Polacy kupują jedne z najmniejszych mieszkań w Europie

Polacy kupują jedne z najmniejszych mieszkań w Europie

Ciekawostki
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Średnia powierzchnia mieszkań, jakie zamieszkują Polacy, szacowana jest na około 61,5 metra kwadratowego, co plasuje nas na jednych z ostatnich miejsc w europejskich zestawieniach. Pomimo tego, że w takich miastach jak Zielona Góra, Wrocław czy Opole mieszkańcy posiadają największe mieszkania w kraju, wciąż ich powierzchni nie przekracza średnio nawet 70 metrów kwadratowych. A jak wygląda sytuacja w innych krajach?  

Na jakim metrażu mieszkają europejczycy? 

Pierwsze zaszczytne miejsce pod względem wielkości użytkowej mieszkań zajmuje Cypr, których powierzchnia wynosi średnio 138,4 metrów kwadratowych. Na drugim miejscu jest Norwegia z powierzchnią mieszkań wynoszącą 116,1 metrów kwadratowych, natomiast trzecie miejsce w tym rankingu przypadło Belgii (110,4 m2). Co ciekawe, wielkość mieszkań w poszczególnych krajach wcale nie zależy od wielkości ich PKB. 

Warto także wspomnieć, że w mniejszych niż Polacy mieszkaniach mieszkają wszyscy mieszkańcy pozostałych krajów nadbałtyckich. W Estonii średnia powierzchnia mieszkań wynosi 58,4 metrów kwadratowych, na Łotwie 55 metrów kwadratowych, na Litwie 57,4 metrów kwadratowych. W zestawieniu dalej plasuje się jedynie Rumunia. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę przed wyborem okularów ochronnych?
Na co zwrócić uwagę przed wyborem okularów ochronnych?
Najważniejszym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę podczas pracy jest bezpieczeństwo. Wzrok jest jednym z najważniejszych, o ile nie najważniejszym zmysłem człowieka. Jego ochrona powinna więc być priorytetem. Do ochrony wzroku podczas wykonywania różnego rodzaju prac służą okulary ochronne. Czy wiesz, jak wybrać odpowiednie gogle, by zapewnić oczom maksimum ochrony? Co z osobami, które na co dzień noszą okulary korekcyjne? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania i wyjaśnić, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze okularów ochronnych.
Smart Lock na Androida – co to jest?
Smart Lock na Androida – co to jest?
Google Smart Lock dla smartfonów z systemem Android automatycznie blokuje telefon, gdy właściciela nie ma obok urządzenia. Poznaj inne możliwości tej funkcji i korzystaj z nich w dowolnej chwili!
Wirtualny dom za… 2 mln złotych!
Wirtualny dom za… 2 mln złotych!
Wirtualny dom sprzedany za ponad 2 mln złotych! Przeczytaj o Mars House.
Ostatnie wpisy