Fundacja Orange rusza z programami edukacyjnymi dla dzieci

Fundacja Orange rusza z programami edukacyjnymi dla dzieci

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sześć godzin dziennie. Przez tyle czasu prawie 50% dzieci w wieku szkolnym korzysta z internetu. Z jednej strony uczniowie podnoszą swoje umiejętności cyfrowe, z drugiej jednak całe życie dzieci mają teraz w internecie. 

Niebezpieczne internetowe zakamarki

Pandemia niejako wymusiła przeniesienie życia dzieci do świata wirtualnego. W końcu to tam mają teraz lekcje i tam komunikują się ze sobą. Trzeba jednak pamiętać, że internet jest jak ocean – zupełnie nie wiemy, co się tam może znajdować, a bardzo łatwo natrafić na treści, które nie są odpowiednie dla najmłodszych.

Pomocna dłoń

Fundacja Orange wyszła z inicjatywą i zachęca do udziału w dwóch akcjach: MegaMisja (akcja przeznaczona dla najmłodszych dzieci, rekrutacja ruszy 6 kwietnia) i #SuperKoderzy (ta akcja dedykowana jest starszym dzieciom z klas 4-6, rekrutacja również rozpoczyna się 6 kwietnia). Są to programy edukacyjne, które razem ze szkołami i nauczycielami mają pomóc najmłodszym zrozumieć internet i jego zagrożenia. W ramach zajęć organizowanych pod szyldem MegaMisja i #SuperKoderzy dzieci będą uczyć się, jak rozpoznać fake newsy, dowiedzą się, czym są prawa autorskie, a także nauczą się korzystać z poczty internetowej. MegaMisja i #SuperKoderzy mają na celu podnieść kompetencje cyfrowe dzieci i młodzieży, a także pomóc im zrozumieć internet i niebezpieczeństwa z nim związane.

Akcje są bezpłatne i każda placówka szkolna może się do nich zgłosić.

Zdj. główne: Rohit Farmer/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najbardziej oczekiwane premiery gier 2021
Najbardziej oczekiwane premiery gier 2021
Rok 2021 przyniesie nam nowe odsłony starych i lubianych tytułów gier. Na pewno każdy gracz znajdzie coś idealnego dla siebie.
Hurtownia elektryczna – czym się zajmuję?
Hurtownia elektryczna – czym się zajmuję?
Hurtownia elektryczna to firma, która specjalizuje się w sprzedaży materiałów elektrycznych, takich jak kable, przewody, złącza, oświetlenie, wyłączniki, zabezpieczenia, osprzęt i wiele innych. Hurtownie elektryczne oferują szeroki wybór produktów dla profesjonalistów, jak i dla klientów indywidualnych, którzy chcą wykonać drobne naprawy lub modernizację w swoim domu. Ich głównym celem jest zapewnienie klientom dostępu do najwyższej jakości produktów, które spełnią ich wymagania i potrzeby.
X DIAMENTOWY TYDZIEŃ w KILOUTOU
X DIAMENTOWY TYDZIEŃ w KILOUTOU
Przed nami już dziesiąta edycja Diamentowego Tygodnia w Kiloutou. W dniach 20-24 marca fachowcy oraz pasjonaci majsterkowania mogą kupić profesjonalne artykuły do różnorodnych prac budowlanych w rewelacyjnych cenach!
Ostatnie wpisy