Jak napisać swoje pierwsze CV z Kreatorem CV?

Jak napisać swoje pierwsze CV z Kreatorem CV?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Chodzisz do szkoły lub właśnie odebrałeś świadectwo maturalne? Może ukończyłeś studia i szukasz swojej pierwszej pracy? W trakcie edukacji nie opanowałeś sztuki przygotowywania Curriculum Vitae? Odpowiednio przygotowany życiorys jest ważnym elementem rekrutacji, więc koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, a błyskawicznie poznasz sposób na stworzenie dobrego CV.

Wypisz najważniejsze informacje o sobie

Pracodawcy cenią u kandydatów szczerość i dokładność. W swoim CV musisz pochwalić się tym, co już osiągnąłeś i zaprezentować się jako idealny kandydat na dane stanowisko. Jak podołać temu wyzwaniu? Przede wszystkim zacznij od podstawowych informacji. 

Przedstaw się – dane osobowe w CV w Kreatorze CV

Umieść swoje zdjęcie, jednak pamiętaj, aby nie była to fotografia wykonana na wakacjach czy imprezie. Musisz być na niej tylko Ty – dzięki temu będzie wyglądać bardziej profesjonalnie. Koniecznie podaj imię, nazwisko oraz miejscowość, w której mieszkasz. uzupełnij też dokument o swój numer telefonu i adres e-mail. Umożliwi to pracodawcy skontaktowanie się z Tobą, jeżeli postanowi Cię zatrudnić. Nie wpisuj jednak dokładnego adresu zamieszkania oraz stanu cywilnego – te dane są zbędne podczas procesu rekrutacyjnego.

Jak się wyróżnić? Stwórz podsumowanie zawodowe

Aby wyróżnić się spośród tłumu innych kandydatów napisz podsumowanie zawodowe. Jest to kilka zdań o Tobie, Twoich celach zawodowych i najważniejszych osiągnięciach. Umieść je na górze dokumentu, aby były wizytówką dla Ciebie i Twojego CV. 

Powiedz o swoim doświadczeniu zawodowym (Kreator CV)

Oprócz podstawowych danych musisz opisać przebieg swojego życia zawodowego. Zacznij od doświadczenia. Koniecznie uwzględnij tu zwłaszcza te pozycje, które są w jakiś sposób powiązane z pracą, o którą się ubiegasz. Jeśli przygotowujesz swoje pierwsze CV i jeszcze nie posiadasz doświadczenia zawodowego – skup się na praktykach, stażach, wolontariatach czy projektach, w których brałeś udział. Pokaż, że wykazujesz inicjatywę i chęć do działania.

Kreator CV od Ciekawe CV

Pokaż pracodawcy co już potrafisz

Umiejętności i języki obce są bardzo ważnymi kategoriami – jest to bowiem dokładna informacja o tym co już potrafisz. Pracodawcy z pewnością docenią konkretne dane. Pozwoli im to stwierdzić czego jeszcze muszą Cię nauczyć, abyś posiadał wszystkie niezbędne kompetencje do pracy na danym stanowisku.

Na jakim etapie edukacji jesteś? (Zakładka Edukacja w Kreatorze CV)

Wykształcenie jest równie istotne, zwłaszcza, gdy to ono zajmowało większość Twojego dotychczasowego życia. Wspomnij w tym miejscu o ostatnio ukończonych szkołach lub uczelniach. Nie podawaj szkoły podstawowej czy nawet średniej, jeśli jesteś już absolwentem uniwersytetu. Wyjątek stanowi sytuacja, w której placówka, do której uczęszczałeś, była profilowana w kierunku, który pomoże Ci w przyszłej pracy. 

Czy warto wspomnieć o zainteresowaniach w CV?

Zainteresowania wbrew pozorom są bardzo ważnym elementem życiorysu. Dzięki opisaniu ich lepiej przedstawisz się swojemu pracodawcy. Będzie on wiedział, które sektory z branży najbardziej Cię interesują. Nie bój się jednak wspomnieć też o hobby, które nie są związane z Twoim zawodem. Jeśli posiadasz takie pasje, to oznacza, że potrafisz odpocząć po pracy i masz sposoby na odstresowanie się.

Koniecznie dodaj klauzulę RODO (gotowa klauzula w generatorze CV)

Nie zapomnij o wpisaniu na dole strony obowiązującej aktualnie klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych. Bez niej pracodawca nie będzie mógł wykorzystać informacji o Tobie w procesie rekrutacyjnym.

Wzory CV od Ciekawe CV

Kreator CV – pisanie CV może być proste!

Nadal stresujesz się samodzielnym przygotowywaniem życiorysu? Nie przejmuj się! Jeśli boisz się, że zapomnisz o którymś z elementów, bądź ułożysz go w złym miejscu – mamy dla Ciebie poradę. Możesz skorzystać z programu, który pomaga w przygotowaniu życiorysu. Dzięki niemu krok po kroku uzupełnisz wszystkie potrzebne informacje, a dokument będzie schludny i przejrzysty. CV Kreator jest dobrym wyborem także ze względu na oszczędność czasu. Przygotowanie Curriculum Vitae nie trwa w nim długo, a wręcz przeciwnie! Jest szybkie i przyjemne. Co więcej – życiorys, który w nim przygotujesz, będzie z pewnością spełniał wszystkie wymogi i wyróżniał się spośród innych!

Zdjęcia: materiał Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak efektywnie wykorzystać showroom przy planowaniu aranżacji wnętrza?
Jak efektywnie wykorzystać showroom przy planowaniu aranżacji wnętrza?
Odkryj korzyści planowania aranżacji wnętrza z wykorzystaniem showroomu. Naucz się, jak efektywnie korzystać z tego narzędzia, dostosowując przestrzeń do swoich potrzeb i upodobań.
Oświetlenie LED do domu- czy warto?
Oświetlenie LED do domu- czy warto?
Oświetlenie LED do domu - czy warto? Sprawdź, dlaczego coraz więcej osób decyduje się na to energooszczędne i wszechstronne rozwiązanie.
Popularne konsole do gier. Którą najlepiej wybrać?
Popularne konsole do gier. Którą najlepiej wybrać?
W obecnej branży gamingowej, trzy platformy dominują rynek, każda z nich przyciągając różne segmenty graczy swoimi unikalnymi ofertami i możliwościami.
Ostatnie wpisy