Wideodomofon WiFi z kamerą – zalety, zastosowania, parametry

Wideodomofon WiFi z kamerą – zalety, zastosowania, parametry

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Budowa niezawodnych systemów bezpieczeństwa wymaga stosowania szeregu komponentów elektronicznych. Wśród nich warto zwrócić uwagę na praktyczny wideodomofon WiFi z kamerą. W artykule omawiamy jego zalety, zastosowania i parametry. Zapraszamy do lektury!

Sterowanie elektrozaczepem drzwi wejściowych czy furtki oraz możliwość prowadzenia rozmowy głosowej z osobami przebywającymi na zewnątrz budynku to tylko jedne z wielu funkcji, jakie oferują współczesne wideodomofony. Wysokiej klasy wideofony są coraz popularniejsze zarówno w zastosowaniach domowych, jak i komercyjnych. Umożliwiają głosową i obrazową identyfikację ludzi, a często również monitoring otoczenia stacji bramowej na zewnątrz budynku.

Co to jest i jak działa profesjonalny wideodomofon dwurodzinny z kamerą?

Zanim omówimy zalety i zastosowania video domofonów, odpowiemy na pytanie, co to jest i jak działa profesjonalny wideodomofon dwurodzinny z kamerą. Wideofon w swojej podstawowej funkcji nie różni się od konwencjonalnego zestawu domofonowego. Służy do komunikacji pomiędzy osobami przebywającymi wewnątrz i na zewnątrz budynku oraz realizuje ręczne sterowanie elektrozaczepem drzwi. Opisywane urządzenia mają jednak szereg dodatkowych funkcji.

Przede wszystkim wideodomofon dwurodzinny posiada kamerę, dzięki której możliwa jest zarówno głosowa, jak i obrazowa identyfikacja osób przebywających w sąsiedztwie wejścia na teren posesji lub przy drzwiach wejściowych. W ten sposób znacznie podnosimy poziom bezpieczeństwa w obiekcie. Kolejną ważną funkcją jest obecność modułu WiFi, dzięki któremu urządzenie nie wymaga prowadzenia okablowania i może działać w sieci bezprzewodowej WLAN.

Praktyczne domofony WiFi z kamerą – zalety i zastosowania

Przejdziemy teraz do omówienia, jakie zalety i zastosowania mają praktyczne domofony WiFi z kamerą. Niepodważalną zaletą urządzeń jest oczywiście wspomniany już wcześniej brak konieczności prowadzenia okablowania do transmisji danych, a także przesyłania sygnału audio i video. Cała komunikacja odbywa się drogą radiową, poprzez sieć Wi-Fi. W zależności od standardu środowiska sieciowego wykorzystywana jest częstotliwość 2,4 albo 5 GHz.

Dużą zaletą jest także możliwość sterowania wideofonem WiFi z zastosowaniem aplikacji mobilnej. Taka funkcja jest oferowana przez wybrane modele dostępne w sklepie sklep-ecsystem.pl.Warto również wspomnieć o szerokich możliwościach integracji video domofonów Wi-Fi z istniejącymi już systemami alarmowymi czy instalacjami smart home. Dzięki temu urządzenia są powszechnie stosowane zarówno w domach jednorodzinnych, jak i firmach czy obiektach przemysłowych.

Nowoczesne wideodomofony – najważniejsze parametry

Dostępne na rynku nowoczesne wideodomofony są dostępne w wielu wariantach różniących się rozmaitymi cechami użytkowymi. Jakie są najważniejsze parametry wideofonów WiFi?

  • Matryca – zazwyczaj sprzęt jest zbudowany z użyciem układu obrazowania w technologii CMOS, co zapewnia dużą szczegółowość obrazu.
  • Liczba użytkowników – warto zwrócić uwagę, jaka jest obecna i przewidywana ilość abonentów, którzy będą korzystać z systemu.
  • Interfejs – obsługa przez użytkownika odbywa się zwykle za pośrednictwem ekranu z przyciskami albo intuicyjnego panelu dotykowego.
  • Integracja – wiele z dostępnych w sklepach internetowych wideodomofonów można zintegrować z obecnymi w budynku systemami automatyki czy instalacjami alarmu.
  • Montaż – najpopularniejszym rozwiązaniem jest natynkowy montaż video domofonów na ścianie lub elementach infrastruktury zewnętrznej budynku.

Decydując się na zakup domofonu z kamerą, należy również zwrócić uwagę na jakość materiałów, z jakich została wykonana obudowa i jej odporność na czynniki atmosferyczne.

Wybierz domofon z kamerą dopasowany do Twoich potrzeb!

Jeżeli szukasz zaufanego dostawcy wideofonów, to skorzystaj z oferty sklepu internetowego EC System i wybierz domofon z kamerą dopasowany do Twoich potrzeb! Profesjonalni doradcy handlowi pomogą Ci w doborze urządzenia zgodnego z przekazanymi przez Ciebie wytycznymi.

Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ogrzewanie domu ekogroszkiem – czy to się opłaca?
Ogrzewanie domu ekogroszkiem – czy to się opłaca?
Ogrzewanie domu ekogroszkiem może być opłacalną alternatywą. Sprawdźmy, dlaczego warto rozważyć to rozwiązanie.
Elektryczne czy na opał – jakie ogrzewanie domu wybrać?
Elektryczne czy na opał – jakie ogrzewanie domu wybrać?
Ogrzewanie w domu jednorodzinnym jest potrzebne nie tylko w sezonie grzewczym. Zobacz, jaki rodzaj ogrzewania najlepiej wybrać.
Jak zapobiegać śliskim stopniom na schodach?
Jak zapobiegać śliskim stopniom na schodach?
Podpowiadamy, co zrobić, by zminimalizować ryzyko poślizgnięcia się na schodach.
Ostatnie wpisy