Najczęstsze usterki pralek

Najczęstsze usterki pralek

RTV i AGD
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

To, jak bardzo potrzebujemy niektórych sprzętów, jesteśmy w stanie zobaczyć dopiero wtedy, kiedy się one zepsują. A do jednych z najbardziej problematycznych awarii z pewnością należą wszelkie problemy z pralką. Jakie usterki przytrafiają się najczęściej i jak sobie z nimi radzić?

Najczęstsze problemy

Niektóre awarie zdarzają się częściej, inne rzadziej. Przy niektórych z nich wystarczy wymiana poszczególnych elementów, na przykład korzystając z części zamiennych https://czesciagd.pl/czesci-zamienne-amica-c-20.html, a w innych przypadkach konieczny jest bardziej skomplikowany serwis, a nawet wymiana sprzętu. Na co wskazują najczęstsze problemy z pralką?

Skacząca pralka

Jeśli Twoja pralka skacze, to najprawdopodobniej źródłem problemu są jej nóżki, nieprawidłowe wypoziomowanie lub nieusunięte śruby zabezpieczające. Mowa oczywiście o przypadkach, kiedy pralka skacze podczas każdego prania, ponieważ jeśli jest to sporadyczne, może być skutkiem przeładownia bębna zbyt dużą ilością prania. Może się też okazać, że skacząca pralka jest wynikiem zużycia części okołobębnowych, niestety taka naprawa jest zazwyczaj nieopłacalna.

Nieodprowadzanie wody przez pralkę

Jeśli Twoim problemem jest pralka nieodprowadzająca wodę, to najpewniej przyczyną jest zapchany filtr lub kamień osadzony na pompie odpływowej. Powodem może być także  uszkodzony czy zatkany sam wąż odpływowy. Naprawa takich usterek to dość szybka i niezbyt droga sprawa, ponieważ wystarczy wymienić uszkodzoną część lub oczyścić filtr.

Pralka nie nabiera wody

Jeśli jednak pralka nie nabiera w ogóle wody, to problemem najprawdopodobniej jest  przepływomierz lub hydrostat, czyli elementy, które odpowiadają za poziom wody w pralce. Warto także sprawdzić także pompę spustową. Źródłem awarii może być też dość błaha sprawa, jak na przykład przygnieciony wąż lub zamknięty zawór.

Problemy z bębnem oraz wirowaniem

Często zgłaszanym problemem jest także nie wirująca pralka lub nie kręcący się bęben. Taka awaria może mieć kilka przyczyn. Jedną z nich jest uszkodzenie programatora lub zwyczajne przeładowanie i obciążenie bębna pralki. Jeśli sam bęben się nie kręci chwilę po uruchomieniu prania, oznacza to, że uszkodzeniu uległ pasek klinowy, silnik, który go napędza, sprzęgło lub skrzynia biegów, która jest sprzężona z napędem bębna. Są to dość istotne elementy, dlatego, jeśli zauważysz taki problem, koniecznie zadzwoń po serwisanta.

Cieknąca pralka

Jedną z najczęstszych awarii są cieknące pralki. Powodów takiej sytuacji może być wiele, jednak najczęściej źródłem problemu są nadające się do wymiany uszczelki lub gumowe kołnierze, które możesz zobaczyć po otwarciu pralki. Może się także okazać, że problemy z pralką spowodowane są pęknięciami wężów doprowadzających i odprowadzających wodę, a także nieszczelnościami układów wodnych spowodowanych osadzaniem się kamienia.

Niedoprane ubrania

Częstym problemem są także niedoprane ubrania. Jaki jest tego powód? Najczęściej zbyt twarda woda oraz kamień. Aby temu zapobiec, warto od czasu do czasu stosować preparaty do czyszczenia i konserwacji pralki. Zwróć też uwagę, czy dozownik na proszek nie jest zabrudzony, a sama pralka prawidłowo pobiera całą ilość proszku lub płynu podczas prania. Zwracaj też uwagę na to, czy pralka nie jest przeładowana.

Zdjęcie główne: RODNAE Productions/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
5 zabaw dla dzieci na świeżym powietrzu
5 zabaw dla dzieci na świeżym powietrzu
Odkryj pięć niezwykłych zabaw na świeżym powietrzu, które rozbudzą w Twoim dziecku radość, aktywność i kreatywność
Wideodomofon – wszystko, co musisz o nim wiedzieć
Wideodomofon – wszystko, co musisz o nim wiedzieć
Zajawka: Jak wideodomofon może poprawić nasze bezpieczeństwo oraz komfort w momencie, gdy ktoś nieznajomy będzie chciał wejść na naszą posesję? Sprawdź, czy wideodomofon sprawdzi się w twoim domu!
Jak wybrać idealne obicia dla biurowych mebli – praktyczny przewodnik
Jak wybrać idealne obicia dla biurowych mebli – praktyczny przewodnik
Odkryj praktyczne wskazówki, które pomogą Ci idealnie dopasować obicia do Twoich biurowych mebli. Poradniki, trendach, materiałach i wiele więcej, które pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru.
Ostatnie wpisy