Oświetlenie w szufladach kuchennych – jak zamontować?

Oświetlenie w szufladach kuchennych – jak zamontować?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Oświetlenie w szufladach kuchennych jest funkcjonalnym rozwiązaniem, które w znaczny sposób ułatwia korzystanie z ich zasobów. Jak je zamontować?

Oświetlenie w szufladach: pomyśl o nim na etapie projektu

Moda na kuchnie w zabudowie trwa w najlepsze. Trudno się temu dziwić. Meble stworzone pod wymiar zapewniają maksymalizację przestrzeni przeznaczonej do przechowywania. Do tego ograniczają występowanie przestrzeni trudno dostępnych przy sprzątaniu. Zazwyczaj meble wykonywane na zamówienie u stolarza lub w jednej z sieciówek są produkowane z lepszej jakości materiałów, a zastosowane w nich okucia posiadają wieloletnią gwarancję.

Jednym z najważniejszych momentów w trakcie wyboru mebli jest właśnie ich projektowanie. To na tym etapie powinniśmy przewidzieć wszelkie rozwiązania ułatwiające nam korzystanie zarówno z zabudowy, jak i z całej kuchni. Warto także zaplanować wtedy oświetlenie pod i wewnątrz szafek. Dzięki temu o każdej porze będziemy w stanie dokładnie sprawdzić zawartość szafek i szuflad i znaleźć potrzebne przedmioty.

Dlaczego warto planować?

Planowanie oświetlenia na etapie projektu jest wygodne, gdyż łatwiej wtedy poprowadzić przyłącza elektryczne w sposób niewidoczny na pierwszy rzut oka. Ponadto możemy wówczas skorzystać z porad ekspertów zajmujących się na co dzień projektowaniem funkcjonalnych rozwiązań do kuchni.

Oświetlenie w szufladach. Jak dodać je do mebli, które już istnieją?

Nie da się ukryć, że wiele osób orientuje się, co przydałoby się w ich kuchni zmienić już podczas jej użytkowania. Dopiero wtedy tak naprawdę testujemy zastosowane rozwiązania i ich funkcjonalność. Czy jest więc szansa, aby w stojących we właściwym miejscu meblach zainstalować oświetlenie szuflad? 

Producenci oświetlenia wychodzą naprzeciw oczekiwaniom zapominalskich i oferują gotowe rozwiązania do zastosowania w meblach kuchennych. Najczęściej oparte są one o energooszczędną technologię LED, która oprócz niewielkiego poboru prądu może kusić także obietnicą długowieczności. 

Listwy LED

Oświetlenie szufladowe ma zazwyczaj postać listew ledowych o różnych długościach, które bez problemu można dostosować do głębokości swoich mebli. Należy pamiętać, że tego rodzaju listwy mogą posłużyć nie tylko w szufladach kuchennych, ale także biurkowych, w głębokich szafach ubraniowych lub garderobach. Ich prosty design świetnie się sprawdzi w każdym wnętrzu i sprawi, że będą doskonale się komponować z każdego rodzaju oświetleniem zastosowanym w pomieszczeniu. 

Jak zamontować listwy?

Montaż listew ledowych w szufladach jest banalnie prosty – nie wymaga żadnych nadzwyczajnych umiejętności ani specjalnego sprzętu. Wystarczy umocować oprawy z użyciem wkrętów wewnątrz wybranego mebla, a następnie podłączyć je do zasilania. 

Przewód zasilający listwy jest estetycznie ukryty dzięki specjalnej osłonie, która jednocześnie zabezpiecza go przed uszkodzeniem. Co ważne: większość tego rodzaju listew jest wyposażona w specjalne czujniki, które uruchamiają światło w momencie otwarcia szuflady i gaszą je natychmiast po jej zamknięciu. 

Klient ma także możliwość wyboru barwy światła, jaka będzie w oprawie (białe, żółte i neutralne). Przy jego wyborze warto kierować się tym, jaką barwę światła mają pozostałe lampy w danym pomieszczeniu, gdyż nie zaleca się mieszania oświetlenia białego i żółtego (za to dopuszczalne jest łączenie barwy neutralnej zarówno z białą, jak i żółtą). 

Oświetlenie w szufladach: czy pasuje do każdych mebli?

Uniwersalność opraw szufladowych pozwala je zamontować w praktycznie każdym możliwym typie mebli. Oprawy mają zróżnicowaną długość – rozpoczynają się od około 40 cm i sięgają nawet do 120 cm. Dodatkowo są bardzo wąskie, co oznacza, że nawet w bardzo płytkiej szafie czy szufladzie da się je bez problemu przymocować.

Czy warto?

Jeśli zastanawiasz się nad montażem oświetlenia w szufladach kuchennych – nie wahaj się. Koszty tego przedsięwzięcia są stosunkowo niewielkie, a funkcjonalność takiego rozwiązania na pewno sprawi, że łatwiej i przyjemniej będzie się korzystać z Twojej kuchni. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie normy muszą spełnić złącza kablowe?
Jakie normy muszą spełnić złącza kablowe?
Złącza kablowe są niezbędnym elementem w budowie systemów telekomunikacyjnych, informatycznych i elektroenergetycznych. Ich poprawne działanie jest kluczowe dla utrzymania stabilnej i niezawodnej pracy całego systemu, dlatego tak ważne jest spełnienie odpowiednich norm.
Czy sieć 5G rozwinie polską gospodarkę?
Czy sieć 5G rozwinie polską gospodarkę?
Kontrowersyjna sieć 5G daje szansę na rozwój naszej gospodarki oraz poprawę sytuacji przedsiębiorców względem ich europejskich konkurentów.
Jak i czym skutecznie sprzątać?
Jak i czym skutecznie sprzątać?
Kluczem do prawidłowego sprzątania są odpowiedniej jakości produkty oraz gadżety, które umożliwią przeprowadzenie tego w łatwy, przyjemny oraz przede wszystkim skuteczny sposób.
Ostatnie wpisy