Czy warto zainwestować w mieszkanie?

Czy warto zainwestować w mieszkanie?

Inne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Coraz więcej Polaków decyduje się na zakup mieszkania w celu inwestycyjnym. Deweloperzy posiadają bogatą ofertę nowych mieszkań w świetnych lokalizacjach, co pozwala na bezpieczne ulokowanie kapitału. Mieszkanie będzie później przez kolejne lata przynosiło zysk z wynajmu. To bezpieczny i stabilny sposób na ulokowanie pieniędzy.

Jak kupić mieszkanie inwestycyjne?

Procedura zakupu mieszkania inwestycyjnego nie różni się wiele od kupna na własny użytek. Warto jednak pamiętać, że fakt wynajmowania mieszkania trzeba zgłosić w urzędzie skarbowym i odprowadzić od tego podatek w ustalonej wysokości. Mogą się tym zajmować osoby prywatne, nie wymaga to założenia działalności. Mieszkań inwestycyjnych można szukać na rynku wtórnym i pierwotnym. W drugim przypadku lokowanie kapitału jest znacznie bardziej efektywne, ponieważ wartość takiego mieszkania będzie z czasem rosła znacznie szybciej.

Co sprawdzić przed zakupem mieszkania?

Przed kupnem mieszkania trzeba dokładnie sprawdzić, kto jest jego właścicielem. W przypadku sprawdzonych deweloperów, na przykład https://www.domlublin.pl/, nie trzeba obawiać się o kwestie prawne. Informacje o własności można znaleźć w księdze wieczystej. Kupując mieszkanie, należy też dokładnie przygotować się do odbioru technicznego. Warto zabrać ze sobą osobę, która zna się na kwestiach technicznych, na przykład inżyniera budownictwa, szczególnie w przypadku, jeśli jest to pierwsze mieszkanie inwestycyjne, które się kupuje.

W przypadku mieszkania w stanie deweloperskim trzeba liczyć się z tym, że niezbędne będzie jego wykończenie. Można do tego zatrudnić firmę lub zrobić to samodzielnie, jeśli posiada się odpowiednie umiejętności i czas. Istnieje także możliwość zakupu mieszkania wykończonego pod klucz przez firmę deweloperską. W przypadku mieszkań inwestycyjnych warto od razu przemyśleć układ pomieszczeń i wykończenie pod tym kątem. Pozwoli to na zoptymalizowanie kosztów i lepszy zwrot z inwestycji.

Jak szybko zwróci się mieszkanie inwestycyjne?

Oprócz tego, że mieszkanie samo w sobie nieustannie zyskuje na wartości, można je także wynajmować. Czas zwrotu z inwestycji zależy od wielu czynników i nie da się go jednoznacznie określić. Warto podliczyć wszystko przed zakupem mieszkania. Kupno na kredyt oznacza, że inwestycja będzie spłacała się o wiele dłużej. Także warunki na rynku najmu mogą zmieniać się z biegiem lat.

Zakup mieszkania to jedna z najskuteczniejszych form zabezpieczenia swojego kapitału. Można dzięki temu uchronić pieniądze przed inflacją oraz je pomnożyć. Wielu polskich inwestorów decyduje się na taki właśnie krok.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dużo w domu może zmienić odpływ liniowy?
Jak dużo w domu może zmienić odpływ liniowy?
Odpływ liniowy to element wyposażenia łazienki lub kuchni, który może w znacznym stopniu wpłynąć na wygląd i funkcjonalność tych pomieszczeń. W porównaniu z tradycyjnymi odpływami, które są zazwyczaj niewielkimi otworami w ścianie lub podłodze, odpływy liniowe są dużymi, wąskimi rowkami, które ciągną się wzdłuż ściany lub podłogi. Dzięki temu są bardziej estetyczne i łatwiejsze w utrzymaniu czystości.
Wirtualny dom za… 2 mln złotych!
Wirtualny dom za… 2 mln złotych!
Wirtualny dom sprzedany za ponad 2 mln złotych! Przeczytaj o Mars House.
Przykrycie do twojego basenu – praktyczny przewodnik wyboru
Przykrycie do twojego basenu – praktyczny przewodnik wyboru
Zapewnij swojemu basenowi odpowiednie zabezpieczenie i estetykę dzięki naszemu praktycznemu przewodnikowi doboru idealnego przykrycia basenowego. Znajdź to, co najlepsze dla Ciebie i Twojego stylu życia.
Ostatnie wpisy