Jak zapłacić mandat przez internet?

Jak zapłacić mandat przez internet?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nawet najlepszy kierowca może się zapomnieć podczas jazdy i otrzymać mandat. Zamiast stać w kolejce do banku lub na poczcie możemy wygodnie uiścić opłatę karną przez internet – jak to zrobić? 

Sposoby opłacenia mandatu karnego

Dzień, w którym otrzymamy mandat karny, z pewnością nie będzie  należał do najszczęśliwszych. Teoretycznie mamy 7 dni na zapłatę mandatu, ale warto jak najszybciej uregulować należność, by mieć tzw. święty spokój i móc wrócić do codziennych spraw, bez zaprzątania sobie głowy tym nieprzyjemnym zdarzeniem. Jakie mamy opcje zapłacenia mandatu? Możemy dokonać opłaty w tradycyjny sposób, czyli odwiedzając osobiście punkt pocztowy lub placówkę bankową. Jeżeli policjant ma przy sobie terminal, a my środki na karcie debetowej/kredytowej – możemy również opłacić mandat od razu po jego otrzymaniu.

Dlaczego warto zapłacić mandat drogą online?

Wiele osób zastanawia się, jakie są korzyści opłacenia otrzymanego mandatu online? Decydując się na przelew drogą internetową, oszczędzamy mnóstwo czasu, jaki musielibyśmy poświęcić na dojazd do placówki banku lub na pocztę i dodatkowe czekanie w długiej kolejce. Ponadto wypełniając tzw. druczek własnoręcznie, możemy ze stresu łatwo się pomylić – wystarczy jeden błąd w numerze konta bankowego i możemy mieć problemy, gdyż opłata za mandat nie trafi tam, gdzie powinna. Natomiast płacąc online, to system bankowy automatycznie weryfikuje, czy wprowadziliśmy prawidłowe dane. Warto podkreślić, że dokonanie wpłaty pieniężnej na poczcie to dodatkowy, zupełnie niepotrzebny wydatek, na jaki się narażamy. Przelewanie kwoty do 600 złotych w opcji standardowej kosztuje 3,40 złotych, a przy opcji ekspres 7 złotych. 

Mandat karny – jak opłacić go przez internet?

Aby móc bez przeszkód opłacić mandat karny drogą online, trzeba dysponować dostępem do sieci i bankowości elektronicznej. Wystarczy zalogować się, wybrać odpowiedni typ przelewu oraz symbol formularza (MANDATY), wybrać Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu (bez względu na miejsce zamieszkania), wpisać kwotę mandatu i zatwierdzić przelew za pomocą standardowej autoryzacji, z jakiej korzystamy. Druga metoda to zapłacenie mandatu karnego za pośrednictwem bezpiecznego serwisu zaplacmandat.pl (jednak koszt przelewu wynosi 5 złotych).

Podsumowując, opłacenie mandatu drogą internetową jest naprawdę proste i szybkie. Możemy w kilka chwil uregulować należności i nie przejmować się karami za nieterminową zapłatę mandatu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Aranżacje wnętrz z plakatami
Aranżacje wnętrz z plakatami
Przeczytaj, jak efektownie ozdobić wnętrze plakatami.
Jak elastyczne biura serwisowane mogą zwiększyć efektywność twojego biznesu
Jak elastyczne biura serwisowane mogą zwiększyć efektywność twojego biznesu
Odkryj, jak elastyczne biura serwisowane mogą poprawić dynamikę i efektywność Twojego biznesu, zmniejszając jednocześnie koszty operacyjne.
Zastosowanie pokostu lnianego do ochrony i konserwacji drewna w budynkach inwentarskich
Zastosowanie pokostu lnianego do ochrony i konserwacji drewna w budynkach inwentarskich
Dowiedz się jak zastosować pokost lniany do ochrony i konserwacji drewna w budynkach inwentarskich, aby zwiększyć ich trwałość i odporność na szkodniki.
Ostatnie wpisy