Program „Mój Prąd” 2021 – co musisz wiedzieć?

Program „Mój Prąd” 2021 – co musisz wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rządowy program „Mój Prąd” ma wspierać rozwój ekologicznego rozwiązania, jakim jest fotowoltaika. Czym jest ten program? Dlaczego warto z niego skorzystać?

Czym jest program „Mój Prąd’?

„Mój prąd” jest programem rządowym, który ma wspierać rozwój fotowoltaiki w Polsce. Program cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem od samego początku. Początkowo można było otrzymać do 5 tys. zł dotacji.

Dofinansowanie z rządowego programu jest przeznaczone tylko dla osób, które będą korzystały z instalacji fotowoltaicznej na własny użytek, czyli jej moc nie przekroczy 10 kW. Program nie jest przyznawany na rekonstrukcję starej instalacji lub zwiększenie mocy nowej instalacji.

Zmiany w rządowym programie

Program „Mój Prąd” będzie kontynuowany w 2021 roku, lecz termin rozpoczęcia składania wniosków jest bliżej nieznany. Na stronie gov.pl można znaleźć informacje, że rozpoczęcie przyjmowania wniosków przewidywane jest na pierwsze półrocze 2021 roku.

Do zeszłego roku w ramach programu „Mój Prąd” można było zrealizować instalację fotowoltaiczną, od tego roku w ramach programu można będzie zrealizować:

  • systemy zarządzania energią w domu;
  • przydomowe ładowarki do samochodów elektrycznych;
  • magazynowanie ciepła i zimna;
  • lokalne magazyny energii.

Ile będzie wynosić dotacja?

Wysokość dotacji nie jest jeszcze znana, ponieważ rząd chce wykorzystać do programu środki unijne – co może spowodować obniżenie wysokości dofinansowania. Forma wsparcia może również ulec zmianie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praktyczne akcesoria do kuchennych płyt grzewczych
Praktyczne akcesoria do kuchennych płyt grzewczych
Nowoczesna kuchnia to taka, którą charakteryzuje funkcjonalne i praktyczne wyposażenie, obejmujące zarówno podstawowe sprzęty, jak i akcesoria.
Ile kosztuje Game Pass i Game Pass Ultimate?
Ile kosztuje Game Pass i Game Pass Ultimate?
Miłośnicy gier online mają szansę skorzystać z platformy udostępniającej wiele gier jednocześnie. Popularna usługa Game Pass ma dwa warianty dostępu. Sprawdź, ile kosztuje Game Pass i Game Pass Ultimate?
Nowa funkcja Memory od Asystenta Google – przydatny organizer
Nowa funkcja Memory od Asystenta Google – przydatny organizer
Poznaj Memory, czyli nową funkcję Asystenta Google, którą planuje uruchomić technologiczny gigant.
Ostatnie wpisy