Innowacyjny odkurzacz z funkcją mycia – ile kosztuje i jaki wybrać?

Innowacyjny odkurzacz z funkcją mycia – ile kosztuje i jaki wybrać?

RTV i AGD
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Żeby podłoga była czysta, trzeba ją odkurzać i myć przynajmniej raz w tygodniu. Aktualnie można to zrobić za jednym razem, używając innowacyjnego odkurzacza z funkcją mycia. Ile kosztuje i jaki model wybrać?

Jak działa odkurzacz z funkcją mycia i ile kosztuje?

Producenci decydują się najczęściej na dwa rozwiązania. Pierwsze z nich polega na tym, że użytkownik musi nałożyć specjalną przystawkę ze zbiorniczkiem na wodę. Z kolei drugie obejmuje zintegrowany system suchego i mokrego odkurzania. Pojemnik zalewa się zimną lub ciepłą wodą i opcjonalnie detergentami. Korzystanie z opcji mycia jest możliwe za sprawą ścierki z mikrofibry. 

Inną kwestią ważną dla klientów jest cena. Jej wysokość zależy od takich kwestii, jak rodzaj powierzchni, do której jest przeznaczone urządzenie, tryb zasilania – przewodowy lub bezprzewodowy – czas ładowania akumulatora, liczba i odmiana trybów czyszczenia, filtracja, pojemność zbiornika czy waga. Ostatnim czynnikiem jest renoma producenta. 

Podstawowe produkty są dostępne już od kilkuset złotych. Są to jednak mało znane marki i prawdopodobnie ich odkurzacze nie będą inwestycją na lata. Za droższe modele trzeba zapłacić powyżej 2 tys. złotych. Jednak za ceną idą praktyczne i skuteczne funkcje czyszczenia oraz wygoda. Przedstawiamy dwa modele, na które warto zwrócić uwagę!

Multifunkcyjny odkurzacz, który sprawdzi się wszędzie

BESPOKE JetTM od Samsunga to bezprzewodowe, multifunkcyjne urządzenie sprawdzające się zarówno na miękkich, jak i twardych podłogach. Jest wyposażone w obrotową końcówkę mopującą, która usuwa brud i poleruje czyszczoną powierzchnię. 

Ekwipunek produktu jest uzupełniony o końcówkę myjącą Spray Spinning Sweeper, elektroszczotki Jet Dual obracające się do 4000 razy na minutę, Pet Tool przeznaczone do zbierania sierści i łatwy w obsłudze cyfrowy wyświetlacz LCD. 

Z odkurzacza można korzystać także w trybie ręcznym. Ma akumulator o napięciu 25,2 V ładujący się do pełna w 3,5 godz., który może pracować przez 60 minut. Generuje hałas na poziomie 86 dB. Osprzęt zawiera również technologię Air PulseTM, dzięki której kurz jest automatycznie opróżniany do worka na stacji czyszczącej, co minimalizuje wydobywanie się drobinek do otoczenia. Wyposażenie nie obejmuje podświetlenia i technologii UV. 

Rozwiązanie idealne dla alergików

Urządzenie należy do serii Power Hygenic 800 i jest szczególnie polecane osobom zmagającym się z alergiami. Za sprawą zastosowania innowacyjnej technologii UV i 5-stopniowej filtracji elektroszczotka BEDPROPOWERTM PLUS skutecznie usuwa pyłki, bakterie, kurz, roztocza i alergeny. 

Produkt ma wymienny akumulator 2,5 mAh 25,2 V, który można naładować w ciągu 2,5 godz., zbiornik na kurz o pojemności 0,4 l, jego maksymalna długość pracy wynosi 60 minut i generuje hałas na poziomie 79 DB. Warto zauważyć, że odkurzacz nie ma szczotki teleskopowej ani funkcji parowania, ale umożliwia pracę na mokro.

Używanie Electrolux EP81HB25WU jest wyjątkowo efektywne za sprawą indukcyjnego silnika. Zapewnia aż 5-krotnie większą moc ssania w porównaniu z poprzednimi modelami producenta. Połączono to z polerującymi padami z mikrofibry, która są osadzone na dyskach i wykonują aż 260 obrotów na minutę. Tym samym urządzenie usuwa z podłóg brud i pozostawia je lśniące.

Zdjęcie główne: Liliana Drew/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rozrywka dla całej rodziny: pomysły na wspólne spędzanie czasu
Rozrywka dla całej rodziny: pomysły na wspólne spędzanie czasu
Odkryj nasze pomysły na wspólną rozrywkę, która umocni więzi i wypełni wasze życie radością.
Jak wybrać idealny zestaw mebli dla twojej łazienki?
Jak wybrać idealny zestaw mebli dla twojej łazienki?
Wybór odpowiedniego zestawu meblowego dla łazienki nie jest łatwym zadaniem. Dowiedz się, jak prawidłowo dobrać meble, aby stworzyć harmonijną i funkcjonalną przestrzeń.
Poradnik ekologicznego zimowania – korzyści i obsługa urządzeń do usuwania śniegu na prąd
Poradnik ekologicznego zimowania – korzyści i obsługa urządzeń do usuwania śniegu na prąd
Zapraszamy do poradnika zimowego ekologa! Dowiedz się, jak czerpać korzyści z energooszczędnych urządzeń do usuwania śniegu. Właściwe obsługiwanie sprzętu zimowego nigdy nie było łatwiejsze.
Ostatnie wpisy