Wideodomofon WiFi z kamerą – zalety, zastosowania, parametry

Wideodomofon WiFi z kamerą – zalety, zastosowania, parametry

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Budowa niezawodnych systemów bezpieczeństwa wymaga stosowania szeregu komponentów elektronicznych. Wśród nich warto zwrócić uwagę na praktyczny wideodomofon WiFi z kamerą. W artykule omawiamy jego zalety, zastosowania i parametry. Zapraszamy do lektury!

Sterowanie elektrozaczepem drzwi wejściowych czy furtki oraz możliwość prowadzenia rozmowy głosowej z osobami przebywającymi na zewnątrz budynku to tylko jedne z wielu funkcji, jakie oferują współczesne wideodomofony. Wysokiej klasy wideofony są coraz popularniejsze zarówno w zastosowaniach domowych, jak i komercyjnych. Umożliwiają głosową i obrazową identyfikację ludzi, a często również monitoring otoczenia stacji bramowej na zewnątrz budynku.

Co to jest i jak działa profesjonalny wideodomofon dwurodzinny z kamerą?

Zanim omówimy zalety i zastosowania video domofonów, odpowiemy na pytanie, co to jest i jak działa profesjonalny wideodomofon dwurodzinny z kamerą. Wideofon w swojej podstawowej funkcji nie różni się od konwencjonalnego zestawu domofonowego. Służy do komunikacji pomiędzy osobami przebywającymi wewnątrz i na zewnątrz budynku oraz realizuje ręczne sterowanie elektrozaczepem drzwi. Opisywane urządzenia mają jednak szereg dodatkowych funkcji.

Przede wszystkim wideodomofon dwurodzinny posiada kamerę, dzięki której możliwa jest zarówno głosowa, jak i obrazowa identyfikacja osób przebywających w sąsiedztwie wejścia na teren posesji lub przy drzwiach wejściowych. W ten sposób znacznie podnosimy poziom bezpieczeństwa w obiekcie. Kolejną ważną funkcją jest obecność modułu WiFi, dzięki któremu urządzenie nie wymaga prowadzenia okablowania i może działać w sieci bezprzewodowej WLAN.

Praktyczne domofony WiFi z kamerą – zalety i zastosowania

Przejdziemy teraz do omówienia, jakie zalety i zastosowania mają praktyczne domofony WiFi z kamerą. Niepodważalną zaletą urządzeń jest oczywiście wspomniany już wcześniej brak konieczności prowadzenia okablowania do transmisji danych, a także przesyłania sygnału audio i video. Cała komunikacja odbywa się drogą radiową, poprzez sieć Wi-Fi. W zależności od standardu środowiska sieciowego wykorzystywana jest częstotliwość 2,4 albo 5 GHz.

Dużą zaletą jest także możliwość sterowania wideofonem WiFi z zastosowaniem aplikacji mobilnej. Taka funkcja jest oferowana przez wybrane modele dostępne w sklepie sklep-ecsystem.pl.Warto również wspomnieć o szerokich możliwościach integracji video domofonów Wi-Fi z istniejącymi już systemami alarmowymi czy instalacjami smart home. Dzięki temu urządzenia są powszechnie stosowane zarówno w domach jednorodzinnych, jak i firmach czy obiektach przemysłowych.

Nowoczesne wideodomofony – najważniejsze parametry

Dostępne na rynku nowoczesne wideodomofony są dostępne w wielu wariantach różniących się rozmaitymi cechami użytkowymi. Jakie są najważniejsze parametry wideofonów WiFi?

  • Matryca – zazwyczaj sprzęt jest zbudowany z użyciem układu obrazowania w technologii CMOS, co zapewnia dużą szczegółowość obrazu.
  • Liczba użytkowników – warto zwrócić uwagę, jaka jest obecna i przewidywana ilość abonentów, którzy będą korzystać z systemu.
  • Interfejs – obsługa przez użytkownika odbywa się zwykle za pośrednictwem ekranu z przyciskami albo intuicyjnego panelu dotykowego.
  • Integracja – wiele z dostępnych w sklepach internetowych wideodomofonów można zintegrować z obecnymi w budynku systemami automatyki czy instalacjami alarmu.
  • Montaż – najpopularniejszym rozwiązaniem jest natynkowy montaż video domofonów na ścianie lub elementach infrastruktury zewnętrznej budynku.

Decydując się na zakup domofonu z kamerą, należy również zwrócić uwagę na jakość materiałów, z jakich została wykonana obudowa i jej odporność na czynniki atmosferyczne.

Wybierz domofon z kamerą dopasowany do Twoich potrzeb!

Jeżeli szukasz zaufanego dostawcy wideofonów, to skorzystaj z oferty sklepu internetowego EC System i wybierz domofon z kamerą dopasowany do Twoich potrzeb! Profesjonalni doradcy handlowi pomogą Ci w doborze urządzenia zgodnego z przekazanymi przez Ciebie wytycznymi.

Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Inteligentne oświetlenie dostępne w… IKEA – przegląd
Inteligentne oświetlenie dostępne w… IKEA – przegląd
Aby zrewolucjonizować styl naszego domu, wcale nie musimy udawać się do ekskluzywnego salonu. Inteligentne oświetlenie pomoże nam uzyskać sklep już bardzo dobrze znany – IKEA.
Jak odebrać paczkę z paczkomatu bez kodu?
Jak odebrać paczkę z paczkomatu bez kodu?
Otwieranie skrytki bez kodu jest bardzo proste. Wystarczy pobrać aplikację Inpost i mieć dostęp do internetu, by za pomocą kilku kliknięć otworzyć skrytkę zdalnie.
Nowoczesny lokalizator GPS – kontrola bagażu, roweru i innych
Nowoczesny lokalizator GPS – kontrola bagażu, roweru i innych
Zastanawiasz się nad zakupem lokalizatora GPS? Poznaj korzyści tego nowoczesnego rozwiązania – uchroń cenne przedmioty osobiste przed kradzieżą dzięki nadajnikowi GPS!
Ostatnie wpisy