allegro kieruje swoją ofertę do firm – biznesowe zakupy
Prowadzisz własny biznes? Przeczytaj o nowej ofercie Allegro.
Praktyczne akcesoria do kuchennych płyt grzewczych
Praktyczne akcesoria do kuchennych płyt grzewczych
Nowoczesna kuchnia to taka, którą charakteryzuje funkcjonalne i praktyczne wyposażenie, obejmujące zarówno podstawowe sprzęty, jak i akcesoria.
Ostatnie wpisy