Jak zgłosić oszustwo do Allegro?

Jak zgłosić oszustwo do Allegro?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Korzystając z portali aukcyjnych, możemy paść ofiarą oszustwa. Szybka reakcja i zawiadomienie serwisu o przestępstwie jest kluczowe, jeśli chcemy odzyskać nasze środki. 

Co przygotować?

Jeśli doszło do oszustwa, nie zwlekaj i czym prędzej wypełnij stosowne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Dodatkowo potrzebujesz dokumentu ze swoim zdjęciem, jak dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy. W zawiadomieniu uwzględnij dane sprzedającego, tj. numer oferty, login, dane teleadresowe, numer rachunku bankowego, na które przelałeś pieniądze. Warto dołączyć również dowody w postaci potwierdzenia zapłaty, korespondencji oraz maila, potwierdzającego zawarcie transakcji.

Gdzie pójść?

Udaj się do dowolnej jednostki policji lub do prokuratury. W przypadku, kiedy właściwa do prowadzenia sprawy będzie inna jednostka, organ sam przekaże jej dokumenty. Złóż stosowne zeznania i przekaż informacje na temat oszustwa. Policjant lub prokurator spisze protokół. Przeczytaj go uważnie, by nie pominąć żadnych ważnych kwestii. Pamiętaj, by poinformować organ, że na jego  wniosek Allegro udostępni wszelkie dane Sprzedającego.

Co dalej?

W terminie do około tygodnia otrzymasz decyzję o wszczęciu lub odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego. W dokumencie znajdzie się numer sprawy (sygnatura prokuratury posiada numery Ds., a policji RSD). Może on być niezbędny przy próbie uzyskania rekompensaty od Allegro.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Inspiracje do urządzenia dużej kuchni
Inspiracje do urządzenia dużej kuchni
W końcu możesz pozwolić sobie na dużą kuchnię? Wykorzystaj ten luksus! W projekcie uwzględnij funkcjonalność i komfort użytkowania, ale pozwól sobie również na rozwiązania z rozmachem.
Pompy ciepła: Ogrzewanie i chłodzenie dla twojego domu
Pompy ciepła: Ogrzewanie i chłodzenie dla twojego domu
Ogrzej i ochłodź swój dom ekologicznie i efektywnie dzięki pompom ciepła - innowacyjnemu rozwiązaniu dla Twojego komfortu termicznego.
Co zrobić po włamaniu do domu?
Co zrobić po włamaniu do domu?
Włamanie do naszego domu to jedna z najbardziej stresujących sytuacji, której wszyscy chcielibyśmy uniknąć. Jeśli padniemy ofiarą takiego przestępstwa, jakie kroki powinniśmy podjąć?
Ostatnie wpisy