Czym zasłonić okno?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dekoracja okien w postaci zasłon lub rolet jest nie tylko efektownym wykończeniem aranżacji wnętrza, ale także bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem pozwalającym na zacienienie pomieszczenia. Podpowiadamy więc, czym zasłonić okno.

Zazwyczaj nie wyobrażamy sobie okien bez żadnego zasłonięcia – praktycznej rolety lub eleganckiej zasłony. Jednak, które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy, czym możesz zasłonić swoje okna, zarówno te w domu, jak i w biurze.

Klasyczne rozwiązanie dla Twoich okien, czyli eleganckie zasłony

Najbardziej klasycznym, a zarazem najbardziej eleganckim rozwiązaniem są ponadczasowe zasłony. Ich największym plusem jest ogromna różnorodność. W zależności od wnętrza i swoich własnych upodobań możesz zdecydować się na jeden z wielu wzorów, kolorów i materiałów. Pozwala to na znacznie większą swobodę w aranżacji Twojego salonu, sypialni lub kuchni. Ponadto zasłony są bardzo łatwe do utrzymania w czystości – wystarczy, że ściągniesz je z karnisza i wrzucisz do pralki. Warto jednak pamiętać, że charakteryzują się one dość sporą absorpcją kurzu, dlatego też może to nie być najlepsze rozwiązanie dla alergików. 

Rolety – praktyczne rozwiązanie do każdego wnętrza. 

Doskonałym i bardzo praktycznym rozwiązaniem, które sprawdzi się niemal w każdym wnętrzu, są także rolety. Pozwalają one na znacznie większą prywatność niż zasłony, dlatego też będą one świetnym rozwiązaniem na przykład do mieszkań na parterze lub pierwszym piętrze. Ponadto również tutaj spotkasz się z bardzo dużą różnorodnością. Możesz bowiem wybrać nieco bardziej eleganckie i stylowe rolety rzymskie, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów ozdobnych. Dzięki sporym walorom estetycznym są one  dobrą alternatywą dla tradycyjnej dekoracji okiennej w postaci kompletu firan i zasłon.

Możesz także postawić na równie klasyczne rozwiązanie, jakim są  rolety bezinwazyjne. Rolety te charakteryzują się przede wszystkim trwałością, a jednocześnie nie niszczą ani nie brudzą okiennych ram. Jeśli zaś zależy Ci na nieco większej kontroli światła wpadającego przez okno do pomieszczenia, to świetną propozycją dla Ciebie będą tak zwane rolety dzień i noc. Bez względu na to, na który model się zdecydujesz, w wyborze idealnych rolet pomoże Ci internetowy sklep z roletami wewnętrznymi. Pamiętaj jednak, że rolety nie są najlepszym rozwiązaniem dla osób lubiących częste zmiany w aranżacji, ponieważ nie tak łatwo je wymienić (na przykład jak w przypadku zasłon czy firan). Mogą się one również okazać problematyczne w przypadku posiadania kwiatów na parapecie – roleta może o nie zahaczać, co grozi uszkodzeniem kwiatka lub powstaniem brzydkich zacieków na rolecie.

Niezawodne rozwiązania do biura

Zasłony to zazwyczaj rozwiązania typowo do domu lub mieszkania, czym więc  zasłonić okna biurze? Również tutaj sprawdzą się dobrze rolety, jednak najwygodniejszym i zarazem najpopularniejszym rozwiązaniem są żaluzje pionowe lub poziome. W zależności od wystroju Twojego biura możesz zdecydować się na te klasyczne, wykonane z takiego samego materiału, co typowa roleta, jednak bardzo ciekawym rozwiązaniem będą też żaluzje drewniane. Nadadzą one wnętrzu nieco charakteru i przytulności, co sprawi, że praca w nim będzie znacznie przyjemniejsza i bardziej wydajna. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co to jest blockchain i jaki ma wpływ na obieg dokumentów?
Co to jest blockchain i jaki ma wpływ na obieg dokumentów?
Blockchain to nowoczesna forma zabezpieczenia dokumentów. Teraz będzie też stosowana przez Politechnikę Świętokrzyską.
Jak stworzyć domowy kącik wypoczynkowy?
Jak stworzyć domowy kącik wypoczynkowy?
Z tego artykułu dowiesz się, jak stworzyć funkcjonalny kącik wypoczynkowy, który pozwoli naładować baterie w domowym zaciszu.
W ciągu tygodnia konsumujemy… 21 g mikroplastiku!
W ciągu tygodnia konsumujemy… 21 g mikroplastiku!
W ciągu tygodnia konsumujemy 21g mikropastiku. Przeczytaj, czym jest to spowodowane.
Ostatnie wpisy