Sposoby na ogrzewanie domu

Sposoby na ogrzewanie domu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W sezonie jesienno-zimowym ogrzewanie domu to absolutna podstawa. Jaki sposób jednak wybrać, aby ogrzewanie było zarówno ekonomiczne, jak i ekologiczne? Przedstawiamy najchętniej wybierane warianty ogrzewania domu. 

Rodzaj ogrzewania należy wybrać już na etapie projektowania domu. Jest to bardzo ważna decyzja, dlatego też dokładnie ją przemyśl. Jakie ogrzewanie domu będzie dla Ciebie najkorzystniejsze? Podpowiadamy, która z opcji dostępnych na rynku będzie najlepsza.

Ogrzewanie gazowe

Jednym z najchętniej wybieranych wariantów, jeśli chodzi o ogrzewanie domu, jest bez wątpienia ogrzewanie gazowe. Nie należy ono do tanich, lecz doceniane jest przede wszystkim za wygodę. . Warto także zauważyć, że spalanie gazu ziemnego jest również dość ekologicznym rozwiązaniem. Dodatkowo kotły mogą nie tylko dostarczać ciepło w sezonie grzewczym, ale także podgrzewać wodę.  

Jeśli interesuje Cię ogrzewanie gazowe nie tylko w domu, ale także na tarasie, koniecznie sprawdź https://hitze.pl/ogrzewacze-gazowe-na-taras/

Ogrzewanie paliwem stałym

Do jednej z najpopularniejszych metod ogrzewania w Polsce wciąż należy ogrzewanie paliwem stałym. Do paliw stałych zaliczamy między innymi węgiel, ekogroszek oraz pellet. Ogrzewanie paliwem stałym stosuje się przede wszystkim w miejscach pozbawionych dostępu do sieci gazowej. Największe zalety tego typu ogrzewania, oprócz relatywnie niskich kosztów ogrzewania, to łatwy dostęp oraz automatyczna realizacja. Należy jednak pamiętać, że węgiel ma bardzo niekorzystny wpływ na środowisko. Jeżeli więc zależy na ekologicznym podejściu, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie pellet. 

Ogrzewanie kominkiem

Chociaż mogłoby się wydawać, że kominek pełni funkcję jedynie ozdobne, to może być on także Twoim głównym źródłem ogrzewania. Należy jednak pamiętać, że aby rzeczywiście tak było, konieczny jest zakup kominka z płaszczem wodnym. Jest to bardzo wygodne, jednak dość drogie rozwiązanie. Kominki dla Twojego domu znajdziesz na stronie https://hitze.pl/.

A jeśli interesuje Cię kominek, który będzie w Twoim domu pełnił funkcje jedynie ozdobne, to koniecznie sprawdź https://hitze.pl/kominki-na-drewno/

Pompa ciepła

Sporą popularnością w ostatnich latach cieszy się również pompa ciepła. Jest to bez wątpienia najbardziej ekologiczne rozwiązanie ze wszystkich. Na rynku znajdziesz pompy ciepła, które pobierają ciepło z powietrza, wody lub gruntu. Warto także pamiętać, że pompa ciepła wiąże się ze sporym hałasem. Jej ogromnym plusem jest jednak fakt, że nie wydziela ona żadnych spalin, a jej system jest bezobsługowy.

Zdjęcie główne: pexels.com/Pavel Danilyuk

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Lokalizator kluczy – czym jest i jaki wybrać?
Lokalizator kluczy – czym jest i jaki wybrać?
Często masz problem ze znalezieniem kluczy? Wybierz dla siebie lokalizator, który pomoże Ci je znaleźć. Przekonaj się, jakie urządzenia czekają na Ciebie na rynku, a także jak wybrać to najlepsze.
Kamera do użytku domowego – jaką wybrać?
Kamera do użytku domowego – jaką wybrać?
Kamery do użytku domowego stają się coraz bardziej popularne. Służą nie tylko do monitorowania domu pod naszą nieobecność. Sprawdź, kiedy warto je wykorzystać.
Czy inteligentny dom oznacza duży wydatek? Sprawdzamy!
Czy inteligentny dom oznacza duży wydatek? Sprawdzamy!
O inteligentnym domu słyszy się coraz więcej. Sprawdź, jakie udogodnienia oferuje i jak wysokie są koszty inteligentnego domu.
Ostatnie wpisy