Nowoczesne ogrzewacze tarasowe – przegląd rozwiązań na rynku

Nowoczesne ogrzewacze tarasowe – przegląd rozwiązań na rynku

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Ogrzewacz tarasowy to coś, co warto mieć! Sprawdź nasz przegląd rozwiązań na rynku i wybierz najlepszy produkt.  

Ogrzewacz tarasowy – co to takiego?

Uwielbiasz przesiadywać na swoim tarasie i zawsze ubolewasz nad tym, gdy kończy się sezon wiosenno-letni? Jesienią oraz zimą czekasz znów na nadejście ciepłych dni, żeby usiąść na zewnątrz? Mamy na to rozwiązanie. Ogrzewacz tarasowy to coś, czego potrzebujesz, choć może nawet jeszcze o tym nie wiesz. Ciepło i przytulna atmosfera będą gwarantowane – nawet w zimne dni. Ogrzewacz tarasowy to urządzenie, które ma za zadanie podnieść temperaturę najbliższego otoczenia. Do tego jest wyposażony w oświetlenie, co prawda o niedużej mocy, ale pozwala to uzyskać odrobinę światła.

Producenci dbają również o estetyczny wygląd takich sprzętów, aby ogrzewacze same w sobie stanowiły element dekoracyjny tarasu. Wyróżniamy kilka rodzajów ogrzewaczy tarasowych.

Ogrzewacz tarasowy gazowy

Ogrzewacze tarasowe gazowe, inaczej nazywane parasolami grzewczymi, są zasilane za pomocą butli propan-butan lub propan. Wpływa to na kształt urządzenia, które wyglądem przypomina stojak z zabudowanym dołem lub też stożkowatą bryłę. Butla umieszczona jest w dolnej, zabudowanej części urządzenia. Z kolei nad butlą umiejscowiony jest fragment z palnikiem otoczonym ognioodpornym szkłem z metalową ażurową obudową. Właśnie w tym miejscu następuje emisja ciepła i delikatnego światła. Co ciekawe, w ofertach różnych producentów znajdziemy ogrzewacze tarasowe z regulowaną wysokością. Na szczycie znajduje się niewielkich rozmiarów daszek, który chroni urządzenie przed deszczem. Stąd też nazwa, której używa wiele osób – parasol grzewczy.

Pod daszkiem niekiedy znajduje się dodatkowe oświetlenie, np. w formie diod LED. Gazowe ogrzewacze tarasowe emitują lekki zapach palącego się gazu, a także cichy dźwięk. Takie urządzenie waży około 20 kg, ma moc około 10-15m KW. Zużycie to mniej więcej 1 kg gazu na godzinę. Moc, pobór gazu czy wielkość płomienia można regulować. Ogrzewacze tarasowe gazowe w swoim asortymencie mają m.in. marki takie jak Lehmann czy Enders.

A może ogrzewacz tarasowy na podczerwień?

Kolejna propozycja dla osób szukających rozwiązań do swojego domu i ogrodu to ogrzewacze tarasowe na podczerwień. Mają one wygląd lamp (stojących lub wiszących), stojaków czy parasoli grzewczych. Są zasilane za pomocą energii elektrycznej.

Bez problemu mogą być osadzone w nodze od stołu, ponieważ ich promiennik nie parzy. Inaczej niż w przypadku ogrzewacza gazowego, taki sprzęt nie emituje żadnego dźwięku ani nie wydziela zapachu. Dla wielu osób jest to duża zaleta tego rozwiązania. Do sterowania ogrzewaczem tarasowym na podczerwień służy pilot do zdalnego sterowania albo regulator z ekranem dotykowym. Niektóre ogrzewacze są zaawansowane technologicznie na tyle, że są w stanie włączyć zegar o określonej godzinie. Tego typu produkty ma w swojej ofercie np. firma Veito.

Ile kosztuje ogrzewacz tarasowy?

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem ogrzewacza tarasowego, na pewno chcesz wiedzieć, jaka jest cena takiego sprzętu. Ta waha się od 500 zł do nawet ponad 2000 zł. Choć wydatek wydaje się rzeczywiście spory, warto pamiętać, że jest to zakup na długie lata. Sam fakt, że restauracyjne ogródki są wyposażone w ogrzewacze, świadczy o tym, że są one w stanie być w eksploatacji przez wiele godzin dziennie.

Poza tym, do domowego użytku, nie potrzebujesz raczej najdroższego z dostępnych sprzętów. Bez wątpienia ogrzewacz tarasowy to świetny element wyposażenia Twojego ogrodu. Wizja spędzania czasu na tarasie nawet w chłodne wieczory, z kubkiem herbaty lub lampką wina, kusi! To inwestycja, którą na pewno warto wziąć pod uwagę. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ubezpieczenie domu i auta – dlaczego się opłaca?
Ubezpieczenie domu i auta – dlaczego się opłaca?
Lepiej zadbać o swoje mienie, zanim będzie za późno. Dowiedz się więc, dlaczego ubezpieczenie domu oraz auta jest tak istotne.
Jak efektywnie wykorzystać wodę deszczową w ogrodzie dzięki systemom magazynowania
Jak efektywnie wykorzystać wodę deszczową w ogrodzie dzięki systemom magazynowania
Dowiedz się, jak zastosować systemy magazynowania wody deszczowej, aby zwiększyć efektywność nawadniania i chronić środowisko. Poznaj korzyści płynące z ekologicznych rozwiązań w ogrodzie, które pomagają w oszczędzaniu wody.
Gdzie i jak zainstalować czujnik dymu i gazu?
Gdzie i jak zainstalować czujnik dymu i gazu?
Czujniki dymu i gazu powinny być zamontowane w odpowiednim miejscu, by mogły prawidłowo działać. Wyjaśniamy, jak należy instalować te urządzenia.
Ostatnie wpisy