Lotnisko przyszłości – odprawa bez udziału ludzi? Sprawdzamy prognozy!

Lotnisko przyszłości – odprawa bez udziału ludzi? Sprawdzamy prognozy!

Ciekawostki
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wykorzystujemy nowe technologie tam, gdzie dotąd nie było o tym mowy. Takie zmiany z pewnością będą się pogłębiać. Czy niebawem czeka nas np. lotnisko, gdzie odprawa odbywać się będzie bez udziału ludzi? Właśnie takie są przewidywania.

Nowoczesność coraz bardziej widoczna jest na polskich lotniskach – bramki biometryczne wprowadza właśnie port lotniczy w Warszawie. Prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości część obowiązków personelu lotniska przejmą roboty i dedykowane temu aplikacje.

Światowe lotniska idą jeszcze dalej w wykorzystaniu nowoczesnych technologii

W Dallas technologia biometryczna ma być wykorzystywana na każdym z etapów podróży. W Indiach, Korei Południowej czy Niemczech na lotniskach coraz częściej pojawiają się roboty – niekiedy humanoidalne. Wykorzystuje się też technologie głosowe lub inteligentne okulary dla osób niedowidzących. Przyszłość poszczególnych rozwiązań jest w dużej mierze uzależniona od tego, jak innowacje odbierają podróżujące osoby. ‘’Passenger experience’’ zadecyduje o tym, które pomysły będą dalej rozwijane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wynajem czy kupno własnego domu — na co lepiej postawić?
Wynajem czy kupno własnego domu — na co lepiej postawić?
Decyzja o nabyciu własnego domu to jedna z najważniejszych w życiu. To, czy możemy sobie na to pozwolić, zależy jednak od naszej sytuacji materialnej i życiowej. Szczególnie młodzi ludzie stają przed dylematem, czy lepiej kupić, czy wynająć nieruchomość? Oba rozwiązania mają swoje dobre i złe strony.
Jak postawić ścianę w domu?
Jak postawić ścianę w domu?
Ściana działowa potrafi całkowicie odmienić Twój dom. Dowiedz się, jak samodzielnie wybudować ścianę działową oraz jaki materiał do tego wybrać.
Rozrywka dla całej rodziny: pomysły na wspólne spędzanie czasu
Rozrywka dla całej rodziny: pomysły na wspólne spędzanie czasu
Odkryj nasze pomysły na wspólną rozrywkę, która umocni więzi i wypełni wasze życie radością.
Ostatnie wpisy