Powstała ultraszybka ładowarka do aut elektrycznych!

Powstała ultraszybka ładowarka do aut elektrycznych!

Ciekawostki
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Pojawienie się samochodów napędzanych prądem to prawdziwa rewolucja w świecie motoryzacji i technologii. Powstała nawet zintegrowana z akumulatorem ładowarka do aut elektrycznych. Pozwala ona na szybkie ładowanie samochodów przy dużej mocy, jednocześnie pobierając małą ilość energii.

Jak działa szybka ładowarka do aut elektrycznych?

Za stworzenie ładowarki do pojazdów elektrycznych odpowiada FreeWire. Jest ona zintegrowana z akumulatorem o pojemności 160 kWh, a moc sięga 120 kW. Taka wartość odpowiada najszybszym ładowarkom dostępnym w Polsce, których na ten moment jest niewiele. Taki produkt gwarantuje dużo tańsze ładowanie oraz stworzenie nowoczesnej infrastruktury.

– Największym wyzwaniem dla rozwoju ultraszybkiego ładowania pojazdów elektrycznych są ograniczenia infrastruktury. Do szybkiego ładowania na dużą skalę wymagana jest bardzo duża moc, a ulepszanie sieci ładowarek elektrycznych w tych miejscach, gdzie kierowcy będą musieli ładować swoje auta, jest zbyt drogie i skomplikowane. Opracowaliśmy nowatorskie rozwiązanie, które eliminuje dotychczasowe bariery, dostarczając wysoką moc wszędzie tam, gdzie jest niezbędna bez kosztownych i uciążliwych modernizacji sieci – podkreśla Arcady Sosinov dla agencji informacyjnej Newseria, założyciel i dyrektor generalny FreeWire.

Źródło: Newseria

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie zalety ma grill gazowy?
Jakie zalety ma grill gazowy?
Planujesz zakup grilla do ogrodu lub na taras? Przeczytaj, dlaczego zakup grilla gazowego to dobra inwestycja.
Bezpieczeństwo elektryczne: Dlaczego warto zainwestować w szpilki odgromowe?
Bezpieczeństwo elektryczne: Dlaczego warto zainwestować w szpilki odgromowe?
W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego warto zainwestować w szpilki odgromowe i jak wpływają na bezpieczeństwo elektryczne.
„Jedziesz do Lidla? Szkoda zdrowia” – kampania Deli2.pl krytykowana w sieci
„Jedziesz do Lidla? Szkoda zdrowia” – kampania Deli2.pl krytykowana w sieci
Nie wiesz, o co chodzi z aferą wokół kampanii reklamowej Deli2.pl i billboardami nawiązującymi do Lidla? Dowiedz się, na czym polegają nietrafione działania komunikacyjnymi nowego e-sklepu!
Ostatnie wpisy