Hazard w Internecie – niebezpieczny trend rozwija się w szalonym tempie

Hazard w Internecie – niebezpieczny trend rozwija się w szalonym tempie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hazad ma wiele twarzy i mimo, że kojarzy nam się z zadymionymi kasynami w Las Vegas, coraz popularniejszy staje się ten działający w Internecie. Dzięki powszechnemu dostępowi do Internetu hazard można uprawiać bez wychodzenia z domu.

Kasyno bez wychodzenia z domu

Przed laty, żeby poczuć dreszczyk emocji związany z wielka pieniężna wygraną w zakładach, czy na automatach pieniędzy trzeba było udać się kasyna. Dziś kilkoma kliknięciami możemy zyskać dostęp do wszystkich hazardowych gier świata nie wychodząc z domu. Powszechny dostęp do Internetu oprócz jego niepodważalnych zalet, zrodził także wiele niebezpieczeństw. Jednym z takich jest uzależnienie od hazardu z poziomu komputera w zaciszu swojego domu. Według badań przeprowadzonych na temat hazardu w Internecie w 2020 roku nielegalni operatorzy osiągnęli dochód na poziomie około 13 miliardów złotych. 

Droga do uzależnienia

Na ogół zaczynając przygodę z grami hazardowymi, nikt nie myśli, że wpadnie w uzależnienie. Niestety z tym nałogiem, jest jak z każdym innym. Wkrada się do naszego życia etapami, dosyć niepostrzeżenie, a zanim się ockniemy, często nie jesteśmy sobie w stanie sami pomóc. Fenomen internetowego hazardu dotyczy nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Warto kontrolować, co nasze pociechy robią w Internecie, zanim będzie za późno. System gier jest zaprojektowany w taki sposób, aby dawać złudne wrażenie, że jesteśmy o krok od wygranej, wystarczy, że zagramy jeszcze raz. Tym sposobem zarówno dzieci, jak i seniorzy, i ogólnie wszyscy, którzy wejdą z tego typu rozrywki, mogą dojść nie tylko do uzależnienia, ale także finansowej ruiny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wymiana powietrza w domu energooszczędnym
Wymiana powietrza w domu energooszczędnym
Dowiedz się więcej na temat wymiany powietrza i sprawdź, co pozwoli Ci osiągnąć większą energooszczędność w Twoim domu.
Jak funkcjonalnie umeblować małe mieszkanie?
Jak funkcjonalnie umeblować małe mieszkanie?
Jak poradzić sobie z aranżacją w takim przypadku? Sprawdźcie.
Ekspres do kawy – jak o niego dbać, abyśmy mogli z niego korzystać przez wiele lat?
Ekspres do kawy – jak o niego dbać, abyśmy mogli z niego korzystać przez wiele lat?
Odkryj kluczowe wskazówki, jak zdrowo pielęgnować ekspres do kawy, aby cieszyć się jego funkcjonalnością przez długie lata. Praktyki konserwacji, czyszczenia i regularnej obsługi.
Ostatnie wpisy