Praktyczne akcesoria do kuchennych płyt grzewczych

Praktyczne akcesoria do kuchennych płyt grzewczych

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nowoczesna kuchnia to taka, którą charakteryzuje funkcjonalne i praktyczne wyposażenie, obejmujące zarówno podstawowe sprzęty, jak i akcesoria.Oprócz wysokiej klasy lodówki, zmywarki czy płyty grzewczej warto więc wyposażyć się także w dodatkowe elementy, które ułatwią i usprawnią korzystanie z nich lub utrzymanie ich w odpowiedniej czystości i kondycji.  

Akcesoria dla czystości 

Jedną z kategorii akcesoriów do kuchennych płyt grzewczych są produkty, które pozwalają na ich szybkie i skuteczne czyszczenie. Przede wszystkim jest to więc skrobaczka do czyszczenia płyt ceramicznych oraz indukcyjnych. Wykonana najczęściej z wysokiej jakości stali nierdzewnej, doskonale sprawdza się do bezpiecznego dla płyt usuwania resztek jedzenia, przypaleń oraz innych plam. Niezbędne dla efektywnego czyszczenia płyty kuchennej jest także odpowiedniej jakości mleczko do mycia, a także miękka gąbka lub ściereczka. Te podstawowe, wydawałoby się mało znaczące akcesoria, umożliwiają utrzymanie właściwej kondycji i estetyki sprzętu, a co za tym idzie także przedłużenie jego żywotności.  

Akcesoria do gotowania  

Aby ułatwić i umilić sobie przygotowywanie potraw na płycie grzewczej, warto także zainwestować w praktyczne akcesoria do gotowania i smażenia. Do sprzętów takich jak płyta gazowo-indukcyjna czy kuchenka indukcyjna może przydać się praktyczna podkładka, działająca jako przejściówka. Produkt ten umożliwia swobodne korzystanie ze zwykłych, niedostosowanych do indukcji naczyń. Wystarczy umieścić przejściówkę między płytą, a naczyniem, aby nie musieć wyrzucać niepasujących do kuchenki garnków czy patelni. 

Innym ciekawym akcesorium jest kamień solny, który doskonale sprawdza się zarówno na płycie elektrycznej, jak i na grillu. Kamień wykonany z różowej soli himalajskiej charakteryzuje się wysoką odpornością zarówno na bardzo wysokie, jak i niskie temperatury. Umożliwia przygotowywanie i efektowne podawanie potraw. Bogata w minerały sól z Himalajów w naturalny sposób wzbogaca smak przyrządzanych dań.  

Warto zwrócić uwagę także na patelnię Infi Wok – akcesorium, które pozwala na energooszczędne przygotowywanie posiłków. Patelnia gwarantuje równomierne rozprowadzanie ciepła na całej jej powierzchni, a ponadto – dzięki specjalnej podstawce – jest wyjątkowo bezpieczna dla płyty. Ustawiana na dodatkowym elemencie patelnia nie rysuje i nie obciąża płyty, jednak mimo to daje możliwość dokładnego kontrolowania temperatury grzania.  

Akcesoria dla bezpieczeństwa 

Praktyczne akcesoria do nowoczesnych płyt kuchennych to nie tylko elementy, które pozwalają na proste i efektywne przygotowywanie posiłków, ale także części, które sprzyjają utrzymaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa w kuchni dla wszystkich domowników. Doskonałym tego przykładem jest niezwykle praktyczna osłona płyty kuchennej, która chroni najmłodszych przed poparzeniami. Zabezpieczenie umieszczane na krawędzi płyty mocowane jest za pomocą specjalnej, odpornej na wysokie temperatury taśmie. Zarówno jego montaż, jak i ściągnięcie jest banalnie proste i zajmuje zaledwie kilka chwil.  

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co brać pod uwagę przy wyborze mieszkania?
Co brać pod uwagę przy wyborze mieszkania?
Szukasz mieszkania? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na kupno! Spraw, by ta inwestycja cieszyła Cię przez kolejne lata.
Inteligentny okap, czyli jaki? Przegląd nowoczesnych funkcji
Inteligentny okap, czyli jaki? Przegląd nowoczesnych funkcji
Planujesz zmienić okap w swojej kuchni? Podpowiadamy, czym jest nowoczesny okap i czy warto się na niego zdecydować.
Jakie są rodzaje lodówek?
Jakie są rodzaje lodówek?
Wybór lodówki: której opcji warto się przyjrzeć?
Ostatnie wpisy