Inteligentne oświetlenie dostępne w… IKEA – przegląd

Inteligentne oświetlenie dostępne w… IKEA – przegląd

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

IKEA jest z pewnością dobrze znana większości z nas. Oprócz ciekawych dodatków znajdziemy tam też interesujące rozwiązania w kwestii inteligentnego oświetlenia naszych domów i to za przystępną cenę.

Inteligentne oświetlenie IKEA – czym jest?

To system lamp, żarówek, paneli i innych podłączonych do bramki TRÅDFRI (zewnętrzne urządzenie sterujące) lub bezprzewodowe żarówki. Steruje się nimi za pomocą aplikacji IKEA Home Smart na smartfonie, pilotem lub głosem. Poniżej przedstawiamy trzy rodzaje inteligentnego oświetlenia: inteligentne oświetlenie zintegrowane, bezprzewodowe panele i drzwiczki oraz zestawy smart lighting, razem z przykładami.

Inteligentne oświetlenie zintegrowane

Pomaga oświetlić konkretne przedmioty (jak eksponaty w muzeum), których obecność chcielibyśmy podkreślić za pomocą światła. Może być praktyczne, np. do podświetlenia klamki czy części regałów w garderobie.

>> Zobacz też: Ściemniacz do żarówek LED – jak działa?

Oświetlenie blatu LED OMLOPP

Idealne rozwiązanie w kuchni – nowoczesne, a przy tym funkcjonalne. Przy dobrym oświetleniu przygotowywanie posiłków będzie łatwiejsze (i bezpieczniejsze). Można go przytłumić dzięki ściemniaczowi za pomocą pilota zdalnego sterowania TRÅDFRI (sprzedawany oddzielnie). Oświetlenie zużywa do 85% mniej energii niż tradycyjne żarówki, a barwa poniżej prezentowanego produktu jest w kolorach wschodu słońca (3000 K).

Bezprzewodowe panele i drzwiczki

Panele LED o różnych wymiarach i kształtach, które dowolnie konfigurujemy i umieszczamy, gdzie tylko chcemy. Jeśli zamierzamy subtelnie podkreślić meble, doświetlić ciemne półki czy blaty kuchenne, wtedy świetnie sprawdzi się właśnie ten rodzaj.

Panel oświetlenia LED FLOALT

Wśród dostępnych produktów warto zwrócić uwagę np. na panel, który wydziela delikatną poświatę lub białe spektrum. Zimniejsze nadaje się np. do pracy czy nauki, cieplejsze do posiłków. Można go zamontować na suficie lub ścianie. Dostępny jest do niego pilot (sprzedawany oddzielnie), dzięki któremu możemy zdalnie sterować do 10 paneli oświetleniowych LED, ale także żarówkami LED lub drzwiczkami z oświetleniem LED. Strumień świetlny panelu sięga 2800 lumenów, a jego moc to 34 W.

Zestawy smart lighting

Zestawy te są idealnym rozwiązaniem, jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z oświetleniem inteligentnym i jeszcze nie bardzo orientujemy się, które z rozwiązań byłoby idealne. Zestawy zawierają wszystkie potrzebne elementy, a my musimy je tylko zamontować w swoim domu.

Zestaw zdalnego sterowania TRÅDFRI

Zestaw jest już sparowany. Aby cieszyć inteligentnym oświetleniem, wystarczy wkręcić żarówkę (E27/806 lumenów) do gniazda lampy, a do pilota STYRBAR wsadzić 2 baterie AAA (sprzedawane oddzielnie). Pilot ma zasięg do 10 metrów, zawiera magnes, dzięki któremu możemy przymocować go do metalowej powierzchni.

Czujnik ruchu

Światło zapala się po wykryciu ruchu, dlatego, aby je włączyć, wystarczy wejść do danego pomieszczenia. Zamontowany na zewnątrz oświetli w nocy drogę do samochodu, ale także korytarz w biurze. Może być wykorzystywany w kwestii bezpieczeństwa. Gdy urządzenie wyczuje ruch, natychmiast się włączy, dzięki czemu będziemy wiedzieć, że ktoś niepowołany kręci się po naszym podwórku. Czujnik sprzyja oszczędzaniu energii, ponieważ włącza się tylko wtedy, gdy tego potrzebujemy, nie musimy się również obawiać, że zapomnimy go zgasić.

Bezprzewodowy czujnik ruchu TRÅDFRI

Posiada zasięg do 10 m, dla reakcji na ruch – do 5 m, a kąt 120°. Jego żywotność to około 2 lat. Można go podłączyć do 10 różnych źródeł światła zachowujących się tak samo czy zmienić jasność lub tryb (dzienny i nocny). Wyłącza się automatycznie po 3 minutach.

Żarówka bezprzewodowa LED TRÅDFRI

Posiada kilka barw, łącznie z białym spektrum, m.in. światło świecy, ciepły bursztynowy, brzoskwiniowy, różowy, fioletowy i niebieski, które można przestawiać za pomocą pilota.

Czy warto postawić na inteligentne oświetlenie?

Prezentuje się bardzo nowocześnie i designersko, jest ekonomiczne i ekologiczne (zużywa zdecydowanie mniej energii), ponadto żarówki LED nie nagrzewają się jak te tradycyjne. Nie ulega wątpliwości, że to oświetlenie posiada zbyt wiele zalet, aby przejść koło niego obojętnie. Do tego ceny są dużo przystępniejszej niż u konkurentów IKEI.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne krzesło do twojego wnętrza?
Jak wybrać idealne krzesło do twojego wnętrza?
Odkryj nasze wskazówki i sugestie, które pomogą Ci dokonać idealnego wyboru kiedy szukasz krzesła pasującego do stylu Twojego wnętrza - od klasyki po nowoczesność.
Czy goście powinni korzystać z tej samej sieci WiFi co Ty?
Czy goście powinni korzystać z tej samej sieci WiFi co Ty?
Czy powinniśmy udostępniać Internet gościom? Kwestię dzielenia Wi-Fi można łatwo rozwiązać.
Innowacyjny odkurzacz z funkcją mycia – ile kosztuje i jaki wybrać?
Innowacyjny odkurzacz z funkcją mycia – ile kosztuje i jaki wybrać?
W jaki sposób działają odkurzacze z funkcją mycia? Ile trzeba zapłacić, żeby je mieć i na które warto zwrócić uwagę?
Ostatnie wpisy