Jak rozlokować oświetlenie w mieszkaniu?

Jak rozlokować oświetlenie w mieszkaniu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Masz możliwość samodzielnego stworzenia projektu oświetlenia do swojego mieszkania? Koniecznie skorzystaj z tej możliwości i zaprojektuj wymarzony apartament w zgodzie ze swoim gustem!

Stwórz przytulne wnętrza

Pamiętaj, że oświetlenie ma ogromny wpływ na to, jak będą odbierane Twoje pomieszczenia. Charakter aranżacji tworzą nie tylko meble i kolory, ale również odpowiedni światłocień. Jeśli chcesz, żeby w Twoich czterech kątach panował pogodny i przytulny nastrój, koniecznie dobierz żyrandole i lampy z myślą o ostatecznym wystroju. Świetnie sprawdzi się lampa wisząca z abażurem w ciepłym, dopasowanym do aranżacji kolorze – na przykład biała lub pudroworóżowa. Zadbaj również o to, żeby zainstalowana w niej żarówka dawała żółte światło, które optycznie zaokrągli ostre krawędzie i nada wnętrzu dodatkowej miękkości. Jeśli projektowanym pokojem jest sypialnia, warto rozważyć również dodatkowe oświetlenie w postaci kinkietów – mogą być z przydymionego szkła, dzięki czemu zapalenie ich bez górnego światła pomoże w stworzeniu romantycznej atmosfery.

Co z salonem?

Salon to z pewnością najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w całym mieszkaniu. To w nim spędzasz czas z bliskimi i przyjaciółmi, zapraszasz gości czy przebywasz w ciągu dnia. Zadbaj o to, żeby to pomieszczenie tętniło pozytywną energią, ale pamiętaj, żeby nie przesadzić: kolory i dekoracje nie powinny być zbyt przytłaczające. W stworzeniu odpowiedniego wrażenia z pewnością pomogą eleganckie lampy do salonu, wykorzystujące na przykład pozłacane elementy. Tutaj również możesz postawić na żarówki emitujące żółte światło, dzięki czemu bez wątpienia stworzysz wystrój łączący w sobie elementy elegancji, luksusu i przytulnej, domowej atmosfery.

Nie zapomnij o oświetleniu zewnętrznym

Granice pomieszczeń to jeszcze nie koniec Twojego lokum. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w bloku, czy w domu jednorodzinnym, oświetlenie zewnętrzne jest ważną częścią projektu. Zadbaj o to, żeby Twój balkon i taras zostały wyposażone w dobre lampy lub naświetlacze ledowe, dzięki czemu będziesz mógł spędzać wieczorami czas na świeżym powietrzu. Wygodnym rozwiązaniem mogą okazać się urządzenia z czujnikiem ruchu, reagujące na Twoją obecność na balkonie.

Zdj. główne: Dil/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czujniki do smart domu
Czujniki do smart domu
Nowości technologiczne są coraz bliżej nas – coraz więcej osób może pozwolić sobie na budowę i posiadanie inteligentnych domów. Jeżeli sam o takim marzysz, koniecznie sprawdź, jakie czujniki powinny się w nim znaleźć!
Nowa funkcja Memory od Asystenta Google – przydatny organizer
Nowa funkcja Memory od Asystenta Google – przydatny organizer
Poznaj Memory, czyli nową funkcję Asystenta Google, którą planuje uruchomić technologiczny gigant.
Jakie nowości przyniesie Internet Rzeczy (IoT)?
Jakie nowości przyniesie Internet Rzeczy (IoT)?
Internet Rzeczy (IoT) to koncepcja, która opisuje zwiększoną integrację urządzeń elektronicznych z internetem. IoT ma na celu zwiększenie interoperacyjności urządzeń, co umożliwia im wymianę informacji, monitorowanie i kontrolowanie różnych procesów w czasie rzeczywistym. W tym artykule omówimy nowości, jakie przyniesie IoT i w jaki sposób wpłynie na różne branże.
Ostatnie wpisy