Do jakich wnętrz pasują dywany?

Do jakich wnętrz pasują dywany?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wybór właściwego rodzaju wykładziny to ważny aspekt wykończenia domu. Odpowiedni dywan sprawia, że pomieszczenia są wygodne i przytulne. Nawet subtelna wykładzina może zmienić pokój nie do poznania. Najważniejsze informacje na temat tego, do jakich wnętrz pasują dywany, znajdziesz w naszym artykule!

Przygotuj się do zakupu – na co zwrócić uwagę

Zanim zdecydujesz się na konkretny produkt, rozważ pomieszczenie, w którym będzie znajdował się dywan. Przeznaczenie pokoju to główna wskazówka dotycząca tego, jaki produkt sprawdzi się w środku. Przypomnij sobie, jakie czynności wykonujesz w pomieszczeniu najczęściej i wyobraź dywan, który pozytywnie wpłynie na wygląd przestrzeni i podniesie jakość jej użytkowania.

Następna kwestia to wielkość pokoju. Ten czynniki będzie kluczowy w kontekście wyboru rodzaju dywanu. Przed zakupem produktu należy zmierzyć metraż pomieszczenia i oszacować, z jakimi kosztami będzie wiązał się zakup wykładziny. 

Zapoznaj się też z charakterystyką poszczególnych odmian dywanów. Przykładowo, wykładzina, którą chcesz położyć na schodach, powinna być odporna na rozdarcia, ścieranie i zabrudzenia. Z kolei dywan do pokoju dziennego może mieć miękką strukturę i przyjemniejszą w dotyku fakturę.

Do jakich wnętrz pasują dywany?

Warto też dowiedzieć się więcej na temat tego, do jakich wnętrz pasują dywany. Ze względu na różnorodność produktów dostępnych w sklepach, można znaleźć wykładzinę nadającą się praktycznie do każdej przestrzeni. W tym kontekście, jednym z najważniejszych parametrów jest wysokość runa.

Cienka wykładzina

Cienka wykładzina jest łatwa w czyszczeniu i trwała. Nie osadza się na niej dużo brudu i zanieczyszczeń. Co więcej, dobrze znosi intensywne eksploatowanie. Łatwo usuwa się z niej sierść zwierząt lub trudnoschodzące substancje, na przykład krem lub tusz. Produkty z niskim runem to dobra propozycja dla osób, które chcą kupić dywany do łazienki, przedpokoju lub wykładzinę na schody.

Wykładzina o średniej grubości

Dywany ze średnią wysokością runa cechują się wyższym stopniem miękkości. Oprócz tego wykazują całkiem dobrą odporność na ruch i zabrudzenia. Ze względu na większy komfort użytkowania oraz łatwość w czyszczeniu, są dobrą propozycją na element wyposażenia salonu lub sypialni. Trzeba mieć na uwadze, że dywany do salonu są bardziej podatne na łapanie sierści. Jednak można ją w prosty sposób usunąć, dysponując dobrym odkurzaczem z wałkiem szczotkowym.

Wykładzina z wysokim runem

Wykładzina o wysokim runie ma długie włókna. Gęsta faktura wpływa na puszysty wygląd i zapewnia dużą miękkość. Zapewnia to dodatkową amortyzację pod stopami, ale przekłada się na zbieranie kurzu i zanieczyszczeń. Trzeba mieć na uwadze, że dywan z gęstym i wysokim splotem włókien będzie trudniejszy w czyszczeniu.

Utrzymanie dywanu w optymalnym stanie wizualnym jest też trudniejsze ze względu na pozostawianie odcisków. Po przesunięciu ciężkich mebli na wykładzinie pozostanie przez pewien czas ślad. 

Jak kupić dywany w atrakcyjnej cenie?

Dobrym sposobem jest śledzenie aktualnych akcji wyprzedażowych. Na atrakcyjne ceny można trafić szczególnie przed rozpoczęciem sezonu letniego lub zimowego, wtedy klienci najczęściej kupują dywany. Outlet to kolejne rozwiązanie, jeżeli chodzi o szukanie korzystnych ofert cenowych.

W ofertach producentów często znajdują się wykładziny o wyjątkowo wysokiej jakości wykonania. Jednak oferują oni sprzedaż po znacznie niższych kosztach niż w standardowej sytuacji.

Fot. Sven Brandsma/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak oświetlić teren dookoła domu?
Jak oświetlić teren dookoła domu?
Oświetlenie terenu dookoła domu to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale również wygody i estetyki. Poznaj podstawowe elementy zewnętrznego oświetlenia, dodatkowe lampy, których zainstalowanie może pozytywnie wpłynąć na wygląd Twojego domu oraz techniczne aspekty, na które musisz zwrócić uwagę.
Przysmak dla szczeniaka: Zadowolenie Twojego pupila na pierwszym miejscu
Przysmak dla szczeniaka: Zadowolenie Twojego pupila na pierwszym miejscu
Zapewniając swojemu szczeniakowi odpowiednią dietę i smaczne przysmaki, zyskasz wdzięczność i miłość swojego najlepszego przyjaciela.
Jaka armatura będzie najlepsza do Twojej łazienki?
Jaka armatura będzie najlepsza do Twojej łazienki?
Wybór odpowiedniej armatury do łazienki to ważny krok podczas aranżacji tego pomieszczenia. Na rynku dostępne są różne rodzaje armatury, zróżnicowane pod względem stylu, funkcjonalności i jakości wykonania. Wybór najlepszej armatury zależy od indywidualnych preferencji, potrzeb użytkownika i jego budżetu.
Ostatnie wpisy