Materac – jak wybrać najlepszy model dla komfortowego snu?

Materac – jak wybrać najlepszy model dla komfortowego snu?

RTV i AGD
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Spokojny sen jest podstawą efektywnego wypoczynku, dlatego stając przed wyborem łóżka do sypialni, zadbajmy o to, aby jego materac poprzez właściwe wsparcie kręgosłupa zapewniał nam maksimum nocnego relaksu. Wybór materaca nie może być przypadkowy, jeśli w grę wchodzi twoje zdrowie i samopoczucie. Wygodny materac równa się zdrowy kręgosłup i udana inwestycja w komfortowy wypoczynek. Jeśli zastanawiasz, jaki powinien być idealny materac, zapoznaj się z kilkoma kwestiami, na które należy zwrócić uwagę przed jego zakupem.

Nieprawidłowa pozycja podczas snu może skutkować bólami kręgosłupa lub nasilać bolesność już istniejących schorzeń. Ze względu na to, że podczas snu często zmieniamy pozycję ciała, nasz kręgosłup powinien mieć zapewnione wsparcie bez względu na jego ułożenie. Wybierając materac do swojej sypialni, zwróćmy uwagę nie tylko na jego twardość, ale też wagę i wzrost osób, które będą na nim spały. Wyróżnia się 5 podstawowych rodzajów materacy — piankowe, lateksowe, kieszeniowe, sprężynowe oraz z pianki wysokoelastycznej.

Materac piankowy — czym się charakteryzuje?

Materace piankowe to nowoczesne, choć kosztowne modele, które posłużą nam przez długie lata. Ze względu na to, że są wygodniejsze od modeli bonellowych, materace piankowe gwarantują wysoki komfort snu, a także:

  • są dostępne w wielu wariantach
  • są produktem antyalergicznym
  • zapewniają cyrkulację powietrza
  • szybko wysychają po zamoczeniu
  • ze względu na to, że mogą być składane lub rolowane, tym samym są łatwe w transporcie

Dla kogo materace piankowe?

Materace piankowe czyli wykonane z pianki poliuretanowej polecane są osobom, które:

  • szukają materaca wysokiej jakości
  • preferują materace elastyczne — z pianki termoelastycznej lub lateksowej
  • borykają się z problemem nadpotliwości, zwłaszcza w okresie letnim (dzięki zawartości pianki Fresh o naturalnych właściwościach antybakteryjnych)
  • cenią stabilne i sprężyste podłoże
  • są alergikami

Materace sprężynowe (materace bonellowe) – najważniejsze cechy

Materace sprężynowe to gwarancja komfortowego snu oraz długiego okresu użytkowania. Materace z wkładem sprężynowym to jeden z najpopularniejszych na polskim rynku modeli materaców, w których sprężyny umieszczone są w materiałowych kieszonkach, pozwalając im na niezależną pracę, uginając się wyłącznie w miejscach o zwiększonym nacisku.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest uzyskanie wielu punktów podparcia na jego całej powierzchni. W ten sposób materace sprężynowe doskonale dopasowują się do naturalnych krzywizn kręgosłupa.

W szerokie ofercie tego rodzaju produktów dostępnych zarówno w sprzedaży stacjonarnej jak i internetowej znajdziecie Państwo wiele interesujących propozycji tego materaca. Warto wiedzieć, że asortyment materacy sprężynowych różnicuje dostępna średnica sprężyn. Im więcej sprężyn tym mniejsza jest ich średnica, co tym samym zapewnia o wiele lepsze podparcie dla kręgosłupa.

Jakie cechy powinien posiadać idealnie dobrany materac? 

Idealnie dobrany materac to taki, który będzie wspierał kręgosłup na całej jego długości i dostosowywał się do kształtów ciała. Najlepszym testem materaca jest położenie się na nim i wsunięcie dłoni pod okolice lędźwiową. Jeśli dłoń swobodnie się wsunie — materac jest zbyt twardy, jeśli czujesz silny opór — materac jest zbyt miękki, a gdy wsuwasz dłoń z lekkim oporem, wówczas masz pewność, że materac jest idealny dla Ciebie.

Teraz już wiesz, jakie są najpopularniejsze rodzaje materacy i że nie warto na nich oszczędzać. Zdrowy sen jest tak samo ważny jak zdrowie naszego kręgosłupa, zatem materac dla zapewnienia komfortu nie może być przypadkowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Aplikacja dla chorych na hashimoto
Aplikacja dla chorych na hashimoto
Aplikacja „Step by step to remission” to innowacyjna aplikacja dla chorych na Hashimoto. Może znacznie pomóc osobom z zaburzeniami pracy tarczycy i zwiększyć ich szanse na częstsze remisje choroby.
Domek dla ptaków w Twoim otoczeniu – pomysł wart realizacji już dziś
Domek dla ptaków w Twoim otoczeniu – pomysł wart realizacji już dziś
Nawet w najmniejszym ogrodzie, w którym rośnie pojedyncze drzewo, warto się zastanowić nad montażem budki lęgowej dla ptaków.
Jak wybrać odpowiednie akcesoria do wyposażenia wnętrza – praktyczne porady
Jak wybrać odpowiednie akcesoria do wyposażenia wnętrza – praktyczne porady
Poznaj praktyczne wskazówki, jak dobrze wybrać dekoracyjne akcesoria do swojego domowego wnętrza, aby stworzyć unikalny i komfortowy klimat.
Ostatnie wpisy