Jakie zabezpieczenia do mieszkania w bloku?

Jakie zabezpieczenia do mieszkania w bloku?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Mieszkanie w bloku ma swoje plusy, jednak wiąże się też z wadami, które trzeba brać pod uwagę. Jednym z cieni mieszkania w dużym kompleksie jest obniżone, w stosunku do domu jednorodzinnego, bezpieczeństwo. Fakt, że domofon, który chroni wejście do bloku przed intruzami, może otworzyć ze swojego mieszkania każdy lokator bloku, a wielu z nich nawet nie zwraca uwagi na to, kto jest po drugiej stronie, często sprawia, że po korytarzach kręcą się niepożądane osoby. Jak więc zabezpieczyć swoje mieszkanie przed włamaniem i kradzieżą? Dowiedz się!     

Zasuwka i judasz w drzwiach   

To dość oldschoolowa, ale nadal bardzo skuteczna metoda na zabezpieczenie swojego mieszkania w bloku od wewnątrz. Zasuwka na krótkim łańcuszku uniemożliwia otwarcie drzwi nawet, jeśli nie są zamknięte na zamek. Dzięki temu nikt nieproszony nie dostanie się do Twojej przestrzeni prywatnej, a Ty zyskasz czas, by powiadomić odpowiednie służby o próbie włamania się do mieszkania. Judasz to z kolei doskonała i stosowana od lat metoda na sprawdzenie, kto kryje się po drugiej stronie drzwi. Nie ma on co prawda tak dużego zasięgu, co miniaturowa kamera, którą coraz częściej montuje się w drzwiach, jednak jest automatycznie wbudowany w większość skrzydeł drzwiowych, dzięki czemu nie musisz kupować dodatkowych akcesoriów. Kamera to dużo bardziej nowoczesny zamiennik judasza, idealny dla fanów nowinek technicznych i gadżeciarzy.    

Ukryte kamery w mieszkaniu   

Zaufanie do ludzi to piękna i szlachetna cecha, jednak zbyt duża ufność może skończyć się bardzo przykro. Ukryta kamera zamontowana w strategicznym miejscu każdego pomieszczenia w mieszkaniu pozwoli Ci kontrolować, co dzieje się w Twoim domu pod Twoją nieobecność lub, kiedy Twoja uwaga skupiona jest gdzieś indziej. Bardzo często osoby podające się za akwizytorów lub pracowników spółdzielni mieszkaniowej pracują w parach, by okradać mieszkania pod przykrywką pracy. Jedna z osób zajmuje lokatorów rozmową, podczas gdy druga wychodzi z pokoju pod błahym pretekstem, a z sypialni znika cała biżuteria i pudełko z oszczędnościami. Prosta mini kamera pomoże Ci w takiej sytuacji zebrać materiał dowodowy i dostarczyć go do odpowiednich służb. Obraz złodziei z kamer pozwoli na ich szybką identyfikację i złapanie, a przez udostępnienie ich wizerunku możesz ostrzec innych mieszkańców osiedla. Tak samo możesz postąpić, jeśli kamery zarejestrują włamanie pod Twoją nieobecność.   

Zamki antywłamaniowe   

Najbardziej skutecznym gwarantem bezpieczeństwa w mieszkaniu są solidne zamki antywłamaniowe. Te zabezpieczenia są praktycznie niemożliwe do otwarcia od zewnątrz poprzez podważenie lub podwiązanie. Zamek antywłamaniowy składa się z kilku, zazwyczaj trzech, stalowych kołków, które po przekręceniu klucza wsuwają się w otwory w ramie drzwi. Dzięki temu zamek bardzo trudno jest rozbroić i dostać się do mieszkania bez klucza. Dodatkowym zabezpieczeniem może być podwójny zamek – górny i dolny. Wtedy, gdy jeden z nich uda się włamywaczom otworzyć, rozbrojenie drugiego będzie już zbyt czaso i pracochłonne, by nie zwrócić na siebie uwagi sąsiadów. Według statystyk, włamywacze dużo mniej chętnie wybierają mieszkania opatrzone podwójnym zamkiem i próbują się dostać raczej przez drzwi z pojedynczym zabezpieczeniem.

Zdj. główne: Pawel Czerwinski/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rozłączniki bezpiecznikowe — jak działają i dlaczego są istotne dla twojego bezpieczeństwa
Rozłączniki bezpiecznikowe — jak działają i dlaczego są istotne dla twojego bezpieczeństwa
Rozłączniki bezpiecznikowe — klucz do ochrony przed awariami i pożarami. Sprawdź, dlaczego są niezbędne dla Twojego bezpieczeństwa!
Paszporty szczepionkowe – rewolucja na świecie?
Paszporty szczepionkowe – rewolucja na świecie?
Pandemia ograniczyła swobodę poruszania się. Przeczytaj o paszportach szczepionkowych, które mają być formą powrotu do normalności.
Dlaczego odnawialne źródła energii się opłacają?
Dlaczego odnawialne źródła energii się opłacają?
Czy inwestowanie w energię odnawialną to tylko ochrona środowiska? Sprawdź, dlaczego rozwiązanie to opłaca się także pod względem ekonomicznym! Wejdź i dowiedz się więcej!
Ostatnie wpisy