Program „Mój Prąd” 2021 – co musisz wiedzieć?

Program „Mój Prąd” 2021 – co musisz wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rządowy program „Mój Prąd” ma wspierać rozwój ekologicznego rozwiązania, jakim jest fotowoltaika. Czym jest ten program? Dlaczego warto z niego skorzystać?

Czym jest program „Mój Prąd’?

„Mój prąd” jest programem rządowym, który ma wspierać rozwój fotowoltaiki w Polsce. Program cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem od samego początku. Początkowo można było otrzymać do 5 tys. zł dotacji.

Dofinansowanie z rządowego programu jest przeznaczone tylko dla osób, które będą korzystały z instalacji fotowoltaicznej na własny użytek, czyli jej moc nie przekroczy 10 kW. Program nie jest przyznawany na rekonstrukcję starej instalacji lub zwiększenie mocy nowej instalacji.

Zmiany w rządowym programie

Program „Mój Prąd” będzie kontynuowany w 2021 roku, lecz termin rozpoczęcia składania wniosków jest bliżej nieznany. Na stronie gov.pl można znaleźć informacje, że rozpoczęcie przyjmowania wniosków przewidywane jest na pierwsze półrocze 2021 roku.

Do zeszłego roku w ramach programu „Mój Prąd” można było zrealizować instalację fotowoltaiczną, od tego roku w ramach programu można będzie zrealizować:

  • systemy zarządzania energią w domu;
  • przydomowe ładowarki do samochodów elektrycznych;
  • magazynowanie ciepła i zimna;
  • lokalne magazyny energii.

Ile będzie wynosić dotacja?

Wysokość dotacji nie jest jeszcze znana, ponieważ rząd chce wykorzystać do programu środki unijne – co może spowodować obniżenie wysokości dofinansowania. Forma wsparcia może również ulec zmianie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak obliczyć moc grzejnika?
Jak obliczyć moc grzejnika?
Dowiedz się, jak obliczyć moc grzejnika. Wzór i parametry korekcyjne w naszym artykule!
Jak sprawdzić, czy hasło jest mocne?
Jak sprawdzić, czy hasło jest mocne?
Każdy z nas korzysta z wielu serwisów w internetowych, do których wymagane jest logowanie. Sprawdzałeś kiedyś, czy Twoje hasła są mocne i bezpieczne? Zobacz, jak to zrobić.
Kolektory hybrydowe – gdzie się sprawdzą?
Kolektory hybrydowe – gdzie się sprawdzą?
Myślisz nad instalacją paneli fotowoltaicznych w swoim domu? Kolektor hybrydowy może pomóc Ci zsynchronizować produkcję energii elektrycznej z systemem podgrzewania wody.
Ostatnie wpisy