Sterowanie oświetleniem za pomocą głosu? Nowości na rynku

Sterowanie oświetleniem za pomocą głosu? Nowości na rynku

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynek trafia coraz więcej rodzajów urządzeń wchodzących w skład inteligentnego domu. Smart Home to już nie tylko telewizor, system nagłośnienia czy nawet pralka i lodówka sterowane za pomocą aplikacji mobilnej. Teraz to już także inteligentne oświetlenie, które kontrolować można za pomocą głosu. 

Inteligentne oświetlenie w domu

W 2019 innowacyjnym urządzeniem była pierwsza na świecie żarówka o mocy równoważnej 100 watom, jasności 1500 lumenów. Sterowana może być za pomocą głosu i nie tylko. Żarówka została nagrodzona przez CES. Teraz tego typu sprzęt jest już dostępny na rynku dla każdego konsumenta.

Do rodziny systemów inteligentnego domu dołączają coraz to nowsze rodzaje urządzeń. Inteligentne oświetlenie to jednak wciąż jedno z najważniejszych punktów smart home, którym można sterować za pomocą głosu. Z drugiej strony trend energooszczędności powoduje, że w sklepach coraz rzadziej można spotkać żarówki o dużej mocy. Na półkach sklepowych znaleźć można zwykle LED-owe żarówki, których jasność ma odpowiadać jasności emitowanej przez żarówki o dużych mocach. W wielu przypadkach jasność jednak nie do końca odpowiada deklarowanej, stąd zapotrzebowanie na żarówki o wyższej mocy.

Źródło: Newseria

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto zainwestować w kosiarkę automatyczną?
Czy warto zainwestować w kosiarkę automatyczną?
Czy zakup drogiego robota koszącego ma sens? Przekonaj się!
Podróbki w sieci ogromnym zagrożeniem konsumentów
Podróbki w sieci ogromnym zagrożeniem konsumentów
Podróbki w sieci to ogromne niebezpieczeństwo! Zobacz więcej na ten temat!
Inspiracje do urządzenia dużej kuchni
Inspiracje do urządzenia dużej kuchni
W końcu możesz pozwolić sobie na dużą kuchnię? Wykorzystaj ten luksus! W projekcie uwzględnij funkcjonalność i komfort użytkowania, ale pozwól sobie również na rozwiązania z rozmachem.
Ostatnie wpisy