Jak zabezpieczyć dom na wyjazd?

Jak zabezpieczyć dom na wyjazd?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierasz się na urlop i martwisz się o swój dobytek? Są sposoby, aby skutecznie zabezpieczyć dom na wyjazd. Poznaj je i nie martw się! 

Zbliża się wyjazd – jak zabezpieczyć dom?

Wyjazdy zwykle wiążą się z relaksem, ale każdy medal ma dwie strony. Jeśli planujesz urlop, na pewno zastanawiasz się, czy w Twoim domu pod Twoją nieobecność nie będzie niechcianych gości lub innych nieoczekiwanych zdarzeń. Ze wszystkim trzeba się liczyć i warto wziąć pod uwagę również takie sytuacje. Na szczęście można odpowiednio się przed nimi zabezpieczyć. Jeśli dobrze wszystko przygotujesz, to nie będziesz się musiał o nic się martwić. Sprawdź, co możesz zrobić, poza zainstalowaniem alarmu.

Okna i drzwi – zacznij właśnie od nich!

Dostępu do każdego domu bronią okna i drzwi, dlatego od nich należy zacząć. Już na etapie budowy domu inwestor powinien zwrócić szczególną uwagę na sprawdzone modele ze wszystkimi niezbędnymi atestami. Na rynku znajdziecie starannie sprawdzone drzwi i okna, które przeszły także symulację próby włamania. Jasne jest to, że każdą przeszkodę da się pokonać, jednak istnieje szansa, że długa walka z porządnymi drzwiami odstraszy ewentualnego złodzieja. Niezależnie od tego, jakie drzwi i okna posiadasz, oczywiste jest to, że bezpośrednio przed wyjazdem musisz sprawdzić, czy wszystkie są dokładnie zamknięte. Nie zapominaj o sprawdzeniu okien dachowych, które szczególnie narażone są na atak niechcianych gości. 

Oświetlenie to podstawa

Jak zabezpieczyć dom na wyjazd? Oświetlona działka także nie zachęci złodzieja do próby włamania. Większość osób zdaje sobie z tego sprawę, dlatego zostawiają zapalone światło w którymś z pomieszczeń, symulując w ten sposób swoją obecność w domu. Nie jest to jednak rozwiązanie szczególnie ekonomiczne i z całą pewnością można wymyślić coś lepszego. Pomocne może być tu przemyślane oświetlenie zewnętrzne lub dobry sąsiad, ale o tym później. 

System smart home – gwarancja bezpieczeństwa

Jeżeli często wyjeżdżasz, doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie będzie system smart home. To gwarancja bezpieczeństwa, ponieważ inteligentny dom jest w stanie skutecznie symulować obecność właścicieli. Pozorowanie obecności jest możliwe nawet w bardzo zaawansowanym zakresie. System jest w stanie odtworzyć z dużą dokładnością typowy dzień domowników. Możesz wybrać, które urządzenia mają uczestniczyć w symulacji – z pewnością pod uwagę warto wziąć oświetlenie czy włączenie telewizora. Poziom bezpieczeństwa podniesie także kamera, choćby zainstalowana tylko na zewnątrz budynku. Kilka kliknięć w aplikacji wystarczy, żeby zerknąć na to, co dzieje się przy Twoim domu.

Dobry sąsiad to podstawa

Zanim opracujesz wszystkie opcje na temat tego, jak zabezpieczyć dom na wakacje, zdecydowanie warto na co dzień żyć dobrze z sąsiadami. Kwestia doglądania domu pod Twoją nieobecność to jeden z licznych ku temu powodów. Sąsiad, który zerknie na Twoją posesję, gdy będziesz poza domem, to prawdziwy skarb. Jeżeli macie bliskie relacje, być może nawet zostawisz mu klucze i poprosisz o to, aby co jakiś czas zajrzał do domu nie tylko po to, aby podlać kwiatki czy nakarmić chomika, ale także np. zapalić światło. 

Co poza tym możesz zrobić?

Alarm, sprawdzenie okien i drzwi, rozwiązania smart home, dogadanie się z sąsiadem – to wszystko składa się na podniesienie poziomu bezpieczeństwa Twojego domu i Twój spokój podczas wyjazdu. Co jeszcze zrobić, aby być na wyjeździe spokojnym? Pamiętaj o tym, że ewentualne włamanie to nie jest Twój jedyny problem. Te zdarzają się tak naprawdę dość rzadko. Istotną kwestią jest jeszcze zakręcenie wody, a także sprawdzenie, czy żadne sprzęty nie są włączone. Takie sytuacje mogą tworzyć spore niebezpieczeństwo. 

Jak widać, rozwiązań jest całkiem sporo. Jeżeli zastanawiasz się, jak zabezpieczyć dom na wyjazd, na pewno powinieneś wziąć je pod uwagę. Życzymy miłego wypoczynku, podczas gdy Twój dobytek będzie bezpieczny!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ciemny motyw w wyszukiwarce Google – jak włączyć?
Ciemny motyw w wyszukiwarce Google – jak włączyć?
W wyszukiwarce Google obecna jest nowa opcja, mianowicie ciemny motyw w wyszukiwarce. Sprawdź, jak włączyć ciemny motyw w wyszukiwarce Google.
Najgorętsze premiery gier w 2022!
Najgorętsze premiery gier w 2022!
W 2022 roku pojawi się sporo wyczekiwanych gier. Prezentujemy najgorętsze premiery!
Jak zapłacić mandat przez internet?
Jak zapłacić mandat przez internet?
Złamałeś przepisy drogowe i dostałeś od policji mandat? Dowiedz się, jak w prosty sposób go opłacić za pomocą bankowości internetowej. To prostsze, niż myślisz!
Ostatnie wpisy