Powstała ultraszybka ładowarka do aut elektrycznych!

Powstała ultraszybka ładowarka do aut elektrycznych!

Ciekawostki
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Pojawienie się samochodów napędzanych prądem to prawdziwa rewolucja w świecie motoryzacji i technologii. Powstała nawet zintegrowana z akumulatorem ładowarka do aut elektrycznych. Pozwala ona na szybkie ładowanie samochodów przy dużej mocy, jednocześnie pobierając małą ilość energii.

Jak działa szybka ładowarka do aut elektrycznych?

Za stworzenie ładowarki do pojazdów elektrycznych odpowiada FreeWire. Jest ona zintegrowana z akumulatorem o pojemności 160 kWh, a moc sięga 120 kW. Taka wartość odpowiada najszybszym ładowarkom dostępnym w Polsce, których na ten moment jest niewiele. Taki produkt gwarantuje dużo tańsze ładowanie oraz stworzenie nowoczesnej infrastruktury.

– Największym wyzwaniem dla rozwoju ultraszybkiego ładowania pojazdów elektrycznych są ograniczenia infrastruktury. Do szybkiego ładowania na dużą skalę wymagana jest bardzo duża moc, a ulepszanie sieci ładowarek elektrycznych w tych miejscach, gdzie kierowcy będą musieli ładować swoje auta, jest zbyt drogie i skomplikowane. Opracowaliśmy nowatorskie rozwiązanie, które eliminuje dotychczasowe bariery, dostarczając wysoką moc wszędzie tam, gdzie jest niezbędna bez kosztownych i uciążliwych modernizacji sieci – podkreśla Arcady Sosinov dla agencji informacyjnej Newseria, założyciel i dyrektor generalny FreeWire.

Źródło: Newseria

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Fundacja Orange rusza z programami edukacyjnymi dla dzieci
Fundacja Orange rusza z programami edukacyjnymi dla dzieci
Programy edukacyjne dla dzieci, o których warto wiedzieć!
Dlaczego odnawialne źródła energii się opłacają?
Dlaczego odnawialne źródła energii się opłacają?
Czy inwestowanie w energię odnawialną to tylko ochrona środowiska? Sprawdź, dlaczego rozwiązanie to opłaca się także pod względem ekonomicznym! Wejdź i dowiedz się więcej!
Program „Mój Prąd” 2021 – co musisz wiedzieć?
Program „Mój Prąd” 2021 – co musisz wiedzieć?
Chcesz skorzystać z rządowego programu „Mój prąd”? Przeczytaj, co powinieneś o nim wiedzieć.
Ostatnie wpisy