Jak napisać swoje pierwsze CV z Kreatorem CV?

Jak napisać swoje pierwsze CV z Kreatorem CV?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Chodzisz do szkoły lub właśnie odebrałeś świadectwo maturalne? Może ukończyłeś studia i szukasz swojej pierwszej pracy? W trakcie edukacji nie opanowałeś sztuki przygotowywania Curriculum Vitae? Odpowiednio przygotowany życiorys jest ważnym elementem rekrutacji, więc koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, a błyskawicznie poznasz sposób na stworzenie dobrego CV.

Wypisz najważniejsze informacje o sobie

Pracodawcy cenią u kandydatów szczerość i dokładność. W swoim CV musisz pochwalić się tym, co już osiągnąłeś i zaprezentować się jako idealny kandydat na dane stanowisko. Jak podołać temu wyzwaniu? Przede wszystkim zacznij od podstawowych informacji. 

Przedstaw się – dane osobowe w CV w Kreatorze CV

Umieść swoje zdjęcie, jednak pamiętaj, aby nie była to fotografia wykonana na wakacjach czy imprezie. Musisz być na niej tylko Ty – dzięki temu będzie wyglądać bardziej profesjonalnie. Koniecznie podaj imię, nazwisko oraz miejscowość, w której mieszkasz. uzupełnij też dokument o swój numer telefonu i adres e-mail. Umożliwi to pracodawcy skontaktowanie się z Tobą, jeżeli postanowi Cię zatrudnić. Nie wpisuj jednak dokładnego adresu zamieszkania oraz stanu cywilnego – te dane są zbędne podczas procesu rekrutacyjnego.

Jak się wyróżnić? Stwórz podsumowanie zawodowe

Aby wyróżnić się spośród tłumu innych kandydatów napisz podsumowanie zawodowe. Jest to kilka zdań o Tobie, Twoich celach zawodowych i najważniejszych osiągnięciach. Umieść je na górze dokumentu, aby były wizytówką dla Ciebie i Twojego CV. 

Powiedz o swoim doświadczeniu zawodowym (Kreator CV)

Oprócz podstawowych danych musisz opisać przebieg swojego życia zawodowego. Zacznij od doświadczenia. Koniecznie uwzględnij tu zwłaszcza te pozycje, które są w jakiś sposób powiązane z pracą, o którą się ubiegasz. Jeśli przygotowujesz swoje pierwsze CV i jeszcze nie posiadasz doświadczenia zawodowego – skup się na praktykach, stażach, wolontariatach czy projektach, w których brałeś udział. Pokaż, że wykazujesz inicjatywę i chęć do działania.

Kreator CV od Ciekawe CV

Pokaż pracodawcy co już potrafisz

Umiejętności i języki obce są bardzo ważnymi kategoriami – jest to bowiem dokładna informacja o tym co już potrafisz. Pracodawcy z pewnością docenią konkretne dane. Pozwoli im to stwierdzić czego jeszcze muszą Cię nauczyć, abyś posiadał wszystkie niezbędne kompetencje do pracy na danym stanowisku.

Na jakim etapie edukacji jesteś? (Zakładka Edukacja w Kreatorze CV)

Wykształcenie jest równie istotne, zwłaszcza, gdy to ono zajmowało większość Twojego dotychczasowego życia. Wspomnij w tym miejscu o ostatnio ukończonych szkołach lub uczelniach. Nie podawaj szkoły podstawowej czy nawet średniej, jeśli jesteś już absolwentem uniwersytetu. Wyjątek stanowi sytuacja, w której placówka, do której uczęszczałeś, była profilowana w kierunku, który pomoże Ci w przyszłej pracy. 

Czy warto wspomnieć o zainteresowaniach w CV?

Zainteresowania wbrew pozorom są bardzo ważnym elementem życiorysu. Dzięki opisaniu ich lepiej przedstawisz się swojemu pracodawcy. Będzie on wiedział, które sektory z branży najbardziej Cię interesują. Nie bój się jednak wspomnieć też o hobby, które nie są związane z Twoim zawodem. Jeśli posiadasz takie pasje, to oznacza, że potrafisz odpocząć po pracy i masz sposoby na odstresowanie się.

Koniecznie dodaj klauzulę RODO (gotowa klauzula w generatorze CV)

Nie zapomnij o wpisaniu na dole strony obowiązującej aktualnie klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych. Bez niej pracodawca nie będzie mógł wykorzystać informacji o Tobie w procesie rekrutacyjnym.

Wzory CV od Ciekawe CV

Kreator CV – pisanie CV może być proste!

Nadal stresujesz się samodzielnym przygotowywaniem życiorysu? Nie przejmuj się! Jeśli boisz się, że zapomnisz o którymś z elementów, bądź ułożysz go w złym miejscu – mamy dla Ciebie poradę. Możesz skorzystać z programu, który pomaga w przygotowaniu życiorysu. Dzięki niemu krok po kroku uzupełnisz wszystkie potrzebne informacje, a dokument będzie schludny i przejrzysty. CV Kreator jest dobrym wyborem także ze względu na oszczędność czasu. Przygotowanie Curriculum Vitae nie trwa w nim długo, a wręcz przeciwnie! Jest szybkie i przyjemne. Co więcej – życiorys, który w nim przygotujesz, będzie z pewnością spełniał wszystkie wymogi i wyróżniał się spośród innych!

Zdjęcia: materiał Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaka armatura będzie najlepsza do Twojej łazienki?
Jaka armatura będzie najlepsza do Twojej łazienki?
Wybór odpowiedniej armatury do łazienki to ważny krok podczas aranżacji tego pomieszczenia. Na rynku dostępne są różne rodzaje armatury, zróżnicowane pod względem stylu, funkcjonalności i jakości wykonania. Wybór najlepszej armatury zależy od indywidualnych preferencji, potrzeb użytkownika i jego budżetu.
Co przyda się w garażu
Co przyda się w garażu
Przeczytaj, jakie narzędzia i akcesoria warto mieć w garażu i stwórz wielofunkcyjną przestrzeń, która będzie dostosowana do Twoich potrzeb.
Gdzie i jak zainstalować czujnik dymu i gazu?
Gdzie i jak zainstalować czujnik dymu i gazu?
Czujniki dymu i gazu powinny być zamontowane w odpowiednim miejscu, by mogły prawidłowo działać. Wyjaśniamy, jak należy instalować te urządzenia.
Ostatnie wpisy