Czy warto zainwestować w mieszkanie?

Czy warto zainwestować w mieszkanie?

Inne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Coraz więcej Polaków decyduje się na zakup mieszkania w celu inwestycyjnym. Deweloperzy posiadają bogatą ofertę nowych mieszkań w świetnych lokalizacjach, co pozwala na bezpieczne ulokowanie kapitału. Mieszkanie będzie później przez kolejne lata przynosiło zysk z wynajmu. To bezpieczny i stabilny sposób na ulokowanie pieniędzy.

Jak kupić mieszkanie inwestycyjne?

Procedura zakupu mieszkania inwestycyjnego nie różni się wiele od kupna na własny użytek. Warto jednak pamiętać, że fakt wynajmowania mieszkania trzeba zgłosić w urzędzie skarbowym i odprowadzić od tego podatek w ustalonej wysokości. Mogą się tym zajmować osoby prywatne, nie wymaga to założenia działalności. Mieszkań inwestycyjnych można szukać na rynku wtórnym i pierwotnym. W drugim przypadku lokowanie kapitału jest znacznie bardziej efektywne, ponieważ wartość takiego mieszkania będzie z czasem rosła znacznie szybciej.

Co sprawdzić przed zakupem mieszkania?

Przed kupnem mieszkania trzeba dokładnie sprawdzić, kto jest jego właścicielem. W przypadku sprawdzonych deweloperów, na przykład https://www.domlublin.pl/, nie trzeba obawiać się o kwestie prawne. Informacje o własności można znaleźć w księdze wieczystej. Kupując mieszkanie, należy też dokładnie przygotować się do odbioru technicznego. Warto zabrać ze sobą osobę, która zna się na kwestiach technicznych, na przykład inżyniera budownictwa, szczególnie w przypadku, jeśli jest to pierwsze mieszkanie inwestycyjne, które się kupuje.

W przypadku mieszkania w stanie deweloperskim trzeba liczyć się z tym, że niezbędne będzie jego wykończenie. Można do tego zatrudnić firmę lub zrobić to samodzielnie, jeśli posiada się odpowiednie umiejętności i czas. Istnieje także możliwość zakupu mieszkania wykończonego pod klucz przez firmę deweloperską. W przypadku mieszkań inwestycyjnych warto od razu przemyśleć układ pomieszczeń i wykończenie pod tym kątem. Pozwoli to na zoptymalizowanie kosztów i lepszy zwrot z inwestycji.

Jak szybko zwróci się mieszkanie inwestycyjne?

Oprócz tego, że mieszkanie samo w sobie nieustannie zyskuje na wartości, można je także wynajmować. Czas zwrotu z inwestycji zależy od wielu czynników i nie da się go jednoznacznie określić. Warto podliczyć wszystko przed zakupem mieszkania. Kupno na kredyt oznacza, że inwestycja będzie spłacała się o wiele dłużej. Także warunki na rynku najmu mogą zmieniać się z biegiem lat.

Zakup mieszkania to jedna z najskuteczniejszych form zabezpieczenia swojego kapitału. Można dzięki temu uchronić pieniądze przed inflacją oraz je pomnożyć. Wielu polskich inwestorów decyduje się na taki właśnie krok.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie pozbyć się insektów z domu i ogrodu?
Jak skutecznie pozbyć się insektów z domu i ogrodu?
Odkryj skuteczne metody zwalczania niepożądanych intruzów w Twoim domu i ogrodzie. Dowiedz się, jak bezpiecznie i efektywnie pozbyć się insektów za pomocą naturalnych i chemicznych rozwiązań.
Czym jest audyt energetyczny? Przewodnik dla Ciebie
Czym jest audyt energetyczny? Przewodnik dla Ciebie
Audyt energetyczny - klucz do oszczędności i zrównoważonego rozwoju. Odkryj, jak zmniejszyć rachunki za energię i dbać o środowisko!
Jak znaleźć odpowiedniego producenta wind dla swoich potrzeb
Jak znaleźć odpowiedniego producenta wind dla swoich potrzeb
Wybór odpowiedniego producenta to kluczowy krok w zapewnieniu efektywnych i niezawodnych rozwiązań dla różnorodnych zastosowań. W tym poradniku przedstawimy Ci kilka istotnych wskazówek, które pomogą Ci znaleźć idealnego producenta, spełniającego Twoje wymagania.
Ostatnie wpisy