Nowoczesny dron z kamerą do monitorowania domu – czym jest i do czego służy?

Nowoczesny dron z kamerą do monitorowania domu – czym jest i do czego służy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Monitorowanie naszego domu oraz posesji często pozostawiamy firmie ochroniarskiej. Nie jest to jednak najskuteczniejsza forma ochrony naszej posiadłości. Monitoring wokół domu jest dość drogi, dlatego coraz więcej osób decyduje się na  nowoczesne drony. 

Nowoczesne drony do monitorowania posiadłości 

Istnieje na rynku wiele nowoczesnych dronów, które pozwalają na szybki start, również z ręki, a także samodzielne lądowanie. Takie bezzałogowe statki powietrzne używane do monitorowania posesji mają dwie części – dron oraz system kontroli.

Na froncie drona znajdują się czujniki i nowoczesne systemy nawigacyjne. Dzięki nim wiemy, gdzie znajduje się dron. Dzięki temu samo urządzenie może znacznie łatwiej wykrywać różnego typu przeszkody. Wiele dronów ma bardzo dobrej jakości materiały kompozytowe, które pochłaniają wibracje oraz redukują hałas wytwarzany podczas lotu. Są więc bezszelestne, co pozwala na skuteczniejszy monitoring. 

Technologie zastosowane w nowoczesnych dronach

Nowoczesne drony do monitorowania mają wiele ciekawych i przydatnych technologii, w tym:

  • LIDAR – inaczej Light Detection and Ranging, jest to technologia bardzo podobna do sonaru; zamiast mikrofal lub fali dźwiękowej wykorzystuje odbite światło widzialne lasera; dzięki niemu może tworzyć numeryczne modele terenu, wraz z budynkami, czy drogami,
  • żyroskop, kontroler lotu – w dronach bardzo ważny jest żyroskop, który umożliwia jego płynny lot; reaguje on na siły, które oddziałują na niego w powietrzu, a także stabilizuje jego ruchy, co pozwala na pobranie niezbędnych informacji nawigacyjnych do kontrolera lotu, 
  • ustawienie lotu tzw. „No fly zone” – dzięki możliwości ustawienia stref, do których dron nie może wlatywać, mamy możliwość kontroli drona; funkcja ta pozwala na uniknięcie sytuacji, w której nasz dron monitorujący opuści posesję; dron może być dzięki temu znacznie lepiej kontrolowany i nie ma dostępu np. do stref w obrębie lotnisk, czy pasów startowych,
  • GPS i technologia Ready To Fly – bardzo ważną funkcją w dronach jest GPS, który pozwala na jego dokładną nawigację; funkcja Ready To Fly pozwala na latanie drona bez naszej kontroli; w ten sposób dron może monitorować teren, kiedy nie ma nas w pobliżu.

Jakie są zalety monitoringu terenu za pomocą drona? 

To rozwiązanie jest przede wszystkim tańsze od wykupienia abonamentu u firmy ochroniarskiej. Sam system alarmów w domu to koszt około 4000 zł. Dodatkowo co miesiąc płacimy firmie ochroniarskiej specjalny abonament. Istnieją systemy, które automatycznie wzywają policję, jednak może być to dla nas dość kłopotliwe, ponieważ czasem alarm włączamy sami przypadkowo, zapominając np. o jego wyłączeniu po wejściu na teren podwórka, czy domu. 

Drony monitorujące posesję kosztują 9000 zł i mają technologię FPV. Pozwala ona na podgląd obrazu na żywo, co pozwala kontrolować nasz dom nawet wtedy, kiedy jesteśmy na wakacjach lub w pracy. Ta technologia pozwala nam na lot dronem na znacznie dalsze odległości oraz obserwację domu z góry. Jest bardzo przydatne w momencie ewentualnego włamania. Nagrania z drona mogą być bardzo przydatnym dowodem w sprawie. 

Niektóre drony są również w stanie zgłosić wykryty ruch na terenie naszego domu, a nawet wezwać pomoc. Coraz więcej właścicieli firm lub domów decyduje się na taki monitoring. Drony obejmują monitoringiem znacznie większy teren, niż tradycyjne kamery montowane na elewacji domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie akcesoria do wyposażenia wnętrza – praktyczne porady
Jak wybrać odpowiednie akcesoria do wyposażenia wnętrza – praktyczne porady
Poznaj praktyczne wskazówki, jak dobrze wybrać dekoracyjne akcesoria do swojego domowego wnętrza, aby stworzyć unikalny i komfortowy klimat.
Jak odświeżyć wygląd swojego domu dzięki nowoczesnym rozwiązaniom zastosowanym w meblach i drzwiach
Jak odświeżyć wygląd swojego domu dzięki nowoczesnym rozwiązaniom zastosowanym w meblach i drzwiach
Odkryj nowy wymiar estetyki oraz funkcjonalności mebli i drzwi, które przemienią Twój dom. Artykuł zawiera sugestie jak odmienić wygląd wnętrza dzięki nowoczesnym rozwiązaniom.
Sposoby na metamorfozę wnętrza, które nie pochłoną wszystkich Twoich oszczędności
Sposoby na metamorfozę wnętrza, które nie pochłoną wszystkich Twoich oszczędności
Dowiedz się, jak możesz przeprowadzić metamorfozę swojego mieszkania, nie wydając przy tym fortuny!
Ostatnie wpisy