Jak zgłosić oszustwo do Allegro?

Jak zgłosić oszustwo do Allegro?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Korzystając z portali aukcyjnych, możemy paść ofiarą oszustwa. Szybka reakcja i zawiadomienie serwisu o przestępstwie jest kluczowe, jeśli chcemy odzyskać nasze środki. 

Co przygotować?

Jeśli doszło do oszustwa, nie zwlekaj i czym prędzej wypełnij stosowne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Dodatkowo potrzebujesz dokumentu ze swoim zdjęciem, jak dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy. W zawiadomieniu uwzględnij dane sprzedającego, tj. numer oferty, login, dane teleadresowe, numer rachunku bankowego, na które przelałeś pieniądze. Warto dołączyć również dowody w postaci potwierdzenia zapłaty, korespondencji oraz maila, potwierdzającego zawarcie transakcji.

Gdzie pójść?

Udaj się do dowolnej jednostki policji lub do prokuratury. W przypadku, kiedy właściwa do prowadzenia sprawy będzie inna jednostka, organ sam przekaże jej dokumenty. Złóż stosowne zeznania i przekaż informacje na temat oszustwa. Policjant lub prokurator spisze protokół. Przeczytaj go uważnie, by nie pominąć żadnych ważnych kwestii. Pamiętaj, by poinformować organ, że na jego  wniosek Allegro udostępni wszelkie dane Sprzedającego.

Co dalej?

W terminie do około tygodnia otrzymasz decyzję o wszczęciu lub odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego. W dokumencie znajdzie się numer sprawy (sygnatura prokuratury posiada numery Ds., a policji RSD). Może on być niezbędny przy próbie uzyskania rekompensaty od Allegro.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak oświetlić teren dookoła domu?
Jak oświetlić teren dookoła domu?
Oświetlenie terenu dookoła domu to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale również wygody i estetyki. Poznaj podstawowe elementy zewnętrznego oświetlenia, dodatkowe lampy, których zainstalowanie może pozytywnie wpłynąć na wygląd Twojego domu oraz techniczne aspekty, na które musisz zwrócić uwagę.
Najbardziej oczekiwane premiery gier 2021
Najbardziej oczekiwane premiery gier 2021
Rok 2021 przyniesie nam nowe odsłony starych i lubianych tytułów gier. Na pewno każdy gracz znajdzie coś idealnego dla siebie.
Co to jest blockchain i jaki ma wpływ na obieg dokumentów?
Co to jest blockchain i jaki ma wpływ na obieg dokumentów?
Blockchain to nowoczesna forma zabezpieczenia dokumentów. Teraz będzie też stosowana przez Politechnikę Świętokrzyską.
Ostatnie wpisy