Inteligentne lampy, które pomagają seniorom

Inteligentne lampy, które pomagają seniorom

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jedną z częstych przyczyn zgonów osób starszych są upadki. Dlatego inteligentna lampa Aladin ma poprawić jakość opieki nad seniorami i zminimalizować ryzyko upadków.

W konsekwencji upadku co roku umiera prawie 650 tys. osób na świecie, zaś 37 mln upadków kończy się interwencją medyczną – wskazują dane Światowej Organizacji Zdrowia. Najbardziej narażone są w tej kwestii osoby powyżej 65 roku życia. System trzech lamp ma czuwać nad domownikiem 24 h na dobę.

Inteligentna lampa Aladin

Lampa stworzona przez firmę Domalys wyposażona jest w czujniki ruchu, które wykrywają każdy ruch osoby, którą opiekuje się lampa. Nocą, kiedy ryzyko upadku jest większe, lampa zapala wiązkę światła, aby oświetlić drogę i ułatwić przejście, nie oślepiając tym samym osoby. Aladin monitoruje seniora przez całą dobę i na podstawie wykrywanych ruchów analizuje aktywność osoby. Jeżeli w rejestrowanych danych pojawią się jakieś anomalie, lampa wysyła ostrzeżenie do opiekunów seniora na specjalną aplikację w smartfonie.

Gdzie dostępna jest inteligentna lampa?

Jak na razie lampę Aladin kupić można na rynku amerykańskim, firma poszukuje też dystrybutorów w innych regionach świata, w tym w Europie. Inteligentne rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji cieszą się coraz większym zastosowaniem w opiece nad osobami starszymi.

Źródło: Newseria.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pozwolenie na przyłącza: prądu, gazu, kanalizacji i wody. Gdzie złożyć wnioski o media?
Pozwolenie na przyłącza: prądu, gazu, kanalizacji i wody. Gdzie złożyć wnioski o media?
Zastanawiasz się, jak otrzymać pozwolenie na przyłącza gazu, prądu, kanalizacji i wody? Oto co musisz zrobić!
Jak wybrać dobry kocioł na pellet?
Jak wybrać dobry kocioł na pellet?
Obecnie każdy z nas zwraca uwagę na to, jaki system grzewczy będzie dbał o zapewnienie nam komfortu cieplnego w domu. Dawniej, większość z nas wybierała ogrzewanie elektryczne - czemu trudno się dziwić.
Kiedy można zamontować klimatyzację w bloku?
Kiedy można zamontować klimatyzację w bloku?
Mieszkasz w bloku i marzysz o możliwości przebywania w chłodnym pomieszczeniu w czasie upałów? Pomyśl o własnej klimatyzacji. Sprawdź, jak zamontować ją w bloku!
Ostatnie wpisy