Ubezpieczenia mieszkania a kredyt – co warto wiedzieć na ten temat?

Ubezpieczenia mieszkania a kredyt – co warto wiedzieć na ten temat?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Tematem ubezpieczenia mieszkania najczęściej interesują się osoby, które zdecydowały się na kredyt hipoteczny. Bardzo często wykupienie odpowiedniej polisy jest wymogiem koniecznym do uzyskania takiego kredytu. Dzięki niej zarówno osoba kupująca mieszkanie, jak i bank są w pełni zabezpieczone. Oto najważniejsze informacje dotyczące kredytów hipotecznych i ubezpieczeń, z którymi warto zapoznać się przed podjęciem dalszych kroków na drodze do wymarzonej nieruchomości.

Na czym polega ubezpieczenia mieszkania pod kredyt i co obejmuje?

Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt w głównej mierze związane jest z przeniesieniem praw do odszkodowania na bank. Polisa tego rodzaju w większości przypadków obejmuje tylko ubezpieczenie murów, czyli innymi mówiąc inaczej – konstrukcji nieruchomych, które na skutek losowych zdarzeń mogą ulec całkowitemu lub częściowemu zniszczeniu. Do takich zdarzeń zaliczają się przede wszystkim zjawiska naturalne, powodujące szkody, czyli m.in. powodzie, huragany i burze. Ubezpieczenie może obejmować również pożary, wybuchy i wiele innych sytuacji, a wszystko to w zależności od konkretnej oferty i agencji oferującej taką usługę.

Kto może zdecydować się na ubezpieczenie mieszkania z cesją?

Decydując się na ubezpieczenie z cesją, w sytuacji ewentualnej szkody, do otrzymania rekompensaty finansowej od towarzystwa ubezpieczeniowego, uprawniony jest bank, a nie właściciel nieruchomości. Czasami jednak zdarza się, że bank zrzeka się swojej należności na rzecz właściciela. Ten jednak nie może zalegać z ratami kredytu i opłacać je w terminie, a otrzymane pieniądze przeznaczyć na odbudowę mienia. Nieco inaczej wygląda też sytuacja, jeśli mieszkanie jest już spłacone prawie w całości. Wtedy bank od ubezpieczyciela otrzymuje tylko brakującą kwotę, a większość należności trafia w ręce właściciela lokum.

Od czego zależy wysokość składki za ubezpieczenie mieszkania pod kredyt?

Wysokość składki za ubezpieczenie nieruchomości pod kredyt zależy przede wszystkim od wybranej agencji i oferty, jaką nam zaproponowano. Warto pamiętać, że obecnie możemy zdecydować się na bardzo rozległy zakres ubezpieczenia, obejmujący wiele zdarzeń. Duże znaczenie ma także tzw. suma ubezpieczenia, czyli wskazana maksymalna wartość ubezpieczanego mienia. Co jest ważne, powinna być ona równa bądź większa kwocie kredytu.
Aby szybko i wiarygodnie obliczyć składkę ubezpieczenia pod kredyt skorzystać można z dedykowanych kalkulatorów i rankingów ofert, które dostępne są na wielu portalach internetowych. Są to narzędzia niezwykle szybkie i bezpieczne, a co najważniejsze – aktualne. Jedną ze stron, którą warto odwiedzić przy okazji szukania najkorzystniejszej oferty, jest https://www.ubezpieczeniaonline.pl/mieszkania-domu/0.html.

W internecie znajdziesz ranking najlepszych ubezpieczeń dostępnych na rynku, a także wiele ciekawych wpisów, dotyczących m.in. tego, jak ubezpieczyć mieszkanie pod kredyt krok po kroku – https://www.ubezpieczeniaonline.pl/mieszkania-domu/a/jak-ubezpieczyc-mieszkanie-pod-kredyt/91.html.

Fot. Spacejoy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać grzejnik do swojego domu: praktyczne porady i rozważania
Jak wybrać grzejnik do swojego domu: praktyczne porady i rozważania
Zastanawiasz się jaki grzejnik będzie najlepszy dla Twojego domu? Poznaj praktyczne porady i rozważania, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję!
Zewnętrzne oświetlenie – dostępne rozwiązania
Zewnętrzne oświetlenie – dostępne rozwiązania
Szukasz wydajnego i estetycznego oświetlenia na zewnątrz posesji? Przeczytaj, jakie rozwiązania cieszą się największą popularnością.
Oszczędzanie na ogrzewaniu: porady, które pomogą zmniejszyć rachunki za energię
Oszczędzanie na ogrzewaniu: porady, które pomogą zmniejszyć rachunki za energię
Odkryj skuteczne metody na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Praktyczne porady i innowacyjne rozwiązania, które pomogą Ci zaoszczędzić na energii w twoim domu.
Ostatnie wpisy