Home assistance, czyli dodatek do ubezpieczenia domu. Czy warto?

Home assistance, czyli dodatek do ubezpieczenia domu. Czy warto?

Sieć domowa
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Home assistance to jeden z najkorzystniejszych i najpraktyczniejszych dodatków do polisy mieszkaniowej, ponieważ gwarantuje pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach. Co obejmuje to rozszerzenie i dlaczego warto je wykupić?

Podczas wykupywania ubezpieczenia mieszkania warto dobrać dodatkowe rozszerzenia, które zapewnią nam ochronę w różnych sytuacjach i nagłych wypadkach. Ciekawym rozwiązaniem jest home assistance. Jeśli zdecydujemy się na taki dodatek, uzyskamy dostęp do pakietu usług, za których organizację odpowiada ubezpieczyciel. Oznacza to, że w razie nieprzewidzianych sytuacji lub awarii nie otrzymamy środków finansowych potrzebnych na naprawy lub pokrycie strat, ale będziemy mogli liczyć na pomoc specjalistów, na przykład hydraulików, elektryków, informatyków i innych. Dzięki home assistance oszczędzamy nie tylko pieniądze, lecz także czas, który należałoby przeznaczyć na poszukiwanie odpowiedniego fachowca.

Co obejmuje home assistance?

Wykupując home assistance, zyskujemy pewność, że w razie awarii czy innych zdarzeń losowych to towarzystwo ubezpieczeniowe zajmie się organizacją usług pomocniczych. Ubezpieczony nie poniesie żadnych kosztów, jeśli realizacja określonej usługi nie przekroczy ustalonego w umowie limitu finansowego, ilościowego itd.

Zakres usług składających się na pakiet home assistance zależy od konkretnego ubezpieczyciela, jednak w wielu ofertach można spotkać się z takimi samymi elementami. Home assistance często obejmuje:

 • wezwanie specjalisty,
 • transport i przechowywanie przedmiotów po szkodzie,
 • zakwaterowanie lokatorów po wypadku,
 • opiekę nad dziećmi,
 • organizację korepetycji dla dzieci,
 • pomoc medyczną, wizyty lekarza i pielęgniarki,
 • dostarczenie leków,
 • naprawę sprzętu elektronicznego,
 • usługi concierge, czyli osobistego asystenta,
 • wsparcie prawnicze,
 • dostęp do bezpłatnych infolinii tematycznych.

Czego nie obejmuje home assistance?

W ofercie dotyczącej home assistance wskazuje się również sytuacje, podczas których dane towarzystwo ubezpieczeniowe nie udzieli nam wsparcia. Wyłączenia mogą dotyczyć:

 • użytkowania materiałów wybuchowych i pirotechnicznych,
 • wymiany zamka w przypadku utraty kluczy,
 • zakupu leków,
 • kosztów wynikających z chorób przewlekłych i psychicznych,
 • wypadków umyślnie spowodowanych przez ubezpieczonego, na przykład usiłowanie popełnienia samobójstwa.

Pełną listę wyłączeń znajdziemy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia i powinniśmy dokładnie się z nią zapoznać.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup home assistance?

Warto zdecydować się na home assistance chociażby ze względu na szeroki zakres ochrony w wielu różnych sytuacjach. Wybór pakietu można dostosować do swoich potrzeb i wymagań. Istotne jest, że ochrona obejmuje nie tylko nieruchomość, lecz także samych lokatorów, a nawet zwierzęta domowe czy samochód i rower.

Ponadto nie da się ukryć, że to uzupełnienie stanowi bardzo praktyczne i przydatne rozszerzenie polisy mieszkaniowej. Wcześniej czy później każdy z nas musi skorzystać z pomocy specjalisty, oddać coś do naprawy lub zadzwonić na infolinię, aby zasięgnąć informacji.

Można również zauważyć, że roczne opłaty za pakiet home assistance zaczynają się już od stu złotych, więc jest to jedno z najtańszych rozszerzeń do ubezpieczenia mieszkania.

Zdj. główne: congerdesign/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Hazard w Internecie – niebezpieczny trend rozwija się w szalonym tempie
Hazard w Internecie – niebezpieczny trend rozwija się w szalonym tempie
Zanim Internet stał się powszechnie dostępny, trzeba było udać się kasyna, żeby zagrać w gry hazardowe. Dziś możemy zyskać dostęp do wszystkich gier świata nie wychodząc z domu. Ten niepokojący fenomen staje się coraz popularniejszy.
Jak naprawić błąd 0xc00007b? Co on oznacza?
Jak naprawić błąd 0xc00007b? Co on oznacza?
Błąd 0xc00007b może dotyczyć zarówno dopiero co pobranego programu, gry czy aplikacji. Zobacz, co właściwie oznacza?
Jak zoptymalizować procesy produkcyjne za pomocą automatyki przemysłowej?
Jak zoptymalizować procesy produkcyjne za pomocą automatyki przemysłowej?
W tym artykule przyjrzymy się tematowi, jak zoptymalizować procesy produkcyjne za pomocą automatyki przemysłowej, ze szczególnym naciskiem na systemy wizyjne.
Ostatnie wpisy