Jak ściany akustyczne podnoszą komfort pracy?

Jak ściany akustyczne podnoszą komfort pracy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Biura, w których na co dzień przebywa duża liczba osób to miejsca, w których szczególnie należy zadbać o efektywną i komfortową pracę każdego pracownika. W związku z tym coraz większą popularnością cieszą się ściany akustyczne. Czym jest taka ściana akustyczna i jakie są zalety z jej postawienia?

Ściana akustyczna, czyli?

Ściana akustyczna to dwuszybowy (możliwy jest także jednoszybowy) system ścian stałych aluminiowo – szklanych. Co najważniejsze, jest to system bezszprosowy, który tym samym zapewnia wrażenie niezwykłej lekkości, delikatności, gwarantujący również maksymalne doświetlenie wybranych pomieszczeń. Dźwiękoizolacyjność akustyczna to tylko jeden z niewątpliwych atutów tego rodzaju ścian. Do kolejnych należy bowiem wyjątkowa prezencja i estetyka – ściana akustyczna jest niezwykle minimalistyczna, elegancka, dlatego doskonale wygląda we wnętrzach nowoczesnych, stawiających na ponadczasowość i klasykę.

Ściany aluminiowo – szklane dają wrażenie większej i bardziej przestronnej przestrzeni. W parze z nowoczesnym wyglądem idzie również ich bezpieczeństwo i wytrzymałość, potwierdzona odpowiednimi certyfikatami i spełnianymi normami jakościowymi.

Dlaczego warto wyposażyć biuro w ściany akustyczne?

Tego rodzaju ściana przede wszystkim znacząco podnosi komfort pracy. Ściany akustyczne, takie jak https://optimalpoland.pl/sciany-akustyczne/, mogą odgradzać poszczególne pomieszczenia od korytarza głównego, gdzie zawsze najwięcej się dzieje i momentami jest po prostu głośno. Jednocześnie, zapewniają doskonałą widoczność i łatwą orientację w poszczególnych pomieszczeniach. Pozwalają pracownikom na większe skupienie i zachowanie prywatności. Należy też dodać, że nie tłumią przenikania światła dziennego. W przypadku zmiany aranżacji i wydzielenia dodatkowego pomieszczenia, ze ścianą akustyczną również będzie to możliwe.  

Rozwiązanie to jest cenione nie tylko ze względu na swój estetyczny wygląd, ale również stosunkowo niski koszt nabycia i instalacji. Na uwagę zasługuje także szybki i łatwy montaż, pozwalający wyposażyć i przeorganizować biuro ze ścianami dźwiękoizolacyjnymi w krótkim czasie. 

W jakich przestrzeniach można zamontować ściany akustyczne?

We wszystkich, w których wymagany jest podział powierzchni na kilka boxów, wydzielenie osobnych stanowisk pracy. To rozwiązanie dobrze sprawdza się również w sytuacji, gdy chcemy przeorganizować np. open office – taki remont z wykorzystaniem ścian akustycznych aluminiowo – szklanych jest o wiele korzystniejszy finansowo, pozwalając jednocześnie na zachowanie odpowiedniej widoczności pracowników.

Fot.: Jose Losada/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dyfuzory zapachowe mogą wpływać na atmosferę twojego miejsca pracy?
Jak dyfuzory zapachowe mogą wpływać na atmosferę twojego miejsca pracy?
Przekonaj się, jak wykorzystać dyfuzory zapachowe do poprawy atmosfery w miejscu pracy, zwiększyć efektywność i stworzyć pozytywne warunki dla pracowników.
Jak funkcjonalnie umeblować małe mieszkanie?
Jak funkcjonalnie umeblować małe mieszkanie?
Jak poradzić sobie z aranżacją w takim przypadku? Sprawdźcie.
Zasilanie elektroniki ludzkim ciałem zamiast baterii? To nasza przyszłość!
Zasilanie elektroniki ludzkim ciałem zamiast baterii? To nasza przyszłość!
Jak będzie działała elektronika przyszłości? Możliwe, że zasilimy ją własnym ciałem.
Ostatnie wpisy