Urządzenia do profesjonalnego czyszczenia

Urządzenia do profesjonalnego czyszczenia

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Masz zamiar profesjonalnie zająć się sprzątaniem, ale nie wiesz, w jaki sprzęt warto zainwestować? Dziś podpowiadamy, jakie urządzenia sprawdzą się w firmie sprzątającej i na co zwracać uwagę przy ich wyborze.

Grupa docelowa

W każdym biznesplanie jest miejsce na określenie grupy docelowej naszej nowo zakładanej firmy. I choć często traktujemy informacje tam wpisywane jak puste frazesy, to jednak mają one wpływ na działanie naszej firmy. Na samym początku określenie grupy docelowej może wydawać się trudne, jednak pozwoli na sprofilowanie naszej działalności. Dzięki temu będziemy też wiedzieć, jaki sprzęt warto zakupić. Jeśli naszym klientem będą hale przemysłowe, nie przyda nam się piorący odkurzacz biurowy. Firmy specjalizujące się w czyszczeniu samochodów będzie potrzebna chemia do mycia auta.

Jaki sprzęt kupić do firmy sprzątającej domy i mieszkania?

Jeżeli zdecydujesz, że Twoja firma będzie zajmować się sprzątaniem domów i mieszkań indywidualnych, nie ma sensu kupować dużych i ciężkich maszyn. O wiele lepiej jest zainwestować w małe, kompaktowe urządzenia, łatwe w przenoszeniu.

Robot do mycia podłóg

Przy sprzątaniu domów i mieszkań może sprawdzić się robot do mycia podłóg. Wyczyścisz nim duże powierzchnie, bez użycia silnej chemii sprzątającej. Roboty są niezwykle wydajne, a po zakończeniu mopowania pozostawia po sobie suchą powierzchnię. Większość modeli nadaje się do czyszczenia zarówno płytek, jak i paneli oraz podłóg drewnianych.

Odkurzacz do pracy na sucho

Odkurzacz jest podstawowym narzędziem, jeżeli chodzi o sprzątanie domów i mieszkań prywatnych. Powinien być lekki i łatwy w przenoszeniu, a także zawierać komplet akcesoriów, by móc wyczyścić każdą powierzchnię. Ze względu na wygodę użytkowania, lepiej jest wybrać odkurzacz na worki.

Odkurzacz piorący

Do prania dywanów idealnie sprawdzi się odkurzacz piorący. To również dobre rozwiązanie, gdy w domu mieszkają alergicy. Sprzęt nie wnosi do góry chmury kurzu i skutecznie usuwa wszelkiego rodzaju roztocza oraz pyłki. Tego typu odkurzacz poradzi sobie również doskonale z każdą powierzchnią wodoodporną.

Parownica

Parownice, zwane również myjkami parowymi, są coraz chętniej wykorzystywane przez firmy sprzątające. Dzięki nim możemy doczyścić wszystkie powierzchnie, a dodatkowo również je zdezynfekować. Parownice często możemy kupić w komplecie z myjką do szyb, szczotkami do podłóg i ścian, małymi szczoteczkami, skrobakami parowymi itp.

Jaki sprzęt kupić do firmy sprzątającej biura?

Decydując się na sprzątanie biur i powierzchni użyteczności publicznej, musimy zaopatrzyć się w nieco inne sprzęty, niż te, których używamy do domów i mieszkań.

Odkurzacz biurowy

To absolutna podstawa w sprzątaniu biurowców. Odkurzacz biurowy powinien być w miarę solidny, by mógł nam służyć przez długie lata. Możemy zdecydować się na cięższy model, gdyż w przypadku biurowców, firma sprzątająca zostawia sprzęt w przeznaczonym do tego pomieszczeniu.

Szorowarka jednotarczowa

Urządzenie to doskonale sprawdzi się w przypadku czyszczenia powierzchni, które są rzadko sprzątane, ale bardzo się brudzą. Sprawdzą się między innymi na piętrach, gdzie nie ma możliwości skorzystania z automatów szorujących.

Fot.:Antonio Lorenzana Bermejo/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Powstają urządzenia, które mają zapobiegać marnotrawieniu wody
Powstają urządzenia, które mają zapobiegać marnotrawieniu wody
Najnowsze urządzenia wykorzystują technologię, która pozwoli zaoszczędzić w twoim domu nawet do 5 tys. litrów wody rocznie!
Jak obliczyć moc grzejnika?
Jak obliczyć moc grzejnika?
Dowiedz się, jak obliczyć moc grzejnika. Wzór i parametry korekcyjne w naszym artykule!
Smart Lock na Androida – co to jest?
Smart Lock na Androida – co to jest?
Google Smart Lock dla smartfonów z systemem Android automatycznie blokuje telefon, gdy właściciela nie ma obok urządzenia. Poznaj inne możliwości tej funkcji i korzystaj z nich w dowolnej chwili!
Ostatnie wpisy