Jak ściany akustyczne podnoszą komfort pracy?

Jak ściany akustyczne podnoszą komfort pracy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Biura, w których na co dzień przebywa duża liczba osób to miejsca, w których szczególnie należy zadbać o efektywną i komfortową pracę każdego pracownika. W związku z tym coraz większą popularnością cieszą się ściany akustyczne. Czym jest taka ściana akustyczna i jakie są zalety z jej postawienia?

Ściana akustyczna, czyli?

Ściana akustyczna to dwuszybowy (możliwy jest także jednoszybowy) system ścian stałych aluminiowo – szklanych. Co najważniejsze, jest to system bezszprosowy, który tym samym zapewnia wrażenie niezwykłej lekkości, delikatności, gwarantujący również maksymalne doświetlenie wybranych pomieszczeń. Dźwiękoizolacyjność akustyczna to tylko jeden z niewątpliwych atutów tego rodzaju ścian. Do kolejnych należy bowiem wyjątkowa prezencja i estetyka – ściana akustyczna jest niezwykle minimalistyczna, elegancka, dlatego doskonale wygląda we wnętrzach nowoczesnych, stawiających na ponadczasowość i klasykę.

Ściany aluminiowo – szklane dają wrażenie większej i bardziej przestronnej przestrzeni. W parze z nowoczesnym wyglądem idzie również ich bezpieczeństwo i wytrzymałość, potwierdzona odpowiednimi certyfikatami i spełnianymi normami jakościowymi.

Dlaczego warto wyposażyć biuro w ściany akustyczne?

Tego rodzaju ściana przede wszystkim znacząco podnosi komfort pracy. Ściany akustyczne, takie jak https://optimalpoland.pl/sciany-akustyczne/, mogą odgradzać poszczególne pomieszczenia od korytarza głównego, gdzie zawsze najwięcej się dzieje i momentami jest po prostu głośno. Jednocześnie, zapewniają doskonałą widoczność i łatwą orientację w poszczególnych pomieszczeniach. Pozwalają pracownikom na większe skupienie i zachowanie prywatności. Należy też dodać, że nie tłumią przenikania światła dziennego. W przypadku zmiany aranżacji i wydzielenia dodatkowego pomieszczenia, ze ścianą akustyczną również będzie to możliwe.  

Rozwiązanie to jest cenione nie tylko ze względu na swój estetyczny wygląd, ale również stosunkowo niski koszt nabycia i instalacji. Na uwagę zasługuje także szybki i łatwy montaż, pozwalający wyposażyć i przeorganizować biuro ze ścianami dźwiękoizolacyjnymi w krótkim czasie. 

W jakich przestrzeniach można zamontować ściany akustyczne?

We wszystkich, w których wymagany jest podział powierzchni na kilka boxów, wydzielenie osobnych stanowisk pracy. To rozwiązanie dobrze sprawdza się również w sytuacji, gdy chcemy przeorganizować np. open office – taki remont z wykorzystaniem ścian akustycznych aluminiowo – szklanych jest o wiele korzystniejszy finansowo, pozwalając jednocześnie na zachowanie odpowiedniej widoczności pracowników.

Fot.: Jose Losada/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Filtr odwróconej osmozy – co warto wiedzieć?
Filtr odwróconej osmozy – co warto wiedzieć?
Czysta woda jest powinna być wolna od zanieczyszczeń i zapachów. Woda z kranu może mieć czasem mętny odcień lub nieprzyjemny zapach. Można w niej również znaleźć zawiesiny, takie jak drobne ziarna piasku. Sugeruje to, że uzdatnianie wody było wadliwe. Filtry do wody służą do eliminowania z wody zbędnych dodatków. Kiedy warto w nie zainwestować? 
Reklama kontekstowa – wykorzystaj jej możliwości!
Reklama kontekstowa – wykorzystaj jej możliwości!
Czym wyróżnia się reklama kontekstowa? Jakie ma zalety? Sprawdź, jak możesz wykorzystać jej możliwości!
Najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie filtracji
Najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie filtracji
Odkryj najnowsze rozwiązania w filtracji, które sprawią, że proces oczyszczania płynów będzie bardziej skuteczny i efektywny!
Ostatnie wpisy