Usługa „Prąd jak Powietrze” – na czym polega?

Usługa „Prąd jak Powietrze” – na czym polega?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Columbus Energy to lider wśród polskich firm zajmujących się montażem instalacji fotowoltaicznych. Na czym polega usługa „Powietrze jak Prąd”, która cieszy się ostatnio tak dużym zainteresowaniem?

Jak działa usługa „Prąd jak powietrze”? 

Wiele osób, które szukają sposobów na oszczędności w domowym budżecie, zastanawia się, na czym dokładnie polega usługa “Prąd jak Powietrze”? Opiera się ona na bilansowaniu 1:1 nadwyżek energii, które produkuje zamontowana instalacja fotowoltaiczna. To nie wszystko – usługa polega również na tokenizacji energii, czyli zamianie kWh na tzw. tokeny, które umożliwią właścicielowi domu na zakup energii elektrycznej w dowolnym innym miejscu lub też wymianę tokenów na inne produkty.  Z usługi dystrybucji energii mogą skorzystać zarówno dotychczasowi, jak i nowi klienci Columbus Energy. 

Dla kogo dedykowana jest usługa bilansowania energii „Prąd jak powietrze”?

Usługa bilansowania “Prąd jak Powietrze” powstała z myślą o wszystkich osobach, które chcą samodzielnie zarządzać energią elektryczną pochodzącą z własnej instalacji fotowoltaicznej i jak najefektywniej ją wykorzystywać. Warto wspomnieć, że usługa “Prąd jak powietrze” oferowana przez Columbus Energy umożliwia darmowe magazynowanie w sieci nadwyżki energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną. Niewykorzystany zapas energii jest traktowany bezterminowo, czyli klient może korzystać z nadwyżek przez cały okres trwania umowy z firmą Columbus Energy. Dla porównania bilansowanie energii w sieci publicznej pozwala na odbiór przesłanej nadwyżki w 80% dla instalacji fotowoltaicznej do 10 kW (dla instalacji fotowoltaicznej od 10-50 kWp tylko 70%). Będąc klientem Columbus, możemy wykorzystać 100% nadwyżki produkcji energii! Usługa “Prąd jak Powietrze” – co zrobić, by skorzystać z bilansowania 1:1 dla fotowoltaiki?

Wszystkie osoby, które planują skorzystać z usługi bilansowania energii “Prąd jak Powietrze” muszą zawrzeć umowę z Columbus Energy, która obejmuje sprzedaż energii elektrycznej i jej dystrybucję. W ten sposób możliwe będzie bilansowanie. Warto podkreślić, że umowa jest dobrowolna, co oznacza, że każdy może w dowolnym momencie i bez żadnych przykrych konsekwencji rozwiązać ją i wrócić do starego dostawcy prądu.

Zalety tokenizacji energii – dlaczego warto?

Klienci, którzy podpiszą kompleksową umowę z Columbus Energy wyprodukowane nadwyżki energii, będą mogli:

  • przekazywać osobom trzecim np. krewnym;
  • ofiarować osobom potrzebującym, które żyją w ubóstwie (firma chętnie wspiera prospołeczne akcje);
  • odebrać w specjalnych stacjach ładowania do pojazdów elektrycznych wyposażonych w system Nexity.

Szczegółowe informacje na temat tej ciekawej i przyszłościowej usługi można znaleźć na stronie internetowej: www.pradjakpowietrze.pl. Inna opcja to kontakt z pracownikami obsługi dedykowanej infolinii pod numerem telefonu: 22 123 04 44. 

Podsumowując, usługa “Prąd jak Powietrze” umożliwia nieodpłatne magazynowanie w sieci nadwyżek energii wytworzonych przez instalację fotowoltaiczną – co ważne, klient może odbierać je w bardzo korzystnym systemie 1:1. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wykorzystać we wnętrzu tapety industrialne?
Jak wykorzystać we wnętrzu tapety industrialne?
Sposób w jaki aranżujemy swoje wnętrza, jest poniekąd odzwierciedleniem naszego charakteru i wyjątkowej, indywidualnej estetyki. Warto jednak zauważyć, że w pewnym sensie kierujemy się także najnowszymi trendami wnętrzarskimi i chętnie czerpiemy inspiracje.
Aparat do zdjęć nocnych w Galaxy S22 5G – jak działa?
Aparat do zdjęć nocnych w Galaxy S22 5G – jak działa?
Znaczący postęp technologiczny, który nie ominął także telefonów, sprawił, że coraz częściej w różnorodnych urządzeniach mamy dostęp do funkcji, których istnienie jeszcze niedawno wydawało nam się niemożliwe.
Płyta gazowa: Wszechstronny wybór dla Twojej kuchni
Płyta gazowa: Wszechstronny wybór dla Twojej kuchni
Płyta gazowa: Wybierz efektywne i wszechstronne rozwiązanie do gotowania w Twojej kuchni!
Ostatnie wpisy