Jak funkcjonalnie umeblować małe mieszkanie?

Jak funkcjonalnie umeblować małe mieszkanie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Urządzenie małego mieszkania może być niezwykle trudne, jeśli chce się, aby zakupione meble nie zagraciły małej powierzchni, spełniły swoje funkcje, a do tego wizualnie dobrze się prezentowały. Sytuację czasem utrudnia nietypowy układ mieszkania oraz wnęki, do których nie mieszczą się meble z sieciówki. Jak poradzić sobie z aranżacją w takim przypadku? Sprawdźcie. 

Meble na wymiar sposobem na oryginalną i funkcjonalną organizację przestrzeni

Do małego mieszkania często trudno dopasować gotowe meble, a nawet jeśli uda się znaleźć regał, szafki kuchenne, czy łazienkowe, które da się tam wstawić, trudno będzie dopasować je idealnie do wnęki, czy małego metrażu danego pomieszczenia. Mogą wystawać lub nie wypełniać dobrze całej wnękowej przestrzeni, co wpłynie nie tylko na gorsze wykorzystanie powierzchni, ale i estetykę. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem są meble na wymiar, które zostaną idealnie dopasowane wymiarowo. Zamawiając je, właściciel mieszkania będzie miał możliwość zagospodarować funkcjonalnie małą przestrzeń, a do tego uczyni wnętrze niepowtarzalnym. Meble na wymiar często produkowane są pod określone potrzeby zamawiającego i mogą spełniać różne funkcje. Przykładowo zamawiając szafę wnękową, można zażyczyć sobie odpowiedni dla swoich potrzeb układ półek, czy dodatkowe przegródki na wsunięcie deski do prasowania. Z niektórych półek można zrezygnować, wykorzystując miejsce na szuflady. Możliwości jest sporo, a meble na wymiar producent zawsze dostosuje do oczekiwań klienta. 

Kuchenne meble na wymiar optymalnym rozwiązaniem do małej kuchni

W małej kuchni ważne jest dobre wykorzystanie dostępnej powierzchni. Szafki kuchenne o standardowych rozmiarach mogą nie spełnić swojego zadania. Meble kuchenne na wymiar będą w takim wypadku rozwiązaniem optymalnym. Do wąskiej kuchni można będzie zamówić szafki o mniejszej głębokości niż te dostępne w marketach. Jeśli zechce się zyskać więcej powierzchni do przechowywania, kuchenne meble na wymiar pozwolą wykorzystać także przestrzeń w pionie w postaci wysokich pod sufit szaf, czy nawet dwóch rzędów szafek wiszących. W małej kuchni o nietypowym kształcie mogą dobrze sprawdzić się robione na wymiar pojemne szafki narożne, zarówno dolne, jak i górne. Dzięki specjalnie zaprojektowanym systemom otwierania będzie do ich wnętrza ułatwiony dostęp, a mała kuchenna przestrzeń pomieści więcej, niż się wydaje. Kuchenne meble na wymiar polecane są też do kuchni usytuowanych na poddaszu ze skosami, czy pod schodami. Meble na wymiar są idealnym rozwiązaniem do małego mieszkania lub takiego o nietypowej powierzchni. Pozwolą dobrze zorganizować przestrzeń, a także wpłyną korzystnie na estetykę samego wnętrza. Dodatkową zaletą jest możliwość dopasowania nie tylko wymiarów, ale także indywidualnego i dostosowanego do potrzeb zagospodarowania ich wnętrza. Zamawiając je, warto korzystać z ofert sprawdzonych producentów, takich jak https://www.fabrykamebli.pl/. Z tą firmą w niebanalny sposób można urządzić całe mieszkanie.

Fot.: Chastity Cortijo/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Lampy szynowe – idealny wybór do każdego wnętrza
Lampy szynowe – idealny wybór do każdego wnętrza
Dlaczego lampy szynowe to właściwy wybór i na czym polega ich popularność?
Jak skutecznie pozbyć się kamienia z wc?
Jak skutecznie pozbyć się kamienia z wc?
Doradzamy, jak usunąć kamień z toalety.
Instalacja monitoringu w domu jednorodzinnym – nie popełniaj tych błędów!
Instalacja monitoringu w domu jednorodzinnym – nie popełniaj tych błędów!
Monitoring w domu jednorodzinnym to jeden z podstawowych sposobów na jego ochronę. Sprawdź, jak zrobić to prawidłowo.
Ostatnie wpisy