System liniowy LED – oświetlenie nowoczesne i energooszczędne

System liniowy LED – oświetlenie nowoczesne i energooszczędne

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Systemy liniowe są nowoczesnym oświetleniem. Czym są systemy liniowe LED i dlaczego warto je mieć?

Dlaczego systemy liniowe LED wywołują złe skojarzenia?

Systemy liniowe LED kojarzą się głównie z magazynami, halami fabrycznymi, biurowcami, czyli chłodnym i nieprzyjemnym światłem, które migocze po włączeniu. Takie oświetlenie stanowi tańszą alternatywę dla popularnych świetlówek, dlatego stosowane jest w miejscach użyteczności publicznej.

Nowoczesne systemy liniowe

Dzięki postępowi technologicznemu nowoczesne systemy liniowe LED są bardzo praktyczne i energooszczędne. Dostępne są w nowoczesnych designerskich kształtach. Wybieramy z trzech barw światła: ciepłej, zimnej i neutralnej. Dzięki temu można dopasować świetlówkę do stylu wnętrza. Wszystkie te cechy powodują, że systemy liniowe LED są świetnymi rozwiązaniami, nie tylko w poczekalniach, biurach lub halach, lecz także w mieszkaniach.

Energooszczędne systemy LED

Systemy liniowe LED zmniejszają koszt za zużycie energii elektrycznej. Żarówka LED o niewielkiej mocy daje taką samą ilość światła, jak tradycyjna żarówka o dużej mocy np. żarówka LED o mocy 4W świeci z tą samą mocą, co klasyczna żarówka o mocy 50W. Używanie systemów i żarówek LED pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie na rachunkach za energię eklektyczną.

Systemy liniowe LED są bardzo komfortowe i wygodne w użytkowaniu. Nie trzeba się martwić, że światło będzie przysłonięte, co wpłynie negatywnie na jego jakość i intensywność. Zastosowanie nowoczesnych technologii w systemach liniowych pozwala na uzyskanie dużego strumienia światła, które może objąć całe pomieszczenie.

Wybierając systemy oświetlenia do domu, biura lub gabinetu, warto brać pod uwagę jego moc. Źródło światła musi dostarczać jego wystarczającą ilość, zapewniając odpowiedni komfort pracy.

Systemy liniowe LED jako oświetlenie do szybkiego montażu 

Systemy oświetlenia LED do szybkiego montażu pozwalają na zasilanie dużej ilości lamp za pomocą jednego kabla elektrycznego. Takie oświetlenie można montować na suficie lub pod nim, czyli za pomocą uchwytów do mocowania. Długość linii świetlnych może wynosić od 60 do 150 cm.

Wszystkie elementy systemu LED mogą być plastikowe lub metalowe. Pomalowane są proszkowo na kolor biały, czarny i szary. Kolorystyka i zastosowane materiały w systemach Ledowych wynikają z faktu, że montowane są w nowoczesnych wnętrzach.

Belki montażowe 

Oświetlenie liniowe można zbudować za pomocą gotowych belek montażowych. Są do kupienia z fabrycznym osprzętem zamocowanym wewnątrz. W belkach można zainstalować klosze przezroczyste lub mleczne – w zależności od upodobań.

Oświetlenie szynowe

Oświetlenie szynowe jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, które pozwala na rozbudowanie systemów oświetleniowych. Szynoprzewody mogą być podtynkowe i natynkowe – można je przywiesić na linkach. W tym typie oświetlenia można zastosować wiele rodzajów różnych opraw, pod warunkiem połączenia ich z odpowiednim adapterem.

Przed montażem tego rozwiązania należy rozważyć, w jaki sposób chcemy skorzystać z tych źródeł światła – czy mają być włączane wszystkie reflektory na szynie jednocześnie (obwody z jedną fazą), czy będą się włączać osobno (jest to możliwe w obwodach trójfazowych).

Oprawy ledowe wpuszczane 

Oprawy te mają kształt rynny, która jest mocowana podtynkowo, tak aby na powierzchni widać było tylko dekoracyjną ramę. Najczęściej jest ona czarna i bardzo wyraźnie odznacza się na białym suficie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Podróbki w sieci ogromnym zagrożeniem konsumentów
Podróbki w sieci ogromnym zagrożeniem konsumentów
Podróbki w sieci to ogromne niebezpieczeństwo! Zobacz więcej na ten temat!
Jak rozlokować oświetlenie w mieszkaniu?
Jak rozlokować oświetlenie w mieszkaniu?
Projektujesz nowe mieszkanie? Nie zapomnij o zaplanowaniu oświetlenia, które uzupełni Twoją aranżację!
Jak ocieplenie poddasza pianką poliuretanową może przyczynić się do oszczędności energii?
Jak ocieplenie poddasza pianką poliuretanową może przyczynić się do oszczędności energii?
Artykuł porusza temat ocieplania poddasza za pomocą pianki poliuretanowej, wyjaśniając jak ta inwestycja może przysporzyć istotnych oszczędności energii. Poznaj korzyści zastosowania nowoczesnych rozwiązań izolacyjnych.
Ostatnie wpisy