Czy zawód murarza jest opłacalny? Jak bezpiecznie wyjechać za granicę?

Czy zawód murarza jest opłacalny? Jak bezpiecznie wyjechać za granicę?

Bezpieczeństwo
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Praca murarza polegająca na murowaniu ścian z cegieł, pustaków czy bloczków z pozoru wydaje się prosta, ale czy rzeczywiście tak jest? Powodzenie prac murarskich zależy od właściwego doboru poszczególnych elementów i zapraw, a więc wymaga wiedzy i umiejętności. Murarz jest jedną z najważniejszych osób na budowie, bez niego nie powstałby nawet fundament. Czy jest to opłacalny zawód? Poznaj dostępne możliwości!

Na czym polega praca murarza?

Nie da się ukryć, że praca murarza jest ciężka fizycznie. Polega bowiem na stawianiu ścian, stropów, fundamentów, ale też na wykonywaniu sklepień, łuków, kolumn, usuwaniu ubytków ścian czy pokrywaniu powierzchni zaprawą tynkarską. Zanim jednak do tego dojdzie, fachowiec musi wykonać szereg prac okołobudowlanych, czyli między innymi: zapoznać się z planem budowy, ustawić rusztowania i oprzyrządowania oraz obsługiwać maszyny wyrabiające właściwą zaprawę.

To wszystko wymaga specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności odczytywania projektów i rysunków budowlanych czy dobierania odpowiednich składników do zapraw murarskich. Nie bez znaczenia są także konkretne cechy osobowości – murarz powinien być cierpliwy, wytrwały i dokładny. Musi posiadać zdolność koncentracji, a jednocześnie mieć podzielną uwagę.

Ile zarabia murarz?

Wynagrodzenie murarza zależy od trzech głównych czynników:

  • rodzaju zatrudnienia tzn. czy jest zatrudniony u kogoś, czy prowadzi własną działalność;
  • czasu pracy (murarze często mają stawki godzinowe);
  • doświadczenia zawodowego.

Doświadczenie odgrywa dużą rolę w każdym zawodzie, więc oczywiste jest, że doświadczony pracownik zarobi więcej niż początkujący. Na wyższe wynagrodzenie może liczyć także osoba prowadząca własną działalność. Choć zawód murarza jest wymagający i odpowiedzialny – to w Polsce wciąż słabo opłacany. Mediana wynagrodzenia murarza w wynosi ok. 3300 zł na rękę.

Praca za granicą murarz

W Niemczech stawki dla murarzy są zdecydowanie wyższe niż w Polsce. Doświadczony fachowiec może zarabiać nawet 16 euro/h netto. A jeśli jesteś wszechstronnym specjalistą z umiejętnościami szalunkowego, zbrojarza czy betoniarza – masz naprawdę duże szanse na zdobycie zlecenia w renomowanej firmie budowlanej. Taka praca to szansa na rozwój zawodowy, poznanie nowych narzędzi oraz innowacyjnych technik pracy, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Praca murarz za granicą - InServ

Praca na budowie w Niemczech – jak jej szukać?

Poszukiwanie pracy za granicą może nie być tak proste, jak się wydaje. Choć w internecie nie brakuje różnorodnych ofert pracy, to nie wszystkie są w pełni wiarygodne. Ważne, abyś weryfikował swojego potencjalnego pracodawcę i dokładnie czytał warunki przesłanej umowy. Pamiętaj, że poważne firmy nie będą od Ciebie wymagały wpłacania żadnych zaliczek przed wyjazdem. To pozwoli Ci zmniejszyć istniejące ryzyko. Warto też popytać znajomych. Praca poprzez polecenia często jest łatwiejsza do zdobycia, a przede wszystkim sprawdzona.

Jeśli oczekujesz całkowitego bezpieczeństwa, a przy tym minimum formalności – skontaktuj się z firmą budowlaną specjalizującą się w pozyskiwaniu zleceń na niemieckim rynku pracy. Dzięki temu nie musisz martwić się o terminowe wypłaty, ubezpieczenie czy zakwaterowanie. Jedną z takich firm jest InServ z 9-letnim doświadczeniem w branży. Co zyskasz decydując się na taką współpracę? Zlecenie dopasowane do Twoich kwalifikacji, stałe wsparcie koordynatora, ubezpieczenie na terenie Niemiec oraz gwarancję wypłacalności.

Praca za Granicą - InServ

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Klimatyzacja do domu – jaką wybrać
Klimatyzacja do domu – jaką wybrać
Wybór jest kluczowy, ale bez obaw, po przeczytaniu tego artykułu będziesz mógł dobrać klimatyzator idealny dla Ciebie i Twoich potrzeb. Sprawdź sam!
Gospodarstwo rolne – podstawowe wyposażenie
Gospodarstwo rolne – podstawowe wyposażenie
Praca w gospodarstwie rolnym z pewnością nie należy do najlżejszych. Warto więc ją sobie ułatwić! Przedstawiamy różne akcesoria, narzędzia oraz maszyny, które przydadzą się w każdym gospodarstwie.
Jak wybrać odpowiednie systemy posadzek przemysłowych, dostosowane do potrzeb naszej działalności?
Jak wybrać odpowiednie systemy posadzek przemysłowych, dostosowane do potrzeb naszej działalności?
Poznaj kryteria wyboru systemów posadzek przemysłowych. Dowiedz się jakie są rodzaje, jakie oferują możliwości oraz jakie zasady ich użytkowania pomogą w uzyskaniu optymalnego efektu.
Ostatnie wpisy