Instalacja projektora w ogrodzie – jak to zrobić?

Instalacja projektora w ogrodzie – jak to zrobić?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wyobraź sobie letni wieczór spędzony w ogrodzie, cykające świerszcze, wygodne leżaki i film. Brzmi zachęcająco, prawda? Możesz przeżyć wiele takich wieczorów, jeśli zainstalujesz projektor w ogrodzie.

Co jest potrzebne do urządzenia kina w ogrodzie?

By móc obejrzeć ulubiony film w zaciszu własnego ogrodu, będziemy potrzebować: 

  • ekranu projekcyjnego – jeśli nie chcemy wydawać zbyt dużej kwoty na aranżację naszego ogrodowego kina, to w jego roli sprawdzi się też na przykład jasna ściana domu lub białe prześcieradło zawieszone między drzewami (tak zaaranżowany ekran będzie bardzo stylowy!). Oczywiście obraz wyświetlany na ścianie lub prześcieradle nie będzie tak żywy i nasycony kolorami jak obraz na prawdziwym ekranie, jednak brak poniesionych kosztów może zrekompensować tę niedogodność;
  • projektora – warto zainwestować w sprzęt o rozdzielczości co najmniej Full HD 1080p i proporcji obrazu 16:9. Właśnie z uwagi na proporcje obrazu odradzamy wyświetlanie filmów za pośrednictwem projektorów szkolnych czy biurowych, w których proporcje obrazu wynoszą najczęściej 4:3; 
  • głośników – jeśli od najbliższych sąsiadów dzieli Cię spora odległość, to możesz zaszaleć i kupić porządne głośniki. Jeśli jednak mieszkasz w bardziej zwartej zabudowie, lepiej korzystać po prostu z głośników wbudowanych w projektor;
  • wygodnych foteli lub leżaków, koca i przekąsek – urządź miejsce relaksu zgodnie ze swoimi upodobaniami!

Jak zainstalować projektor w ogrodzie?

Instalacja projektora w ogrodzie jest prostsza, niż może się wydawać. Pamiętaj jednak, że większość projektorów nie jest przeznaczona do stałego montażu na zewnątrz. Dlatego po zakończeniu ogrodowego seansu zalecamy schowanie sprzętu do domu.

Instalacja projektora w ogrodzie polega na znalezieniu odpowiedniego miejsca do wyświetlania filmu i ustawieniu sprzętu w odpowiedniej odległości od ekranu projekcyjnego lub ściany domu. W jakiej odległości ustawić projektor? Informację o tym znajdziesz w instrukcji dołączonej do urządzenia. Możesz też skorzystać z kalkulatora do obliczania odległości od ekranu

Gdy już ustawimy projektor, musimy go połączyć z urządzeniem, z którego wyświetlimy film – najczęściej jest to laptop z kablem HDMI.

O co jeszcze warto zadbać?

Oczywiście o klimat miejsca, w którym będziemy oglądać film. Zapewnij Wam klimatyczne oświetlenie – doskonale sprawdzą się lampki solarne, nastrojowe lampiony lub sznur kolorowych żarówek. 

Dobrym pomysłem będzie też zakup akcesoriów z motywami filmowymi. Kubki z wizerunkami ikon kina, serwetki z motywem taśmy filmowej – opcji jest sporo, znajdź taką, która będzie pasować do Twojego seansu.

Pamiętaj też, że letnie wieczory oznaczają zazwyczaj komary – zadbaj o właściwą ochronę dla siebie i Twoich gości. Oglądanie filmu z chmarą owadów nad fotelem nie będzie przyjemnością, dlatego warto zaopatrzyć się w specjalny środek odstraszający komary.

I na sam już koniec chcielibyśmy wspomnieć o wyborze repertuaru. W kinie w ogrodzie nie musisz wyświetlać tylko filmów. Równie dobrym pomysłem jest organizacja ogrodowego maratonu stand-upów czy obejrzenie meczu. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Zdj. główne: libellule789/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Marka LEGO rezygnuje z plastiku?
Marka LEGO rezygnuje z plastiku?
Już niedługo klocki LEGO mają być wykonywane z ekologicznego tworzywa. Firma definitywnie rezygnuje z plastiku. Zaskakująca wiadomość dla fanów klasyki! Ale czy… prawdziwa?
Instagram dla dzieci – nowy serwis pełen wątpliwości rodziców i ekspertów
Instagram dla dzieci – nowy serwis pełen wątpliwości rodziców i ekspertów
Instagram zamierza stworzyć nową, dziecięcą wersję swojego serwisu. Sprawdź, co na to rodzice oraz eksperci od zdrowia dziecka.
Jak wybrać idealne dodatki, które odmienią twoją łazienkę?
Jak wybrać idealne dodatki, które odmienią twoją łazienkę?
Odkryj sekrety ulepszania swojego azylu dzięki starannie dobranym dodatkom. Zmien wygląd łazienki bez konieczności jej remontu!
Ostatnie wpisy