Sterowanie pralką i lodówką smartfonem – komfort czy niepotrzebny dodatek?

Sterowanie pralką i lodówką smartfonem – komfort czy niepotrzebny dodatek?

RTV i AGD
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie bardzo modne są urządzenia, którymi możemy sterować za pomocą smartfona. Wiele osób decyduje się na takie udogodnienie. Sprawdźmy czemu sterowanie pralką lub lodówką za pomocą smartfona jest opłacalne. 

Pralka sterowana smartfonem – plusy

Wiele urządzeń AGD ma wbudowany moduł Bluetooth. Dzięki niemu można stworzyć inteligentny dom, który umożliwia nam swobodne sterowanie urządzeniami za pomocą aplikacji. Aby móc sterować pralką za pomocą telefonu, należy mieć w nim moduł WiFi, a także funkcję NFC, która pozwala nam na płacenie telefonem w sklepie. NFC ma nieco słabszy zasięg, dlatego konieczny jest dodatkowo moduł WiFi, umożliwiający korzystanie z pralki za pomocą smartfona. Pierwszy taki model pralki wypuściła marka LG, a później Samsung. Obecnie również pralki BEKO mają tę funkcję.

Zdalne sterowanie pralką ma wiele plusów: 

  • możemy zdalnie zamówić serwis do naszej pralki, a dzięki aplikacji samodzielnie sprawdzić, jaka część wymaga wymiany,
  • aplikacja pozwala wybrać nasz ulubiony program do prania,
  • zdalne sterowanie pralką umożliwia nam zatrzymanie prania i jego kontynuowanie w momencie, kiedy wrócimy do domu,
  • w razie awarii prądu możemy sprawdzić, na jakim etapie zatrzymał się program prania.

Aplikacja do sterowania pralką podpowie nam, kiedy warto wyczyścić w niej filtr lub kiedy należy użyć płynu do odkamieniania.

Aplikacja do sterowania pralką jest dostępna za darmo w sklepie Google Play. Podobna aplikacja również jest możliwa do pobrania na IOS. Intuicyjne działanie aplikacji na pewno pomoże nam w szybkim sterowaniu pralką.

Zdalne sterowanie lodówką – czemu warto to stosować?  

Sterowanie lodówką jest bardzo pomocne, ponieważ podobnie jak w przypadku pralki, za pomocą smartfona można sprawdzić dane techniczne urządzenia. W razie kłopotów istnieje możliwość wezwania fachowca oraz sprawdzenia, czy nasz sprzęt obejmuje jeszcze gwarancja producenta. Bardzo ciekawą opcją jest Insta – door – in – door, nazywana również InstaView. Polega ona na sprawdzeniu zawartości lodówki w zdalny sposób. Pozwala to na szybkie sprawdzenie produktów znajdujących się wewnątrz, nawet w momencie, kiedy jesteśmy poza domem. InstaView jest bardzo pomocny  podczas zakupów. Dzięki niemu możemy sprawdzić, czy lodówka jest odmrożona oraz ile energii pobiera. Zdalnie można zmienić temperaturę wewnątrz lodówki. Wszystkie te opcje są bardzo przydatne oraz sprawiają, że nasze życie może być znacznie łatwiejsze.

Czy warto mieć sprzęt AGD sterowany smartfonem?

Sterowanie smartfonem pozwala nam na lepsze zarządzanie naszym sprzętem, w tym zadaniami związanymi z jego serwisowaniem. To bardzo dobra opcja dla zapracowanych osób, które chcą szybko wezwać fachowca lub sprawdzić stan pralki, czy lodówki. Funkcje takie jak modyfikowanie czasu prania czy zdalne sprawdzanie zawartości lodówki, może być bardzo przydatne w codziennym życiu. Do takich opcji należy nieco dopłacić, ale mogą okazać się dla nas bardzo funkcjonalne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przewaga zestawów mebli ogrodowych
Przewaga zestawów mebli ogrodowych
Wygoda i funkcjonalność w jednym Marzenia o przestrzeni zewnętrznej, która jest równocześnie wygodna i funkcjonalna, mogą stać się rzeczywistością dzięki […]
Jak dyfuzory zapachowe mogą wpływać na atmosferę twojego miejsca pracy?
Jak dyfuzory zapachowe mogą wpływać na atmosferę twojego miejsca pracy?
Przekonaj się, jak wykorzystać dyfuzory zapachowe do poprawy atmosfery w miejscu pracy, zwiększyć efektywność i stworzyć pozytywne warunki dla pracowników.
Podróbki w sieci ogromnym zagrożeniem konsumentów
Podróbki w sieci ogromnym zagrożeniem konsumentów
Podróbki w sieci to ogromne niebezpieczeństwo! Zobacz więcej na ten temat!
Ostatnie wpisy