Co można samodzielnie wymienić w meblach?

Co można samodzielnie wymienić w meblach?

Ciekawostki
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wygląd mieszkania po kilku latach może zacząć się nudzić, jednak ciągłe zmiany i remonty wiążą się z poważnymi kosztami. Malowanie ścian i kupno nowych mebli to wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych, dlatego nie każdy może sobie na to pozwolić. Istnieją jednak metody na to, aby niewielkim kosztem i na własną rękę całkowicie odmienić wystrój domu i sprawić, by stare meble wyglądały, jak nowe. Przekonaj się, jak to zrobić.  

Wymiana uchwytów w szafkach   

Detale są jednym z najbardziej niedocenianych sposobów na to, by odmienić wygląd całego pomieszczenie. Zmiana drobnych dekoracji i szczegółów w wystroju może całkowicie zmienić styl, w jakim urządzone jest mieszkanie. Na przykład inne uchwyty do mebli kuchennych mogą przemienić kuchnię z industrialnej w wiejską. Trzeba tylko wiedzieć, czego się oczekuje od danej zmiany i wykonać ją intencjonalnie, a nie przypadkowo. Jeśli podłużne uchwyty wymienisz na zdobione, ceramiczne gałki, kuchnia nabierze bardziej łagodnego i romantycznego wyglądu, dzięki czemu łatwiej osiągniesz później zamierzony efekt. Po takiej wymianie, która jest naprawdę szybka, łatwa i nie wymaga specjalnego sprzętu czy umiejętności, wystarczy tylko kilka dodatków i dekoracji, aby kuchnia zmieniła się nie do poznania! 

Naprawa mebli   

Często meble użytkowane przez wiele lat psują się i niszczą, przez co pokój wydaje się zaniedbany i przestaje być efektowny. Jednym z najbardziej podatnych na usterki elementów w meblach są szuflady. Prowadnice do szuflad po wielu latach przestają płynnie działać, a szuflady zacinają się i opuszczają na froncie, przez co wyglądają, jakby cały mebel był w opłakanym stanie. Wystarczy jednak wymienić tylko prowadnice na nowe, aby móc cieszyć się odnowioną komodą lub szafką. Jeśli szuflady są na swoim miejscu, domykają się i nie opuszczają, cały mebel wygląda schludnie i nowo. 

Do wymiany prowadnic potrzebujesz tylko śrubokręta i trochę wolnego czasu. Po dopasowaniu długości prowadnic do szuflad, wystarczy przykręcić je w odpowiednim miejscu z boku szafy i z boku szuflady. Zajmuje to zaledwie kilka minut, a efekt jest naprawdę widoczny. 

Wymiana frontów w meblach   

Znasz ten problem, kiedy szafka kuchenna jest już stara, zniszczona i niemodna, ale blaty są nadal w doskonałym stanie, więc szkoda Ci wymieniać meble na nowe? Wcale nie musisz kupować nowego zestawu mebli kuchennych, ponieważ możesz wymienić w szafkach same fronty. Jest to kilkakrotnie tańsze od wymiany całkowitej, wymaga o wiele mniej pracy, a jest najbardziej efektownym, co możesz zrobić. Zawiasy meblowe naprawdę łatwo jest zamontować samodzielnie, a to wystarczy, by meble w kuchni lub jakimkolwiek innym pokoju wyglądały na zupełnie nowe. Po raz kolejny potrzebujesz tylko śrubokręta i miarki, żeby znaleźć odpowiednie miejsce do przykręcenia zawiasu. 

Nowe fronty możesz zamówić u stolarza, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo pieniędzy, a produkt będzie lepszej jakości niż meble z sieciówek sklepów meblowych. Możesz nawet poprosić o zaznaczenie dokładnego miejsca, w którym powinien na froncie znaleźć się zawias, jeśli boisz się, że źle wymierzysz odległość. 

Samodzielne odświeżenie mebli daje ogromną satysfakcję i pozwala na dużą oszczędność. Dzięki kilku podstawowym narzędziom i umiejętnościom możesz już za kilkaset złotych mieć zawsze najmodniejsze i najbardziej dopasowane do siebie i wystroju wnętrza meble. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Alina Vilchenko

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Podróbki w sieci ogromnym zagrożeniem konsumentów
Podróbki w sieci ogromnym zagrożeniem konsumentów
Podróbki w sieci to ogromne niebezpieczeństwo! Zobacz więcej na ten temat!
Renowacja dachówki betonowej. Wybór farby i technologii
Renowacja dachówki betonowej. Wybór farby i technologii
Dachy wykończone dachówką betonową z czasem tracą swój atrakcyjny wygląd. Nie oznacza to jednak konieczności kosztownej i skomplikowanej wymiany pokrycia.
Wyposażenie przydatne w nowoczesnej łazience
Wyposażenie przydatne w nowoczesnej łazience
Łazienka nowoczesna, funkcjonalna, ale z pomysłem. Co powinno się w niej znaleźć? Gdzie szukać odpowiednich akcesoriów? Sprawdź to!
Ostatnie wpisy