W jaki sposób zapewnić sobie prywatność na parterze?

W jaki sposób zapewnić sobie prywatność na parterze?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Częstym problemem w pomieszczeniach znajdujących się na parterze jest brak poczucia prywatności. W jaki sposób można sobie z tym poradzić? Oczywiście jedną z opcji jest dobór odpowiednich osłon okiennych. Wybór jest ogromny i ostateczna decyzja zależy przede wszystkim od naszego gustu. Rolety góra dół mogą być najlepszym rozwiązaniem.

Nie ma większego znaczenia, czy nasze pomieszczenie usytuowane na parterze to biuro czy budynek mieszkalny. W każdym z tych wypadków potrzebujemy namiastki prywatności. Szczególnie jeśli wnętrze znajduje się w często uczęszczanym miejscu.

Wewnętrzne osłony

Rolety plisowane

Uchodzą za najbardziej uniwersalne osłony przeciwsłoneczne. Wszystko dzięki temu, że sprawdzą się na oknach o nietypowym kształcie czy też oknach dachowych.

Jednak na szczególną uwagę zasługuje model, o którym mówimy „roleta góra dół„. Czym dokładnie on się charakteryzuje? Harmonijkowy materiał umieszczony jest pomiędzy dwoma ruchomymi rynnami, dzięki czemu mamy możliwość osłonięcia dowolnego fragmentu okna. W budynkach na parterze ma to ogromne znaczenie.

Inne osłony dwukierunkowe

Plisy są najpopularniejszymi osłonami dwukierunkowym, ale nie jedynymi. Podobną funkcjonalnością charakteryzują się również rolety rzymskie dwukierunkowe, które także pozwalają na osłonięcie dowolnego fragmentu okna.

Możesz również zdecydować się na żaluzje aluminiowe. Występują także modele sterowane dwukierunkowo, które zachowują funkcjonalność tradycyjnej żaluzji, ale można ich ustawienie regulować także od dołu oraz góry.

Jakie jeszcze masz możliwości?

Jeśli mówimy o powierzchniach biurowych, to bardzo często spotykamy w nich żaluzje pionowe. Tak zwane verticale sprawdzają się w nich doskonale. Może to być również rozwiązanie do zastosowania na parterze.

Możesz również skorzystać z tradycyjnych rolet materiałowych albo tkaniny samoprzylepnej squid. Wariantów jest wiele, ale pamiętaj, że rolety góra dół wydają się być najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Możliwość osłonięcia dowolnego fragmentu okna – szczególnie na parterze – może okazać się kluczowa.

Zewnętrzne osłony

Oczywiście nie musisz decydować się tylko i wyłącznie na wewnętrzne osłony. Zatem masz do wyboru również zewnętrzne rozwiązania, które poprawią poczucie prywatności na parterze.

Najbardziej powszechnie stosowanym rozwiązaniem są rolety zewnętrzne. Pamiętajmy jednak, że one w pozycji zamkniętej zaciemniają wnętrze w 100 procentach. Nie jest to zatem optymalne rozwiązanie, gdy chcemy zachować prywatność, ale jednocześnie w trakcie dnia korzystać ze światła dziennego.

Alternatywą mogą zatem być żaluzje fasadowe. Zasada ich działania jest podobna do tradycyjnych żaluzji zewnętrznych. Jest możliwość operowania ich ustawieniem w płaszczyźnie góra – dół. Dodatkowo możemy również ilość wpadających promieni słonecznych regulować za pomocą ruchomych zewnętrznych lamelek.

Ostatnią zewnętrzną osłoną, o której warto wspomnieć są rolety screen. Materiałowe zewnętrzne osłony – z tkaninami o różnej przepuszczalności światła – mogą być także całkiem ciekawym rozwiązaniem.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Reklama kontekstowa – wykorzystaj jej możliwości!
Reklama kontekstowa – wykorzystaj jej możliwości!
Czym wyróżnia się reklama kontekstowa? Jakie ma zalety? Sprawdź, jak możesz wykorzystać jej możliwości!
Sposoby, które ułatwią Ci urządzenie wspólnego pokoju dziecięcego
Sposoby, które ułatwią Ci urządzenie wspólnego pokoju dziecięcego
Pokój dla dwójki rodzeństwa? Wow, to spore wyzwanie! Nie ma jednak rzeczy nie do wykonania. Sprawdź sprawdzone sposoby na to, aby urządzić praktyczną przestrzeń.
Jak wybrać idealne krzesło do twojego wnętrza?
Jak wybrać idealne krzesło do twojego wnętrza?
Odkryj nasze wskazówki i sugestie, które pomogą Ci dokonać idealnego wyboru kiedy szukasz krzesła pasującego do stylu Twojego wnętrza - od klasyki po nowoczesność.
Ostatnie wpisy