Ubezpieczenia mieszkania a kredyt – co warto wiedzieć na ten temat?

Ubezpieczenia mieszkania a kredyt – co warto wiedzieć na ten temat?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Tematem ubezpieczenia mieszkania najczęściej interesują się osoby, które zdecydowały się na kredyt hipoteczny. Bardzo często wykupienie odpowiedniej polisy jest wymogiem koniecznym do uzyskania takiego kredytu. Dzięki niej zarówno osoba kupująca mieszkanie, jak i bank są w pełni zabezpieczone. Oto najważniejsze informacje dotyczące kredytów hipotecznych i ubezpieczeń, z którymi warto zapoznać się przed podjęciem dalszych kroków na drodze do wymarzonej nieruchomości.

Na czym polega ubezpieczenia mieszkania pod kredyt i co obejmuje?

Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt w głównej mierze związane jest z przeniesieniem praw do odszkodowania na bank. Polisa tego rodzaju w większości przypadków obejmuje tylko ubezpieczenie murów, czyli innymi mówiąc inaczej – konstrukcji nieruchomych, które na skutek losowych zdarzeń mogą ulec całkowitemu lub częściowemu zniszczeniu. Do takich zdarzeń zaliczają się przede wszystkim zjawiska naturalne, powodujące szkody, czyli m.in. powodzie, huragany i burze. Ubezpieczenie może obejmować również pożary, wybuchy i wiele innych sytuacji, a wszystko to w zależności od konkretnej oferty i agencji oferującej taką usługę.

Kto może zdecydować się na ubezpieczenie mieszkania z cesją?

Decydując się na ubezpieczenie z cesją, w sytuacji ewentualnej szkody, do otrzymania rekompensaty finansowej od towarzystwa ubezpieczeniowego, uprawniony jest bank, a nie właściciel nieruchomości. Czasami jednak zdarza się, że bank zrzeka się swojej należności na rzecz właściciela. Ten jednak nie może zalegać z ratami kredytu i opłacać je w terminie, a otrzymane pieniądze przeznaczyć na odbudowę mienia. Nieco inaczej wygląda też sytuacja, jeśli mieszkanie jest już spłacone prawie w całości. Wtedy bank od ubezpieczyciela otrzymuje tylko brakującą kwotę, a większość należności trafia w ręce właściciela lokum.

Od czego zależy wysokość składki za ubezpieczenie mieszkania pod kredyt?

Wysokość składki za ubezpieczenie nieruchomości pod kredyt zależy przede wszystkim od wybranej agencji i oferty, jaką nam zaproponowano. Warto pamiętać, że obecnie możemy zdecydować się na bardzo rozległy zakres ubezpieczenia, obejmujący wiele zdarzeń. Duże znaczenie ma także tzw. suma ubezpieczenia, czyli wskazana maksymalna wartość ubezpieczanego mienia. Co jest ważne, powinna być ona równa bądź większa kwocie kredytu.
Aby szybko i wiarygodnie obliczyć składkę ubezpieczenia pod kredyt skorzystać można z dedykowanych kalkulatorów i rankingów ofert, które dostępne są na wielu portalach internetowych. Są to narzędzia niezwykle szybkie i bezpieczne, a co najważniejsze – aktualne. Jedną ze stron, którą warto odwiedzić przy okazji szukania najkorzystniejszej oferty, jest https://www.ubezpieczeniaonline.pl/mieszkania-domu/0.html.

W internecie znajdziesz ranking najlepszych ubezpieczeń dostępnych na rynku, a także wiele ciekawych wpisów, dotyczących m.in. tego, jak ubezpieczyć mieszkanie pod kredyt krok po kroku – https://www.ubezpieczeniaonline.pl/mieszkania-domu/a/jak-ubezpieczyc-mieszkanie-pod-kredyt/91.html.

Fot. Spacejoy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesny dron z kamerą do monitorowania domu – czym jest i do czego służy?
Nowoczesny dron z kamerą do monitorowania domu – czym jest i do czego służy?
Coraz więcej osób decyduje się na drony monitorujące dom i posesję. Dowiedz się, czym są takie drony i do czego dokładnie służą!
Jak ściany akustyczne podnoszą komfort pracy?
Jak ściany akustyczne podnoszą komfort pracy?
Biura, w których na co dzień przebywa duża liczba osób to miejsca, w których szczególnie należy zadbać o efektywną i komfortową pracę każdego pracownika. W związku z tym coraz większą popularnością cieszą się ściany akustyczne. Czym jest taka ściana akustyczna i jakie są zalety z jej postawienia?
Jak dyfuzory zapachowe mogą wpływać na atmosferę twojego miejsca pracy?
Jak dyfuzory zapachowe mogą wpływać na atmosferę twojego miejsca pracy?
Przekonaj się, jak wykorzystać dyfuzory zapachowe do poprawy atmosfery w miejscu pracy, zwiększyć efektywność i stworzyć pozytywne warunki dla pracowników.
Ostatnie wpisy