Polacy kupują jedne z najmniejszych mieszkań w Europie

Polacy kupują jedne z najmniejszych mieszkań w Europie

Ciekawostki
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Średnia powierzchnia mieszkań, jakie zamieszkują Polacy, szacowana jest na około 61,5 metra kwadratowego, co plasuje nas na jednych z ostatnich miejsc w europejskich zestawieniach. Pomimo tego, że w takich miastach jak Zielona Góra, Wrocław czy Opole mieszkańcy posiadają największe mieszkania w kraju, wciąż ich powierzchni nie przekracza średnio nawet 70 metrów kwadratowych. A jak wygląda sytuacja w innych krajach?  

Na jakim metrażu mieszkają europejczycy? 

Pierwsze zaszczytne miejsce pod względem wielkości użytkowej mieszkań zajmuje Cypr, których powierzchnia wynosi średnio 138,4 metrów kwadratowych. Na drugim miejscu jest Norwegia z powierzchnią mieszkań wynoszącą 116,1 metrów kwadratowych, natomiast trzecie miejsce w tym rankingu przypadło Belgii (110,4 m2). Co ciekawe, wielkość mieszkań w poszczególnych krajach wcale nie zależy od wielkości ich PKB. 

Warto także wspomnieć, że w mniejszych niż Polacy mieszkaniach mieszkają wszyscy mieszkańcy pozostałych krajów nadbałtyckich. W Estonii średnia powierzchnia mieszkań wynosi 58,4 metrów kwadratowych, na Łotwie 55 metrów kwadratowych, na Litwie 57,4 metrów kwadratowych. W zestawieniu dalej plasuje się jedynie Rumunia. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wypożyczalnie choinek na święta – czy to ma sens w kolejnych latach?
Wypożyczalnie choinek na święta – czy to ma sens w kolejnych latach?
Wypożyczalnia choinek? Oto nowy pomysł wprowadzony w życie przez Volvo.
Jak nadać łazience klasyczny wygląd?
Jak nadać łazience klasyczny wygląd?
Klasyczne wnętrza to ponadczasowa elegancja. Taki prosty, ale efektowny design to coś, co nigdy nie wyjdzie z mody. Dowiedz się więc, jak możesz urządzić w tym stylu swoją łazienkę.
3 pomysły na urządzenie małej łazienki
3 pomysły na urządzenie małej łazienki
Aranżacja małej łazienki z pewnością wymaga większej kreatywność, jednak przy odrobinie chęci możesz osiągnąć wspaniałe efekty. Poznaj kilka naszych pomysłów na aranżację, które sprawią, że łazienka będzie wygodna i estetyczna.
Ostatnie wpisy