Polacy kupują jedne z najmniejszych mieszkań w Europie

Polacy kupują jedne z najmniejszych mieszkań w Europie

Ciekawostki
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Średnia powierzchnia mieszkań, jakie zamieszkują Polacy, szacowana jest na około 61,5 metra kwadratowego, co plasuje nas na jednych z ostatnich miejsc w europejskich zestawieniach. Pomimo tego, że w takich miastach jak Zielona Góra, Wrocław czy Opole mieszkańcy posiadają największe mieszkania w kraju, wciąż ich powierzchni nie przekracza średnio nawet 70 metrów kwadratowych. A jak wygląda sytuacja w innych krajach?  

Na jakim metrażu mieszkają europejczycy? 

Pierwsze zaszczytne miejsce pod względem wielkości użytkowej mieszkań zajmuje Cypr, których powierzchnia wynosi średnio 138,4 metrów kwadratowych. Na drugim miejscu jest Norwegia z powierzchnią mieszkań wynoszącą 116,1 metrów kwadratowych, natomiast trzecie miejsce w tym rankingu przypadło Belgii (110,4 m2). Co ciekawe, wielkość mieszkań w poszczególnych krajach wcale nie zależy od wielkości ich PKB. 

Warto także wspomnieć, że w mniejszych niż Polacy mieszkaniach mieszkają wszyscy mieszkańcy pozostałych krajów nadbałtyckich. W Estonii średnia powierzchnia mieszkań wynosi 58,4 metrów kwadratowych, na Łotwie 55 metrów kwadratowych, na Litwie 57,4 metrów kwadratowych. W zestawieniu dalej plasuje się jedynie Rumunia. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy rower elektryczny jest pojazdem mechanicznym?
Czy rower elektryczny jest pojazdem mechanicznym?
Coraz więcej osób decyduje się na zakup roweru z napędem elektrycznym. Jet do spore ułatwienie dla osób starszych, ale nie tylko. Sprawdź, czy te rowery mogą być klasyfikowane jako pojazd mechaniczny.
Z jakich rozwiązań smart home faktycznie warto korzystać?
Z jakich rozwiązań smart home faktycznie warto korzystać?
Rozwiązania smart home oferują wiele możliwości automatyzacji i kontroli domowych urządzeń, co może znacznie ułatwić codzienne życie.
Jak poradzić sobie z awarią elektryczną w domu?
Jak poradzić sobie z awarią elektryczną w domu?
W Twoim domu lub mieszkaniu nastała ciemność, a żadne z urządzeń nie działa? Sprawdź, jak zachować się w takiej sytuacji, aby nie być w przyszłości bezradnym!
Ostatnie wpisy