Gdzie można umiejscowić oświetlenie LED?

Gdzie można umiejscowić oświetlenie LED?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Lampy ledowe są nie tylko niesamowicie estetyczne, ale także niezwykle funkcjonalne. Ponadto są one najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, jeśli chodzi o oświetlenie, a także sprawdzą się zarówno w domu, jak i w przestrzeni biurowej. Podpowiadamy więc, gdzie dokładnie możesz umieścić lampy LED.

Lampy LED do salonu i sypialni

Lampy ledowe są świetnym pomysłem na oświetlenie salonu lub sypialni. Możesz na przykład zdecydować się na zamówienie lampy LED, która będzie równomiernie oświetlała całe wnętrze, a ponadto stanie się jego niesamowitą ozdobą. Możesz także wybrać nieco bardziej dekoracyjne rozwiązanie, jakim są taśmy ledowe RGB. Aby zamontować taką taśmę, konieczne będzie zamontowanie gzymsu na ścianie, około 10 cm pod sufitem, a następnie umieszczenie tam taśmy. Gzyms możesz zamontować dookoła całego wnętrza lub tylko na jednej wybranej ścianie. Lampy LED możesz także umieścić w podwieszanym suficie. Dzięki takiemu rozwiązaniu światło płynące z diod będzie pięknie i subtelnie rozświetlać pomieszczenie, co zagwarantuje bardzo efektowny oraz elegancki efekt. Ponadto zamontowana w ten sposób lampa ledowa emituje światło zmiękczone, co sprawia, że sprzyja ono odpoczynkowi i relaksowi – ludzkie oczy, najmniej męczą się właśnie w świetle odbitym.

Efektowne oświetlenie łazienki

Lampy ledowe będą także świetnym rozwiązaniem do łazienki. Światło emitowane przez diody LED naturalnie odwzorowuje barwy i jest odpowiednio jasne, przez co jest idealnym rozwiązaniem do pomieszczeń, w których wykonujemy zabiegi kosmetyczne. Świetnie sprawdzi się zarówno jako główne źródło światła, jak i jako światło rozproszone. Pięknie będzie wyglądać na przykład umieszczone za lustrem lub pod wanną. Bardzo ciekawym rozwiązaniem będą także płaskie listwy z diodami pomiędzy płytkami ułożonymi na ścianach i na podłodze. Pamiętaj jednak, że łazienka jest bardzo wilgotnym pomieszczeniem, dlatego też koniecznie zwróć uwagę  na typ obudowy oprawy oświetleniowej, określanej symbolem IP. W łazience najlepiej sprawdzą się oprawy szczelne o IP 54.

Pięknie oświetlona kuchnia

Jeśli chcesz, aby oświetlenie Twojej kuchni było nie tylko funkcjonalne, ale także efektowne, to lampy LED znajdą zastosowanie również w tym pomieszczeniu. Dzięki nim Twój blat, kuchenka, zlew oraz wszystkie inne najważniejsze punkty w kuchni będą pięknie oświetlone. Świetnie będą wyglądały lampy powieszone pod szafkami wiszącymi. Takie rozwiązanie sprawi, że uzyskasz równomierne oświetlenie wszystkich powierzchni roboczych. Możesz zdecydować się na pojedyncze lampy ledowe lub te na taśmie.

Lampy LED na korytarzu i przedpokoju

Lampy ledowe będą świetnym rozwiązaniem także na korytarzu lub przedpokoju. W tych miejscach najlepiej sprawdzą się jednak panele LED montowane w ramie natynkowej. Takie modele mają zazwyczaj neutralny design i idealnie pasują do każdego wnętrza. Emitują one rozproszone światło i zapewniają równomierne oświetlenie całej powierzchni. Ponadto jest to świetnie rozwiązanie do bardzo niskich pomieszczeń.

zdj. główne: Marcus Wallis/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Odwierty pod pompy ciepła – jak wyglądają, cena, pozwolenie
Odwierty pod pompy ciepła – jak wyglądają, cena, pozwolenie
Jak dokładnie wyglądają takie wiercenia? Czy do wykonywania odwiertów potrzebne jest pozwolenie? Ile kosztuje wykonanie odwiertów pionowych lub poziomych? Sprawdź koniecznie!
Lawina fake newsów przez pandemię – uwaga na fałszywe informacje!
Lawina fake newsów przez pandemię – uwaga na fałszywe informacje!
Zastanawiasz się, ile fake newsów dotyczących pandemii krąży w Internecie? Dowiedz się, jak media chcą przeciwdziałać temu negatywnemu zjawisku i nie bierz wszystkiego, co czytasz w sieci, za pewnik!
Pierwsze zakupy smart home w zakresie ogrzewania
Pierwsze zakupy smart home w zakresie ogrzewania
Od czego zacząć tworzenie systemu smart home? Na co zwrócić uwagę podczas pierwszych zakupów w zakresie ogrzewania? Podpowiadamy!
Ostatnie wpisy