Jak postawić ścianę w domu?

Jak postawić ścianę w domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Czasami po kilku latach od budowy domu decydujemy, że przydałoby się nam dodatkowe wnętrze oddzielone ścianą od reszty. Doskonałym rozwiązaniem jest wtedy postawienie ściany działowej. Jak to jednak zrobić? Podpowiadamy, jak możesz samodzielnie postawić ścianę w swoim domu.

Miejsce na ścianę działową

Zanim przejdziesz do samej budy ściany działowej, koniecznie zastanów się, w którym dokładnie miejscu powinna się ona znaleźć. Pamiętaj, że każda dodatkowa ściana będzie dociążać strop, dlatego też w pierwszej kolejności koniecznie sprawdź, czy wytrzyma on budowę ściany.  Jeżeli strop Twojego domu jest monolityczny, zbrojony wielokierunkowo to możesz postawić na nim prawie każdą ścianę działową. Pamiętaj jednak, aby jej waga nie przekroczyła założonych obciążeń użytkowych.

Z czego postawić ścianę działową?

Kolejnym aspektem, który należy uwzględnić przy planowaniu budowy ściany działowej, jest materiał, z którego zostanie ona wykonana. To, jaki materiał wybierzesz, powinno zależeć przede wszystkim od miejsca i rodzaju pomieszczenia, w którym ma się znaleźć ściana. Jakie materiały do budowy działówek dostępne są na rynku?

Najpopularniejszym rozwiązaniem są płyty gipsowe. Montaż takiej lekkiej ścianki działowej polega na stworzeniu konstrukcji szkieletowej z profili aluminiowych lub metalowych, do których montowane są następnie płyty kartonowo-gipsowe. Tego typu ściany są niezwykle lekkie, dlatego też sprawdzą się genialnie na poddaszu, strychu lub w piwnicy. Pamiętaj jednak, że jeżeli planujesz umieścić na takiej ścianie elementy wiszące, musisz ją dodatkowo wzmocnić. 

Kolejnym często wybieranym rozwiązaniem są bloczki betonowe, które oferuje na przykład internetowy sklep budowlany. Tego typu bloczki na ścianki działowe cechują się przede wszystkim wysoką wytrzymałością, a także właściwościami izolacyjnymi, dlatego też z powodzeniem możesz postawić je w dowolnym wnętrzu.

Możesz także zdecydować się na lekką ścianę z pustaków. Pustaki to świetna i bardzo praktyczna propozycja, jeśli chodzi o budową ścianki działowej, ponieważ gwarantują one trwałość oraz doskonałą akustykę wnętrza. Pamiętaj jednak, że budowa takiej ściany jest dość czasochłonna, jednak mimo to możesz mieć pewność, że będziesz zadowolony. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Stylowe oświetlenie wewnętrzne – jak je uzyskać?
Stylowe oświetlenie wewnętrzne – jak je uzyskać?
W tym artykule podpowiemy, jak uzyskać stylowe oświetlenie wewnętrzne, korzystając z różnych technik, rodzajów lamp i odpowiedniego projektu oświetleniowego. Przygotuj się na transformację swojego wnętrza za pomocą światła!
Jak dyfuzory zapachowe mogą wpływać na atmosferę twojego miejsca pracy?
Jak dyfuzory zapachowe mogą wpływać na atmosferę twojego miejsca pracy?
Przekonaj się, jak wykorzystać dyfuzory zapachowe do poprawy atmosfery w miejscu pracy, zwiększyć efektywność i stworzyć pozytywne warunki dla pracowników.
Czytanie książek vs. podcast: Które rozwiązanie jest dla Ciebie lepsze?
Czytanie książek vs. podcast: Które rozwiązanie jest dla Ciebie lepsze?
Czytanie książek czy podcasty? Dwa światy, dwie formy odkrywania wiedzy. Wybierz swoją pasję i zanurz się w niezwykłym świecie słów lub dźwięków.
Ostatnie wpisy