Wifi Analyzer – aplikacja do konfiguracji sieci w domu

Wifi Analyzer – aplikacja do konfiguracji sieci w domu

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Każdemu zależy na niezawodności i szybkości łącza internetowego. Wifi Analyzer to przydatne narzędzie, dzięki któremu możesz usprawnić działanie sieci w swoim domu.

Z Internetu najczęściej korzysta się obecnie za pośrednictwem połączeń bezprzewodowych. Chcemy, aby zapewniały one jak największą prędkość transferu danych i nie sprawiały problemów. Pomocna będzie w tym aplikacja Wifi Analyzer, dysponująca użytecznymi funkcjami przy konfigurowaniu ustawień punktów dostępowych, z których korzystamy.

Umożliwia przeskanowanie przy pomocy smartfonu pobliskich sieci Wifi i sprawdzenie czy inne dostępne sieci, na przykład od sąsiadów, nie zakłócają naszego połączenia. Częstotliwości, które wykrywa, to  2,4 GHz i 5 GHz.

Po analizie wyników z aplikacji możemy zmienić ustawienia routera lub innych urządzeń udostępniających sieć Wifi. Pozwoli to na zoptymalizowanie ich działania poprzez zmianę kanałów lub ustawienie mocy nadawanego sygnału. Aplikację Wifi Analyzer możesz zainstalować, jeśli tylko posiadasz telefon z systemem Android. Jest dostępna za darmo w sklepie Play.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób wybrać sprawdzone akcesoria meblowe?
W jaki sposób wybrać sprawdzone akcesoria meblowe?
Meble stanowią jeden z najważniejszych elementów w każdym gospodarstwie domowym. Korzystanie z nich byłoby jednak niemożliwe, gdyby nie solidne akcesoria.
Jak wybrać idealne meble na wymiar do naszego domu?
Jak wybrać idealne meble na wymiar do naszego domu?
Odkryj praktyczne porady, które pomogą Ci w wyborze idealnych mebli na wymiar, dostosowanych do indywidualnych potrzeb Twojego domu. Zyskaj wiedzę na temat różnych materiałów, stylów i rozwiązań funkcjonalnych.
Jak zapłacić mandat przez internet?
Jak zapłacić mandat przez internet?
Złamałeś przepisy drogowe i dostałeś od policji mandat? Dowiedz się, jak w prosty sposób go opłacić za pomocą bankowości internetowej. To prostsze, niż myślisz!
Ostatnie wpisy