Inteligentne lampy, które pomagają seniorom

Inteligentne lampy, które pomagają seniorom

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jedną z częstych przyczyn zgonów osób starszych są upadki. Dlatego inteligentna lampa Aladin ma poprawić jakość opieki nad seniorami i zminimalizować ryzyko upadków.

W konsekwencji upadku co roku umiera prawie 650 tys. osób na świecie, zaś 37 mln upadków kończy się interwencją medyczną – wskazują dane Światowej Organizacji Zdrowia. Najbardziej narażone są w tej kwestii osoby powyżej 65 roku życia. System trzech lamp ma czuwać nad domownikiem 24 h na dobę.

Inteligentna lampa Aladin

Lampa stworzona przez firmę Domalys wyposażona jest w czujniki ruchu, które wykrywają każdy ruch osoby, którą opiekuje się lampa. Nocą, kiedy ryzyko upadku jest większe, lampa zapala wiązkę światła, aby oświetlić drogę i ułatwić przejście, nie oślepiając tym samym osoby. Aladin monitoruje seniora przez całą dobę i na podstawie wykrywanych ruchów analizuje aktywność osoby. Jeżeli w rejestrowanych danych pojawią się jakieś anomalie, lampa wysyła ostrzeżenie do opiekunów seniora na specjalną aplikację w smartfonie.

Gdzie dostępna jest inteligentna lampa?

Jak na razie lampę Aladin kupić można na rynku amerykańskim, firma poszukuje też dystrybutorów w innych regionach świata, w tym w Europie. Inteligentne rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji cieszą się coraz większym zastosowaniem w opiece nad osobami starszymi.

Źródło: Newseria.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praktyczne rozwiązania elektroniczne dla inteligentnego domu
Praktyczne rozwiązania elektroniczne dla inteligentnego domu
Co zrobić, aby dom był nowoczesny, wygodny i funkcjonalny? Najlepszym wyborem będą rozwiązania smart – swoją przygodę z tego typu urządzeniami można zacząć nawet od niewielkich produktów, takich jak gniazdka, czujniki czy przełączniki światła. Dowiedz się więcej o najbardziej praktycznych propozycjach tego typu i wybierz najlepsze opcje dla siebie.
Oculus Rift, czyli wirtualna rzeczywistość do wynajęcia
Oculus Rift, czyli wirtualna rzeczywistość do wynajęcia
Oculus VR pokonał kolejne technologiczne bariery, umożliwiając graczom swobodne poruszanie się w sferze wirtualnej rzeczywistości.
Jak prawidłowo zaprawiać ziarno siewne, aby zwiększyć plon?
Jak prawidłowo zaprawiać ziarno siewne, aby zwiększyć plon?
Dowiedz się, jak skutecznie zaprawić ziarno siewne, by zwiększyć plon. Zasady i techniki, których zastosowanie pozytywnie wpływa na zdrowie i dorodność roślin.
Ostatnie wpisy