Hazard w Internecie – niebezpieczny trend rozwija się w szalonym tempie

Hazard w Internecie – niebezpieczny trend rozwija się w szalonym tempie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hazad ma wiele twarzy i mimo, że kojarzy nam się z zadymionymi kasynami w Las Vegas, coraz popularniejszy staje się ten działający w Internecie. Dzięki powszechnemu dostępowi do Internetu hazard można uprawiać bez wychodzenia z domu.

Kasyno bez wychodzenia z domu

Przed laty, żeby poczuć dreszczyk emocji związany z wielka pieniężna wygraną w zakładach, czy na automatach pieniędzy trzeba było udać się kasyna. Dziś kilkoma kliknięciami możemy zyskać dostęp do wszystkich hazardowych gier świata nie wychodząc z domu. Powszechny dostęp do Internetu oprócz jego niepodważalnych zalet, zrodził także wiele niebezpieczeństw. Jednym z takich jest uzależnienie od hazardu z poziomu komputera w zaciszu swojego domu. Według badań przeprowadzonych na temat hazardu w Internecie w 2020 roku nielegalni operatorzy osiągnęli dochód na poziomie około 13 miliardów złotych. 

Droga do uzależnienia

Na ogół zaczynając przygodę z grami hazardowymi, nikt nie myśli, że wpadnie w uzależnienie. Niestety z tym nałogiem, jest jak z każdym innym. Wkrada się do naszego życia etapami, dosyć niepostrzeżenie, a zanim się ockniemy, często nie jesteśmy sobie w stanie sami pomóc. Fenomen internetowego hazardu dotyczy nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Warto kontrolować, co nasze pociechy robią w Internecie, zanim będzie za późno. System gier jest zaprojektowany w taki sposób, aby dawać złudne wrażenie, że jesteśmy o krok od wygranej, wystarczy, że zagramy jeszcze raz. Tym sposobem zarówno dzieci, jak i seniorzy, i ogólnie wszyscy, którzy wejdą z tego typu rozrywki, mogą dojść nie tylko do uzależnienia, ale także finansowej ruiny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kominek wolnostojący – jaki wybrać?
Kominek wolnostojący – jaki wybrać?
Kominek wolnostojący - wybór, który połączy funkcjonalność i estetykę. Sprawdź, jak dokonać odpowiedniego wyboru dla Twojego wnętrza.
Inteligentne oświetlenie w sypialni – z jakich ułatwień warto skorzystać?
Inteligentne oświetlenie w sypialni – z jakich ułatwień warto skorzystać?
Dowiedz się, na czym polega działanie inteligentnego oświetlenia i jak możesz je wykorzystać w swojej sypialni!
Co oznaczają rysunki na najpopularniejszych tabliczkach informacyjnych?
Co oznaczają rysunki na najpopularniejszych tabliczkach informacyjnych?
Tabliczki informacyjne to codzienny widok. Ale czy wiesz, jakie znaczenie mają rysunki na nich? Czytaj dalej, by się przekonać! 
Ostatnie wpisy