Fundacja Orange rusza z programami edukacyjnymi dla dzieci

Fundacja Orange rusza z programami edukacyjnymi dla dzieci

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sześć godzin dziennie. Przez tyle czasu prawie 50% dzieci w wieku szkolnym korzysta z internetu. Z jednej strony uczniowie podnoszą swoje umiejętności cyfrowe, z drugiej jednak całe życie dzieci mają teraz w internecie. 

Niebezpieczne internetowe zakamarki

Pandemia niejako wymusiła przeniesienie życia dzieci do świata wirtualnego. W końcu to tam mają teraz lekcje i tam komunikują się ze sobą. Trzeba jednak pamiętać, że internet jest jak ocean – zupełnie nie wiemy, co się tam może znajdować, a bardzo łatwo natrafić na treści, które nie są odpowiednie dla najmłodszych.

Pomocna dłoń

Fundacja Orange wyszła z inicjatywą i zachęca do udziału w dwóch akcjach: MegaMisja (akcja przeznaczona dla najmłodszych dzieci, rekrutacja ruszy 6 kwietnia) i #SuperKoderzy (ta akcja dedykowana jest starszym dzieciom z klas 4-6, rekrutacja również rozpoczyna się 6 kwietnia). Są to programy edukacyjne, które razem ze szkołami i nauczycielami mają pomóc najmłodszym zrozumieć internet i jego zagrożenia. W ramach zajęć organizowanych pod szyldem MegaMisja i #SuperKoderzy dzieci będą uczyć się, jak rozpoznać fake newsy, dowiedzą się, czym są prawa autorskie, a także nauczą się korzystać z poczty internetowej. MegaMisja i #SuperKoderzy mają na celu podnieść kompetencje cyfrowe dzieci i młodzieży, a także pomóc im zrozumieć internet i niebezpieczeństwa z nim związane.

Akcje są bezpłatne i każda placówka szkolna może się do nich zgłosić.

Zdj. główne: Rohit Farmer/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Urządzenie, które mierzy poziom stresu
Urządzenie, które mierzy poziom stresu
Nowoczesna medycyna wkracza na nowy poziom – naukowcy z laboratorium w Lozannie opracowali urządzenie mierzące w sposób nieinwazyjny poziom stresu.
Jak wzmocnić bezpieczeństwo w fabryce?
Jak wzmocnić bezpieczeństwo w fabryce?
Szukasz sposobów na to, żeby poprawić bezpieczeństwo pracowników? W artykule analizujemy różne dostępne metody.
Jak zabezpieczyć dom przed wybuchem gazu?
Jak zabezpieczyć dom przed wybuchem gazu?
Jeśli w Twoim domu lub mieszkaniu znajduje się instalacja gazowa, to koniecznie musisz wiedzieć, jak prawidłowo zabezpieczyć się przed wybuchem gazu. Dowiedz się, jakie mogą być jego przyczyny oraz jak uchronić siebie i swoje mienie przed takim wybuchem.
Ostatnie wpisy